Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wilus

Amazone ZA-M 1001 czy Bogballe L2?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wilus    0

Witam

mam zamiar zakupic rozsiewacz nawozow, zastanawiam sie nad amazone za-m1001 lub bogballe l2

obie te maszyny byłyby z nadstawkami tak zeby weszedł 1tonowy bigbag. obie maja wysiew graniczny z tym ze do limitera w amazone bedzie dopłata.

Moze ktos ma takie rozsiewacze i wie jak sie spisuja? jaka jest ich wytrzymałosc (rdza)i jak dokładny jest wysiew?jak sie spisuje wysiew graniczny?

Jak jest z rozpylaniem nawozu? (czy nie rozbijaja granulek)?

Czy warto dopłacic i dołozyc komputer do tych rozsiewaczy??

mam do obsiania ok 80 ha w kilkudziesieciu kawałkach.

tomek73    189

Ja mam Amazone ZAU 1800 a teściu bogballa koło 2,5t. On go chwali że ładnie mu dorzuca, ale ma problem z wysiewem granicznym i rozbija granulki z nawozów. Pył się robi. Ale on nie ma wstecznych obrotów. Co do farby to chyba lepsza niż na amazonie. Osobiście bardziej podoba mi się amazonka i jest prosta, a farby też mocne.

adamgie    0

mam bogballa M1Trend -czyli ma wsteczne obroty siewu granicznego. Ma swoje lata, i najmniejszego odprysku powłoki lakierniczej, tyle, że zgodnie z instrukcją na zimę jest konserwowany olejem lekko rozrzedzonym ropą. Co do siewu granicznego, to nie jest idealny, to prawda, ale w siewie normalnym to profesjonalista. Ma bardzo dokładne tabele wysiewu, które praktycznie nie wymagają wykonywania próby kręconej.

Obecnie również przymierzam się do kupna nowego, ponieważ zmieniam rozstaw ścieżek, a obecny rozsiewacz nie dorzuci.

Z pewnością wybiorę bogball L2.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza