rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

falcon83p    8

W poprawkach mam dwie trudniejsze uwagi. W jednej chcą aby argumentować moc ciągnika a w drugiej uzasadnić punktu za zmianę profilu produkcji.

Co do ciągnika myślałem o już posiadanych i planowanych w zestawieniu maszynach które mają odpowiednie zapotrzebowanie na moc lub udźwig. Aktualnie nie mam ciągnika ale mam sporo maszyn a ciągnik wypożyczam od brata. Posiadam zestaw uprawowo siewny 2.5 tony, pług obrotowy 4 skibowy do spółki z bratem i opryskiwacz 6 ton po napełnieniu.

A co do zmiany profilu produkcji to mam wpisane rozpoczęcie uprawy buraka cukrowego i z tąd zakup ciągnika, głębosza i talerzówki do zamieszania wapna lub obornika. 

Czy to dobra droga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Ktoś z podlaskiego już coś dostał? alio alio alio 

poprawki, z miesiąc temu 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Tomku ja żeby mi trochę z papierami nie skopali po drodze to już pewnie bym umowę w podlaskim podpisywał a tak to miła Pani czekała na wymagane papiery i na dniach drugie poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22
15 godzin temu, falcon83p napisał:

W poprawkach mam dwie trudniejsze uwagi. W jednej chcą aby argumentować moc ciągnika a w drugiej uzasadnić punktu za zmianę profilu produkcji.

Co do ciągnika myślałem o już posiadanych i planowanych w zestawieniu maszynach które mają odpowiednie zapotrzebowanie na moc lub udźwig. Aktualnie nie mam ciągnika ale mam sporo maszyn a ciągnik wypożyczam od brata. Posiadam zestaw uprawowo siewny 2.5 tony, pług obrotowy 4 skibowy do spółki z bratem i opryskiwacz 6 ton po napełnieniu.

A co do zmiany profilu produkcji to mam wpisane rozpoczęcie uprawy buraka cukrowego i z tąd zakup ciągnika, głębosza i talerzówki do zamieszania wapna lub obornika. 

Czy to dobra droga?

Myślę, że droga jak najbardziej ok. Ja też kupuje traktor. A jaka moc ciągnika? Jaki areł we wniosku? Mi 125 km na 40 ha we wniosku przeszło bez problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
20 minut temu, Pioagri napisał:

Myślę, że droga jak najbardziej ok. Ja też kupuje traktor. A jaka moc ciągnika? Jaki areł we wniosku? Mi 125 km na 40 ha we wniosku przeszło bez problemu 

Jaki bierzesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
3 godziny temu, Pioagri napisał:

Myślę, że droga jak najbardziej ok. Ja też kupuje traktor. A jaka moc ciągnika? Jaki areł we wniosku? Mi 125 km na 40 ha we wniosku przeszło bez problemu 

Areał wypełnia zapotrzebowanie na moc z dużą nawiązką ponad 40 ha, ale im chyba chodzi o spójność z posiadanymi i planowanymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Dolnośląskie są pieniadze dla wszystkich na liście, od stycznia ruszaja z poprawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
3 godziny temu, Pioagri napisał:

Kocur maxxum 125 lub t6. Albo jeszcze puma 140 

 

Powiedz ile tb wycenili ??

 

Dziś bylem w banku znajoma mówiła , ze ci co zlozyli na na obszar D wszyscy dostaną . A imoga zalatwiac kredyty już wkrótce bd podpisywane umowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Dzwoniłem do swojego prowadzącego to poprawki które wysłałem ok 2 msc temu sprawdzi za ok 3 tygodnie. Narazie chyba do wszystkich swoich wnioskodawców wysłał poprawki i zaczyna przeglądać to co przyszło z powrotem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    4

łodzkie miejsce 1** pierwsze poprawki na początku lipca  dzisiaj pan z agencji dzwonił i nalegał na reszte dokumentów, niestety musiałem go zbyć na dwa tygodnie, akurat dzisiaj złozyłem o pozwolenie bud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Awizuj w razie co wezwanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Tylko, że pozwolenie na budowę to dwa miesiące, a nie tygodnie. Chyba, że nie będzie żadnych przeciwności, a urząd ma mało roboty, wówczas może w miesiąc się wyrobią, w co wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Nie wiecie czy bedą jeszcze jakieś przesuniecia pieniedzy. Ponieważ na razie łapie się na modernizacje ale chciałbym zrezygnować z jednego punktu a gdy to zrobie to spade 50 miejsc po za limit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    4

to już jest akurat załatwione ,na sile to mogłem mieć za tydzień ale akurat wyjeżdżam za granice to mi sie nie spieszy . A budowla to zwykla hala stalowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Składał ktoś z was na rozwój produkcji na nabór który był w lipcu? Macie już coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
9 godzin temu, lukasz7604 napisał:

Ile się czeka od kontroli na miejscu (wniosek o płatność) do przelewu?

Kiedyś mieli termin 3 miesiace od złożenia wniosku o płatność, teraz chyba nic się nie zmieniło, a kontrola potrafiła być tydzień przed 3 miesiącami i za tydzień przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5
Dnia 6.11.2018 o 10:25, Michał13 napisał:

Mam dwa pytania które miejsce w wlkp było na ok 5,95 punktu bo prawdopodobnie tyle będę mieć  po poprawkach, a drugie pytanie czy agencja sprawdza jakim sposobem prowadzimy uprawę i czy jest to siew bezpośredni? z góry dzięki za odp

Podbijam pytanie o siew bezpośredni

Edytowano przez lukasz654
Doprecyzowanie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 545 rozpatrzonych wniosków o „Modernizację” w obszarze D dotąd 426 odrzucono lub wycofano. Zawarto 119 umów. Wszystkich wniosków złożono 21 373.


 

Czy zakończono zawieranie umów po ostatnim naborze w ramach "Modernizacji" obszar D? Dla ilu rolników wystarczyło pieniędzy? Kiedy będzie kolejny nabór? Ile pieniędzy będzie do wykorzystania? – zapytaliśmy w MRiRW.

Niestety – z odpowiedzi wynika tylko tyle, że umowy po tym naborze są wciąż niezawarte, a dodatkowe środki będą – albo i nie. Udało się zawrzeć 119 umów. Z 21 373 złożonych wniosków do 4 listopada br. rozpatrzono 545 wniosków, z czego 426 odrzucono bądź wycofano przez beneficjentów.

Oto całość odpowiedzi MRiRW:

„Od 19 lutego do 20 marca 2018 r. przeprowadzony został nabór wniosków w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” PROW 2014-2020 na obszar związany z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzaniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D).

W ramach tego naboru wpłynęły 21 373 wnioski na kwotę 4,16 mld zł. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 sierpnia 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020  w terminie 90 dni od dnia zakończenie naboru, czyli w dniu 18 czerwca 2018 r. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podał do publicznej wiadomości informację o kolejności przysługiwania pomocy. Obecnie trwa proces weryfikacji i do dnia 4 listopada br. rozpatrzono 545 wniosków, z czego 426 odrzucono bądź wycofano przez beneficjentów, zaś z 119 beneficjentami zawarto umowy na kwotę 20,74 mln zł.

Limit środków dostępnych w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” na obszar D dla naborów od 2018 r. określony został dla poszczególnych województw w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 czerwca 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości limitów środków dostępnych w poszczególnych województwach lub latach w ramach określonych działań lub poddziałań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 i wynosi ogółem 755 175 874 euro (ok. 3,27 mld zł). Ewentualny kolejny nabór wniosków w ramach tego instrumentu wsparcia uzależniony będzie od wysokości wolnych środków pozostających do wykorzystania”.

Na „Modernizację gospodarstw rolnych” jest w aktualnym PROW 10 707 139 830,50 zł. Zrealizowano płatności na 11,53% limitu, zawarto umowy na 27,28% limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj