rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Baarth    20
7 godzin temu, rafalkrokosz napisał:

Orientuje się ktoś z pomorskiego ile czasu schodzi agencji opiniowanie wybranej oferty wykonawcy po portalu przetargowym? Papiery złożone 10 dni temu 

Od 30 do 90 dni . Od czego to zaleźy nie mam zielonego pojęcia ... Przynajmniej tak to u nas wyglądało ....


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

No i 20 luty minął a z agencji informacji ni widu ni słychu. I nie wiadomo czekać, nie czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Jest rozporządzenie zmieniające termin na podpisywanie umów z naboru 2018 z 8 miesięcy od publikacji list do 14 miesięcy. Co lepsze, od 2019 r. nabory będę mogły być ogłaszane z 7 dniowym wyprzedzeniem (nie jak dotychczas z 30 dniowym). W ogóle dużo zmian jest w MGR od 2019 r., nie wiem na ile istotnych, trzeba by było na spokojnie przestudiować.

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12319753/12561279/dokument381321.pdf


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

O przesunięciach nic raczej nie ma.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Podałem wyżej.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Strona 23 tego rozporządzenia. Początkowa kwota na modernizację obszar d 609467898 € zostaje zwiększona na 755175874 €. Czyli tylko 25% co ostatnio zwiększyli. I obietnice Ardanowskiego o kasie dla wszystkich popłynęły w siną dal. 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

To przesunięcie, o którym piszesz, nie znajduje się w rozporządzeniu tylko w jego uzasadnieniu i stanowi podstawę za wydłużeniem terminów dla ARiMR o 6 miesięcy (przesunięcie środków z czerwca zeszłego roku).


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Za 3 miesiące pewnie ogłoszą hucznie że dorzucą kolejne środki, a za sześć przedłużą termin podpisywania umów o kolejne 6 miechów, w Poznaniu od dłuższego czasu są trzy wolne wakaty w ARiMR na stanowisko rozliczania inwestycji, nie zdziwię się gdy wkrótce poprawki będą rozsyłane w języku ukraińskim 😂😂😂😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

3 miechy to po kwiatkach. Idzie wiosna i już trzeba się rozglądać za ciągnikiem. Gdybym wiedział że napewno starczy wszystkim to bym czekał i kasa została za sprzęt w Polsce. A tak trzeba sąsiadom zapłacić i modlić się by trafiło się coś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Od publikacji listy awans o ponad 100 miejsc w górę, podpisanie umowy w ciągu tygodnia. Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

moge złożyć na obszar b wniosek na woz paszowy i robot udojowy mimo że nie mam krów(ojciec ma) z terminem realizacji w 2022 i miedzy czasie wybudować oborę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193
Elektro2015 napisał:

PawelKtm525 napisał: A ma którym miejscu jesteś tak mniej więcej? 650+ Kurla ja 1800+ ciekawe czy się doczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy jeśli podpiszę umowę z agencją na prow i jednak nie uda mi się ze względów finansowych kupić tych maszyn o które wnioskowałam to czy będę musiała zapłacić jakąś karę czy po prostu przepadnie mi ta dotacja na maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Dopuki nie kupisz maszyn możesz zrezygnować, z tego co kiedyś pisano na forum to jest możliwość zaliczkowa nią przez agencję części dotacji ( można się starać o połowę pieniędzy przed zakupem) poszukaj w necie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Zaliczkowanie musialbys/musialabys uwzglednic w biznes planie zeby z niego skorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj