rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

dirk41    63

tylko budynki i wyposażenie

czyli z sektora  C nie można kupić maszyn do trawy  , ciągnika ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestek666    1
Napisano (edytowany)

Jeśli masz pług obrotowy w tabeli 19 biznesplanu to masz naliczone punkty ( obrotówka powinna być w tabeli 20 ) i jeśli go przeniesiesz do 20 tabeli to stracisz punkty i polecisz w dół listy. Czy możesz zmienić na dłutowy to nie wiem, najlepiej zadzwoń do prowadzącej i się zapytaj. Podobnie może być z broną wirnikową ale jeśli tego sie nie czepiają to może jest ok.

 

 

Tylko że wszystkie papiery zawiozłem do ODR dla gościa co robił mi wniosek i w poniedziałek dopiero będę wszystko wiedział

Edytowano przez pestek666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Jak najlepiej podbić punkty za ochronę środowiska przy wyposażeniu obory? Jest może gdzieś jakieś info co się do tego zalicza? Jeśli ktoś ma jakiś link to poproszę... Dojarka, paszowoz, zgarniacz, maty, mieszalnik, wentylatory i może zbiornik więc tutaj chyba tylko za zbiornik z odzyskiem coś by wpadło? Oczyszczalnia i solary podejdzie pod budowlanke? Płyta obornikowa jest, ewentualnie można powiększyć dało by to coś z pkt? Nie chce się za bardzo zobowiazywac do powiększania stada


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

pedro.gdzies slyszalem ze kolo chlewni ktos postawil sobie wiatrak czyli taka mala elektrownie wiatrowa na wlasne potrzeby i dostal sporo pkt za ekologie to popytaj o to doradce albo panele fotowoltaiczne na dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Łódzkie miejsce 12XX poprawki przyszły w poniedziałek chociaż odbierałem pismo z ARiMR z myślą, że przyszła odmowa. Podobno teraz przynajmniej koło 8tyg czekania co dalej. Ach ten łódzki oddział.

Mi poprawki pierwsze przyszły pod koniec kwietnia potem drugie i dzwoniłem do pana z agencji to powiedział że narazie pieniędzy na mój wniosek i tak nie ma. Miejsce mam 116*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Solary i oczyszczalnie na pewno podchodzą pod to bo znalazłem, oczyszczalnia do 7.5m3bez projektu. W sumie bardzo się przyda, ale to będzie mały % kosztów kwalifikowalnych więc i mało pkt... 4pkt plus coś tam za ochronę środowiska to marne szanse.
A gdzie znajdę limit środków na dany nabór? Zeszłoroczne niewykorzystane chyba przejdą na ten nabór?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek5M    11

czy na modernizację ta co będzie w czerwcu albo w lipcu wchodzą przyczepy do zielonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

witam.ja w wielkopolsce byłem 11XX dzisiaj przyszło pismo że jestem poza limitem finansowym.pieniędzy w wlkp jest na 1200.

Zadzwoniłem do osoby prowadzącej wniosek i....nie pracuje.

Od innych pracowników dowiedziałem się ze spadłem o 600 miejsc bez żadnej informacji a jestem po pierwszych poprawkah.

Niby naliczyli mi na "górke" punkt za róznicowanie o które nie wnioskowałem i teraz mi go zabrali....dziwna sprawa.w trakcie poprawiania wniosku nikt mi o tym nie powiedział i nie dał szansy tego wyjaśnić i poprawić.

Co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nic kolego nie możesz, skoro naliczyli ci wcześniej błędnie punkty a teraz poprawili to wszystko jest okey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

no niby tak ale jeśli miałem poprawki to powinienem to na piśmie dostać.

poprawki odesłałęm była długo cisza zadzwoniłęm niedawno do osoby sprawdzającej(która teraz nie pracuje)powiedziaił mi że nie sprawdzał jeszcze tego i po kilku dniach dostałem pismo że mój wniosek nie mieści się w limicie środków.to mój trzeci wniosek na MGR i pierwszy raz taka sytuacja.

zawsze prowadzący informował ze może być coś nie tak i żę trzeba to wyjaśnić itd.miałm poprawki czysto formalne ani słowa nie było ze jest coś nie tak z punktacją.


Trzeba będzie chyba na Strzeszyńską osobiście zawitać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

jakie robicie postępowania ofertowe [mam podpisac umowe w przyszlym tygodniu] - podobno można jeszcze papierowo, mam dylemat czy to zgodne z prawem nawet jak pracownik arimr wyrazi zgode, napiszcie jakie macie informacje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

Jest jakas szansa na zakup prasy do balotow w najblizszym naborze na modernizacje A,B,C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

czy przy wniosku o płatność i kontroli wystarczy zaświadczenie firmy o zapłacie za maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

czy przy wniosku o płatność i kontroli wystarczy zaświadczenie firmy o zapłacie za maszynę?

Musi być faktura i potwierdzenie przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Mi poprawki pierwsze przyszły pod koniec kwietnia potem drugie i dzwoniłem do pana z agencji to powiedział że narazie pieniędzy na mój wniosek i tak nie ma. Miejsce mam 116*

Ja jestem pod koniec 12xx. Do tej pory nic nie przyszło oprócz wcześniejszego pisma ze muszę czekać do końca maja. Jak na razie nic nie przyszło maj sie kończy wiec chyba kiszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Wniosek na MGR można składać razem z ojcem??

Można. Sam tak zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Zostałem zaproszony na podpisanie umowy w środę. Małopolska. Numer 55X podobno jestem ostatni na liście dla kogo są pieniądze. Ale jaja. a już sobie odpuściłem i teraz muszę wszystko od nowa dogadywać. Jaki ciągnik radzicie za 200tyś netto. Case 115, NH 115, John 6115M,Zetor Forterra120(ups). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj