Zaloguj się, aby obserwować  
Fendt310

Manitou MLT 633 LS - pomoc w zakupie

Polecane posty

Fendt310    1

Witam!

 

Mam na oku taką właśnie łądowarke teleskopową. Oglądałem ją, troche testowałem i wychodzi na to że wszystko jest sprawne, bardzo szybka hydraulika, wizualnie też w niezłym stanie. Na liczniku 7000mth.

Jedyny problem w tym, że z okolic silnika słychać dziwne stukanie, rechotanie, nie wiem jak to określić. Stukanie te występuje przy używaniu ramienia i przy skręcaniu kołami (szczególnie jeśli skręcają wszystkie koła). Podczas jazdy żadnego odgłosu nie słychać, wszystko idealnie. Dodam jeszcze że to stukanie ustępuje jeśli dodam chociaż trochę gazu. Odgłos słychać tylko na obrotach jałowych.

 

Może ktoś z Was mi pomoże? Czy ktoś miał do czynienia z takim problemem? A może ktoś wie gdzie tkwi przyczyna?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to wał łączący skrzynie z silnikiem koszt około 3,5 tys brutto szybko się wytłukuje ale potem można długo jeszcze jeździć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Też słyszałem z pewnego źródła że to ten wał, ale troche mi to nie pasuje.. Dlaczego w takim razie nie słychać tego wału podczas jazdy? No i za bardzo nie chce mi się wierzyć że taka marka mogłaby sobie pozwolić na takie niedociągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nero91    2

podnieś teleskop do oporu, zgas silnik, wejdz tam i reka sprobuje poruszac tym przegubem... jesli wyczuwasz luz to znaczy ze na 100% on jest przyczyną tego gruchotania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Wałek do manitou to to 3,5 brutto ale chyba euro :P

A ten wałek to standardowa usterka manitek. JCB ma to lepiej zrobione, bo nie ma wałku tylko przekładnię kątową. Dzięki temu JCB jest symetrycznie osadzona na osiach a manitou nie, co przenosi siły na jedną stronę osi.

post-3263-0-03768800-1326911237_thumb.png


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Ja wiem o który Ci chodzi ;) Jest to awaryjny element w ładowarkach Manitou, bo jest z gumowym tłumikiem drgań, żeby tłumić drgania silnika, coś jak sprzęgło dwumasowe i słyszałem, ze ten wałek, nowy oryginalny z wymianą kosztuje ok 15 tyś zł. Jest sporo roboty z tym bo trzeba silnik ruszać żeby wymontować owy wałek.

Dodatkowo JCB ma centralnie umieszczony siłownik wysięgnika, natomiast Manitou ma lekko z boku (zdjęcie poniżej) przez co działają na niego siły skręcające.

post-3263-0-14400700-1326918333_thumb.jpg


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Kolego, chyba ktoś ci wcisnął niezły kit z tym wałem. Koszt takiego wałka to 3500zł brutto, więc według ciebie wychodzi że wymiana kosztuje 11 500... Chyba coś tu nie gra:)

 

Co do twojego poprzedniego postu, to zarówno manitou jak i jcb ma przekładnię kątową, bo obie mają silnik z boku (nie bierzemy pod uwagę starszych modeli), jak również obie mają ten wał, z tym że w jcb prawdopodobnie bez tłumika drgań.

 

A umiejscowienia siłownika nie porównuje się względem teleskopu, tylko względem punktu mocowania całego teleskopu. Stojąc za ładowarką widać, ze tuleja teleskopu jest bardziej wysunięta w lewą stronę, ponieważ tam znajduje sie siłownik odpowiadający za samopoziomowanie. Z tego co wiem to jcb nie ma samopoziomowania, ale tego nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

dokładnie ten walek kosztuje tyle co kolega wyżej napisał ... 15 tyś z wymian :lol: to ładnie płacisz za odkręcenie i przykręcenie 8 śróbek :D

Co do tematu to raczej napewno ten wałek miałem te same objawy w manitou ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Mówisz że miałeś te same objawy. I robiłes coś z tym kolego? Wiem że to będzie chodzić jeszcze bardzo długo, ale trochę denerwuje ten odgłos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[

witam ,jestem tu nowy .lecz maszyny manitou znam dobrze ,,,odnosnie halasu ktory tu opisujecie ,,to 100 procent halasujacy wielowypust w walku owym ..ale te maszyny poprostu tak maja ,stukaja i jezdza i jezdza i stukaja to naprawde nie jest wieli problem byl czas sie przyzw3yczaic ,, ale co mnie wypowiedziach irytuje to kompletna bzdura i bezmyslnosc rozmowcy mowiacego ze walek kosztuje 15 tysiecy... co za durnota noz wkieszeni sie otwiera,, ten walek wkladam 40 minut z demontazem starego rzecz jasna ,,i z robocizna i nowym walkiem inkasuje 4500 zł w dowolnym miejsu w kraju i bede mocno zadowolny haha ,,nieukrywam iz walek ten idzie kupic na 2900 zł,,bez problemu ,,,czyli ja moge sprzedac za 2300 z kosztem wyslki ,, pozdrawim ,, apropos mlt 633 to dobry solidny i bardzo szybki model ,, polecam ,,roczniki do 2004 roku mm poniej byly troche slabsze jakosciowo jak wszystko ,,, czesc wam atego rozmówce co twierdzi zed walek 15 tys kosztue i silnik trzeba odsuwac zeby go zmenic to coz ,, zastrzelcie panowie .,, to kłamca w pelni tego slowa znaczeniu i fantasta rzecz jasna ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Pisałem, że słyszałem a nie że tak jest. Fakt, skoro nie miałem informacji z pewnego źródła mogłem nie pisać, ale żeby od razu zastrzelić :P

Gorsze bzdury tu piszą ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

[

witam ,jestem tu nowy .lecz maszyny manitou znam dobrze ,,,odnosnie halasu ktory tu opisujecie ,,to 100 procent halasujacy wielowypust w walku owym ..ale te maszyny poprostu tak maja ,stukaja i jezdza i jezdza i stukaja to naprawde nie jest wieli problem byl czas sie przyzw3yczaic ,, ale co mnie wypowiedziach irytuje to kompletna bzdura i bezmyslnosc rozmowcy mowiacego ze walek kosztuje 15 tysiecy... co za durnota noz wkieszeni sie otwiera,, ten walek wkladam 40 minut z demontazem starego rzecz jasna ,,i z robocizna i nowym walkiem inkasuje 4500 zł w dowolnym miejsu w kraju i bede mocno zadowolny haha ,,nieukrywam iz walek ten idzie kupic na 2900 zł,,bez problemu ,,,czyli ja moge sprzedac za 2300 z kosztem wyslki ,, pozdrawim ,, apropos mlt 633 to dobry solidny i bardzo szybki model ,, polecam ,,roczniki do 2004 roku mm poniej byly troche slabsze jakosciowo jak wszystko ,,, czesc wam atego rozmówce co twierdzi zed walek 15 tys kosztue i silnik trzeba odsuwac zeby go zmenic to coz ,, zastrzelcie panowie .,, to kłamca w pelni tego slowa znaczeniu i fantasta rzecz jasna ,,,

 

Chyba troszke ci się klawiatura pieprzy ;)

Widze kolego że sporo się znasz na tym sprzęcie, jakby co to bede walił do ciebie o pomoc :P

Póki co mam pytanie. Nie wiesz gdzie można dostać farbę czerwoną do manitou, no i koniecznie tą kremową do felg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc .. klawiatura nie jest ok to ja pisze na odwal bo nie jestem informatykiem tylko mechanikiem ,,czerowna farba hmmm ,wiesz serwis ma w zambrowie w agorserwisie kupisz od ręki , albo bierzesz element jakas oslonę np,, i jedziesz tam co dopierają lakiery samochodowe ,,mi tak dobierali ,,, a felgi jak masz malowac to nie rob bledu nie maluj na kremowe ,.. pomaluj zwolnicę na czarny mat a felgi na srebrno tak jak jest wnowszych maszynach po 2006 roku zupelnie inny korzystniejszy wygląd..super byłoby zebys pomalowal tez mosty na czarny mat ,, tak jak zwonice wczesniej wspomniane oraz teleskop caly ten element zprzodu tez czarny mat ,,, zobacz jak to jest wnowszych maszynach ,,,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Nad felgami pomyśle, ale mosty i końcówke teleskopu zostawie w oryginale, bo szkoda niszczyć oryginalnej farby. Do zambrowa mam 10km, ale nie wiem czy agroserwis ma jeszcze części do manitou bo teraz handluje claasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad felgami pomyśle, ale mosty i końcówke teleskopu zostawie w oryginale, bo szkoda niszczyć oryginalnej farby. Do zambrowa mam 10km, ale nie wiem czy agroserwis ma jeszcze części do manitou bo teraz handluje claasem.

Części dalej kupisz w Zambrowie nie wiem jak z nowymi ładowarkami ale chyba nadal; mankiem handlują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

w agroserwisie możemy się spotkać jak najbardziej, oby nie po części :P

Widzę że tym z okolic zambrowa manitou przypadło do gustu :)

 

Dołączam się do pytania skąd jesteś @manitoumechanik, jeśli można spytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ,, skad jestem ,, ? hm jestem z internetu ..i niech tak zoastanie hahaha .nie martw sie jak cos cie sie popusje to ci pomoge a jak sam nie dasz sobie rady to przyjadę ,, pochodzę z wyszkowa a mieszkam i pracuje we francji ale spoko znam ludzi wpolsce co przyjadą i naprawia oczywiscie odplatnie bo nie ma rzeczy nie donaprawienia kwestia kosztów .pozdrawiam ,, wszystkich uzytkownikow forum ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Części dalej kupisz w Zambrowie nie wiem jak z nowymi ładowarkami ale chyba nadal; mankiem handlują ;)

Nadal można kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj