rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

pedro2    7216

@sumek robiłem sprawozdanie z mr w odr i babka też powiedziała że inaczej patrzą bo nic nie brałem. Ale nie potrafiła odp na pytanie w jaki sposób.. może przy doborze maszyn przymkną oko, ale szanse są równe punktacja jednakowa dla wszystkich

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
to że się nie brało nie ma kompletnie znaczenia,z doborem zależy na kogo się trafi,wcześniej mi wszystko przechodziło a w ostatnim naborze pługi mi wycięli ale tak to spoko Ps.Marcin nie masz tam dobrych, jadalnych ziemniaków bo w tym roku to ciężko z tym,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Mam, ale zapłacone tylko lezakuja  trzeba było wcześniej... w grudniu sprzedałem 5t Zainteresowanie mega ludzi w tym roku było.. polecić kogoś też nie mogę bo pół wioski ode mnie wzięło, ze niby najlepsze heh     chociaż na rynek do Jedwabnego jedz,  polonez srebrny na blm tutaj gdzie zboże. Znajomy, zawsze jest i nie przesadza z chemią bo u mnie pełna ochrona i nawożenie, tyle co dla siebie troszkę Eko 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Dnia 12.01.2018 o 19:47, piotrus907 napisał:

a jak z ostatnim naborem  A,B,C ktoś dostaje jakieś poprawki czy może podpisał ktoś umowę? ja jestem po poprawkach w listopadzie i cisza 

Ja jeszcze nic nie dostałem a miejsce mam 2xx. Myśle że w moim przypadku to wniosek jest mocno złożony bo składany  wspólnie, dlatego tyle to trwa. Pozwolenia już dawno mam wszystkie. W tej chwili zaczynają do mnie przyjeżdzać firmy z ofertami na budowę.  Zobaczymy jak to będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Panowie zastanawiam sie czy nie skladac na obszar d oprocz maszyn przebudowy stodoly na chlewnie na ruszt+ 2x bin60t, + wymiana eternitu na blache+ utwardzenie dojazdu do chlewni. orientujecie sie czy na etapie skladsnia wniosku musze juz miec projekt i pozwolenie czy sam kosztorys wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
42 minuty temu, DanielFarmer napisał:

z oborą lecisz?podasz szacowane oferty firm i obsadę?jak to teraz wygląda?

W tej chwili mam tylko wycenę kosztorysową. W tym tygodniu ma mi wyceniać projekt firma Ladziński. Jutro będę dzwonił do Szczuki i do Kazbud no i jeszcze do firmy Dykostal. Kosztorys mam na ponad 2mln brutto z wyposażeniem na bogato. Obora o wymiarach 27x48+przybudówka z przodu 10x12m. Ciekawi mnie za ile uda mi się to wybudować chciałbym zamknąć się w kwocie 2050000 brutto. bo tyle wychodzi przy 60% maksymalnym zwrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
A jesli chodzi o biny to rozliczyc mozna tylko same biny z montazem czy plyty fundamentowe tez?? Bo wiadomo ze plyty trzeba samemu wylac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

W papierach jest na 90 sztuk  ale tyle to będzie samych legowisk dla krów. do tego boksy dla młodzieży. Tak zwrot mamy w kwocie 1 milon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jeśli złożę wniosek na samo wyposażenie tuczarni to będę to czy będę musiał donosić pozwolenia na budowę itd?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

mam pytanie wiec rok bazowy bedzie teraz to co zasiejemy w tym roku czyli 2018 rok a nie ten brany z zeszłego roku czyli 2017 r ????,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To co podasz w dopłatach w 2018 roku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
26 minut temu, pedro2 napisał:

U mnie przy wyposażeniu obory chciał projekt doradca 

A agencja? 

Projekt jest. Gorzej z pozwoleniami bo tu dopiero dokumenty zbieram.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Z tym że u mnie obora już funkcjonowała, a u Ciebie nie ma budynku. Gość mówił, ze pewnie agencja będzie chciała potwierdzenie oddania do użytku. To kwestia indywidualna raczej,  więc musisz u źródła pytać 

  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

będąc w Piątnicy można na taką inwestycję iść,trzeba też mieć zaplecze paszowe

w tej chwili z dzierżawami około 80 ha ponad połowa to dzierżawy na szczęście większość od rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Pany jest możliwość ubiegać się o pieniądze z uni bedąc na zusie?

Nie wiem jakieś dodatkowe składki czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj