rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

jacek1296    1682
1 godzinę temu, poosa21 napisał:

Niech ktoś z poprzedniego naboru potwierdzi że kupił maszyny bez krydytów i to przeszło w agencji. Wg agencji jeżeli stać cię było na maszyny to dotacja ci się nie należy.

Ja tak kupiłem, za chwilę składam wniosek o płatność. To, czy ktoś bierze kredyt czy nie, to jest we wniosku pierwotnym. Ja miałem, że nie korzystam z kredytu, a w miejscu, gdzie było pytanie:" czy beneficjent zrealizuje inwestycję bez dotacji" zaznaczyłem "nie" i nikt się nie czepiał, nikt nie zadawał żadnych pytań w tym temacie.

 

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
A czy przetargi obowiązują od 30 tysięcy euro za maszynę czy za wartość całej inwestycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sławek213    0

 

    

4 minuty temu, Mich9 napisał:

A czy przetargi obowiązują od 30 tysięcy euro za maszynę czy za wartość całej inwestycji?

Za maszyne

 

4 godziny temu, Robertkpa napisał:

no właśnie. jeżeli ktoś chce kupić ciągnik to raczej nie ma szans bo to zazwyczaj 2/3 inwestycji i wtedy za pozostałe maszyny jest mało punktów. dramat

W     ODR  mówili że na jeśieni  ma być dużo prośćiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1
9 godzin temu, Sławek213 napisał:

 

    

Za maszyne

 

W     ODR  mówili że na jeśieni  ma być dużo prośćiej 

Na jesieni będzie nabór? Na co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41
11 godzin temu, czarny1211 napisał:

Rolnik, w tym czynny Vatowiec, nie ma obowiązku prowadzenia EŚT więc nie mogą jej wymagać od Ciebie.

mogą wymagać i wymagają zarówno U.S jak i ARiMR (chyba nie miałeś jeszcze kontroli skoro twierdzisz, że EŚT nie jest potrzebna) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Razem z wnioskiem pierwotnym masz złożyć ewidencję srodków trwałych lub oświadczenie producenta o nie prowadzeniu takowej. Gdyby wymagali jej, to nikt kto jeje nie prowadzi, nie podpisałby umowy.

US również nie wymaga.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

to może to zależy od interpretacji U.S bo odkąd jestem VAT-owcem, to miałem 3 kontrole i za każdym razem kontrolujący domagał się EŚT 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No to kupujesz nowa ewidencję środków trwałych i przepisujesz ja bez prasy czy jakiejś maszyny i po temacie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Domagać to się może. Podstawę prawną niech Ci poda. Wiem, że to są delikatne sprawy i zadzieranie z us jest niewskazane. Miałem kontrolę z us i nikt nie żądał ewidencji, co więcej, sam potwierdził, że rolnik nie ma takiego obowiązku. Tak samo arimr może Ci skoczyć za jej brak.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

ale przecież w skarbówce oni i tak wiedza jaki masz sprzet bo kupując go przecież odliczamy vat a inne jakies stare klamory ich raczej nie interesuja 

tutaj chyba chodzi tylko o samą agencję czy ona to kontroluje w jakis sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9
51 minut temu, martinezo napisał:

mogą wymagać i wymagają zarówno U.S jak i ARiMR (chyba nie miałeś jeszcze kontroli skoro twierdzisz, że EŚT nie jest potrzebna) 

Miałem kontrole z US i ARIMR i nie prowadzę EŚT i nigdy nie było problemu.

Przy kontroli z Arimr (5 razy) nigdy nawet nie pytali o tą ewidencję, dla US wystarczy, że powiesz że jej nie prowadzisz.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
15 godzin temu, Sławek213 napisał:

W ODR mówili że jeszcze w tym roku 2018 będzie nabór MGR i będzie dużo łatwiej. W Mazowieckim i teraz podobno z 5 cioma punktami przejdzie na bank

A co to ma do mojego wpisu?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

pytanie do obeznanych co tutaj można podciągnąć aby złapać punkt.

chciałbym kupić najlepiej brone aktywną z siewnikiem (raczej nie nabudowany)

czy brona amazone KE oraz siewnik D9 amazone podchodzi ?- znalazłem że nie ale czy np brona aktywna z siewnikiem takim dokladanym typowo (siewnik do poplonów) można pod to podciagnąć? troche dziwne to jest bo poplony sieję normalnie agregatem....

90 Siewniki do poplonów i agregaty uprawowo-siewne z siewnikiem do poplonów

 

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

W podlaskim 7.1pkt bez ciagnika tylko maszyny. Przejdzie z tyloma punktami? Z ciagnikeim mialem 6pkt i na pewno by nie przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

@sumek666 powiedz mi ty składasz na budowę i wyposażenie czy sam budujesz i składasz na wyposażenie? Na maszyny też?  Jesteśmy w ciemnej d... nikt nie potrafi nam konkretnie odpowiedzieć czy przejdzie 330 tys na maszyny i razem 160 tys na wyposażenie z puli budowlanki 300tys. Kilkanaście maili poszło i cisza, przez tel żadnych konkretów. 

Nibyrozporządzenie określa 'budowa i wyposażenie lub modernizacja i wyposażenie' czyli najlepiej było by złożyć na modernizację czegoś w oborze i to wyposażenie. Ale na zdrowy rozum samo wyposażenie to już jest modernizacja. Nie wiemy co robić jak pisać 

Może ktoś ma jakieś pomysły? 

I jak to jest w przypadku gdy nie przyznają limitu z budowlanki, czy mogę zrezygnować z tego wyposażenia bez konsekwencji? Oczywiście oprócz spadku pkt, chociaż i tak nie wiele bym spadł bo mam tam i punktowane i nie punktowane rzeczy.

Ewentualnie można wrzucić silos do zboża 15-20t dla picu żeby tej budowlanki się zaczepić, ale to chyba nic nie da... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@pedro2 też czytałem jeszcze raz rozporządzenie ale nadal stałbym przy 200 tyś w Twoim przypadku. Daj znać jak odpowiedzą. Będzie wiadomo na przyszłość. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@pedro2 ja mam za maszyny zwrotu ok 190 tyś na chwilę obecną a budowlankę całą wykorzystam a najchętniej bym wziął tylko na ciągnik a z tych 200 tyś jeszcze budowlankę zrobić. Ja chcę budować za "mszowe" ( :D ) a wyposażenie z prow: 
 

- MGR0100 automatyczny system zadawania pasz suchych
- MGR0430 silos na pasze treściwe
- MGR0490 pompa-mieszadło dostosowane do zbiorników zamkniętych lub MGR0500 lub MGR0510 – tu chciałbym się poradzić co pod tymi nazwami przewiduje ARiMR.
- MGR0610 system wentylacji nawiewno-wywienej sterowany komputerem z zastosowaniem filtrów powietrza – tutaj też kwestia przedyskutowania ponieważ planuję budowę tuczarni w systemie kurtynowym.
- MGR0630 panele fotowoltaiczne
-MGR0660 zastosowanie przeszkleń kalenicowych i dachowych oraz zastosowanie oświetlenia ledowego

+ ewentualnie ruszta


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Właśnie @freetaxi żeby oni cokolwiek odpowiedzieli to bym wiedział na czym stoję. A co powiesz o tej opcji rezygnacji jeśli się nie zgodzą, żeby zostać tylko przy maszynach. Oczywiście pisze o kosztach kwalifikowalnych razem 490 tys tj ok 300tys zwrotu. 

Sumek to sytuacja całkiem podobna jak u mnie. Przejdzie ci to na 100%? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
22 minuty temu, Patryk1222 napisał:

pytanie do obeznanych co tutaj można podciągnąć aby złapać punkt.

chciałbym kupić najlepiej brone aktywną z siewnikiem (raczej nie nabudowany)

czy brona amazone KE oraz siewnik D9 amazone podchodzi ?- znalazłem że nie ale czy np brona aktywna z siewnikiem takim dokladanym typowo (siewnik do poplonów) można pod to podciagnąć? troche dziwne to jest bo poplony sieję normalnie agregatem....

90 Siewniki do poplonów i agregaty uprawowo-siewne z siewnikiem do poplonów

 

Brona aktywna raczej nie służy do uprawy pozniwnej i siewu poplonu. Wg mnie ni ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

pedro 20 czerwca Ci powiem.

nie wiem czy przejdzie. doradca dostał zlecenie, że ma to przejść ;) punktów mam dużo więc powinno być ok. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

a jeszcze jedno prasa zmiennokomorówka ma 5 pkt cytujac zapis rozpo.?

105 Urządzenia do zbioru skoszonej biomasy: prasy rolujące, prasy kostkujące, prasoowijarki, sieczkarnie z osprzętem, przyczepy zbierające oraz owijarki bel folią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj