rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bercik92    2201

Wiadomo ile już umów zostało podpisanych  a ile odrzuconych na obszar d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik3512    0

Panowie jak to jest rok docelowy mam styczeń 2020, umowę jadę podpisać w ciągu tygodnia to jak to ma się do zakupu maszyn? Maszyny będę mógł kupić po podpisaniu umowy czy dopiero w styczniu 2020 roku po spełnieniu założeń biznesplanu? Chodzi mi o to czy zwrot kasy będzie (mają na to pół roku), się liczył od teraz jak kupie maszyny czy w roku docelowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
16 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Raczej za duzo chetnych nie bedzie

Dużo Ci punktów wyszło? Bo też chyba teraz składałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Szczerze to nie wiem nawet ile pkt wyszlo. Mam za wiek napewno za zwiekszenie produkcji i wtedy za ochrone srodowiska bo obora punktowana i fotowoltaika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przyszłyk tygodniu podpisywanie umowy (opolskie) , mam pytanie czy jest szansa aby zrobić przetarg , zamówić ciągnik oraz aby ten ciągnik był do końca sierpnia , marzy mi się aby na koszenie kukurydzy był już w akcji ?

😆, ciągnik marki john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
10 minut temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

W tym przyszłyk tygodniu podpisywanie umowy (opolskie) , mam pytanie czy jest szansa aby zrobić przetarg , zamówić ciągnik oraz aby ten ciągnik był do końca sierpnia , marzy mi się aby na koszenie kukurydzy był już w akcji ?

😆, ciągnik marki john deere

A kiedy miałeś pierwsze poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zazwyczaj jest tak że maszyny stoją już na placu i czekają na pzetarg 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
6 godzin temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

W tym przyszłyk tygodniu podpisywanie umowy (opolskie) , mam pytanie czy jest szansa aby zrobić przetarg , zamówić ciągnik oraz aby ten ciągnik był do końca sierpnia , marzy mi się aby na koszenie kukurydzy był już w akcji ?

😆, ciągnik marki john deere

Które masz miejsce. I kiedy miałeś poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejsce chyba okolo 320 ,  poprawka  jak pamietam chyba była na przełomie grudnia i stycznia ,od zeszłego tygodnia dostarczamy ostatnie dokumenty , gościu tylko dzwonił  że pare rzeczy tam mieliśmy mu dostarczyć , 

12 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Zazwyczaj jest tak że maszyny stoją już na placu i czekają na pzetarg 😂😂

To ześ mnie trochę zaskoczył , jest to nasza gdzieś już 10 dotacja z unii ( sapard , modernizacje , niezrużnicowania ) i zawsze te sprawdzanie w agencji szło szybciej , a ciągnik po podpisaniu umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
13 godzin temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

W tym przyszłyk tygodniu podpisywanie umowy (opolskie) , mam pytanie czy jest szansa aby zrobić przetarg , zamówić ciągnik oraz aby ten ciągnik był do końca sierpnia , marzy mi się aby na koszenie kukurydzy był już w akcji ?

😆, ciągnik marki john deere

Na JD czeka się 2-3 miesiące. Przynajmniej ja takie info dostałem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Dnia 29.05.2019 o 23:06, Polski_rolnik_arczi napisał:

Miejsce chyba okolo 320 ,  poprawka  jak pamietam chyba była na przełomie grudnia i stycznia ,od zeszłego tygodnia dostarczamy ostatnie dokumenty , gościu tylko dzwonił  że pare rzeczy tam mieliśmy mu dostarczyć , 

To ześ mnie trochę zaskoczył , jest to nasza gdzieś już 10 dotacja z unii ( sapard , modernizacje , niezrużnicowania ) i zawsze te sprawdzanie w agencji szło szybciej , a ciągnik po podpisaniu umowy

Od długiego czasu idzie to mozolnie, teraz trochę jest lepiej niż dwa lata temu bo sporo maszyn leci bez portalu ale do czasów że kupowałes kiedy chciałeś, aby umowa podpisana to jeszcze daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Wrzesień pierwsze poprawki, styczeń drugie poprawki, maj trzecie i w piątek w końcu podpisana umowa. Łódzkie 4xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 1.06.2019 o 11:56, Konrad531 napisał:

Ile czasu upłynęło od złożenia ostatnich poprawek do podpisania umowy? 😉

2 tyg. 😉

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Miejsce 7xx świetokrzyskie, po poprawkach w styczniu teraz uzupełnienie bardzo drobne wskazane bez pisma, telefonicznie. W piątek do podpisania umowy. Zabrany jeszcze punkt, ale mimo wszystko wszyscy się łapią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Lubelskie 189x miejsce na liście  pierwsze poprawki przysłane.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
zetorr6441 napisał:

Podlaskie koniec listy w czwartek pierwsze poprawki

podlaskie okolice 650 miejsca zadnej poprawki, zadnej odezwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
sumek666 napisał:

3 godziny temu, Mich9 napisał:

Jak tam z tym zwiększeniem środków?

@adamn999 ty tam jesteś ekspert od tego

Weszło w życie 10 maja, a do 24 maja wszyscy pracownicy mieli dostac wytyczne od dyrektorów jak dalej działać w tym obszarze ( czy rozpatrywać rozpoczęte wnioski czy ruszyć nie ruszone itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
4 godziny temu, tay29 napisał:

podlaskie okolice 650 miejsca zadnej poprawki, zadnej odezwy...

Poprawki poszły 2 msc temu i cicho 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Cicho..??? U mnie poprawki poszły 7 m-cy temu, okolice 100 na liście  podkarpackie . tu dopiero jest cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj