Skocz do zawartości
medal112

Czy zetor 5911 dużo pali???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
medal112    0

Jak w temacie mam pytanie czy zetor 5911 dużo pali ??? bo mam zamiar kupić od znajomego jako drugi ciągnik Tylko nie wiem czy lepiej c 360 czy tego zetora.

Wiadomość z agroFakt.pl

medal112    0

dzięki za pomoc :D raczej wybiore zetora bo ma wspomaganie i te pare koni wiecej co jest bardzo mi potrzebne, a i komfort jazdy w 100% lepszy. Jeszcze jedno pytanie na co mam zwrócić szczególną uwage przy kupinie tego zetora??? Dzięki z góry ;)

robert983    27

co do tego spalania to nie na hektar tylko na godzinę u mnie c-360 spala około 5 litrów na godz. a zetor 4-garowy około 10 litrów przy porównywalnej klasie ziemi.każdy co ma zetora będzie mówił ze dużej różnicy nie ma ale u mnie było już kilka ciągników więc swoje zdanie mam jeśli chodzi o komfort to bez porównania zetor jest lepszy przy kupnie patrz głównie czy silnik ładnie zapala i równo chodzi czy wycieków nie ma za dużych wiadomo sprzedający mógł go wymyć i lekko przykurzyć żeby ładnie wyglądał i czy coś w skrzyni nie jest tak juk powinno być sprawdzić podnośnik życzę udanego wyboru pozdrawiam

robert983    27

60tka jest jak każdy pewnie wie na zetorze tylko ze w zetorze jest taki myk ze on nie dymi tak jak 60tka tylko ze c-360 pali mniej u mnie w okolicy jest kilka zetorów to się słyszy to i owo na temat tego spalania a poza tym zrobiłem już kilka remontów różnych ciągników więc rozmawia się z ludzmi są tacy których zetory pala mało albo chodzą na samym powietrzu u mnie na wsi miał takiego zetora 6 cylindrowego to jak miał 20 litrów w zbiorniku to do cpn-u jechał ale wybór twój

andrzej612b    89

I znowu smieszny temat - a tak na prawdę z użycie paliwa liczy się w gramach na KM w ciągu godziny g(KM x h) i tak mały ciągnik mała maszyna , duży - duża , proste no stan techniczny wiadomo silnik , opony itp . należy pamiętać że C-360 ma moc 52 KM a np. Zetor 7011 już 65 KM . i tu dobór odpowiedniego sprzętu jest ważny często jest tak że Zetor pracuje z tym samym sprzętem co C-360 .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lepez
      Witam mam problem ze swoim zetorem. Zimny nie ma sily przewalic. Nawet zakrecic. Jak odpale z pociagu to pozniej odpala bez problemu
    • Przez Mateusz_320
      Panowie mam problem z korbowodami do zetora 5211. Kupiłem wczoraj i dzis zaczałem wazyc i 2 maja 305g a 1 ma 285g czy stanie sie cos tej róznicy 2 deko? Prosze o pomoc 
    • Przez emtecc
      Zetor 7745 po remoncie góry silnika (tłok, tuleje, pierścienie, robione głowice).  Powodem remontu były popenkane pierścienie na jednym z tłoków. 
      Przed remontem z odmy czuć było, że zbiera się ciśnienie po zatkaniu odmy no i oczywiscie wyganiało olej z racji popękanych pierścieni.
      Po remonice poinformowano mnie, żeby wymienić olej po 50 mth po dotarciu. Docierałem na różnych obrotach (trochę jeździłem, chodził z przyczepą w różnym stopniu załadowaną).
      Zdziwiło mnie, że po 50mth oleju było na MIN na miarce. Rozmawaiłem z mechanikiem i określił, że to normalne bo pierścienie się układają.
      Cały czas kapało z odmy i kapie do teraz, jednak nie odczuwam zbierania się ciśnienia w skrzyni korbowej, tzn nie czuć dmuchania odmą a olej z niej kapie.
      Ostatnio na 3 godz orki do butelki skapało około 300ml oleju.
      Możliwe, że jest coś nie tak z odmą i olej nie ścieka do miski? Nie wiem jak to wygląda, nie rozbierałem nigdy tego?
      Czy pierścienie od początku są do niczego??

Dodam, że ciągnik ma moc.

Dodatkowo między głowicami pojawił się wyciek (chyba płynu) bo rdzewieje

• Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez leszczu19901
      Panowie, nie wiem czy to problem, czy nie, ale ostatnio ustawiałem zawory w Zetroze i teraz na jałowych obrotach słychac z obudowy fitra powietrza takie buczenie. Przed ustawieniem zaworów tego buczenia nie było. Dodam, równiez że na 3 cylindrze na zaworze ssącym nie było żadnego luzu.