rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

pestek666    1

Witam czemu w pomorskim tak wolno to wszystko idzie;(Jeszcze ok 20 miejsc i będę się łapał prawdopodobnie w limicie choć nikt nie wie jakie są dokładne te limity.składałem na obszar D.W Top Agrar  coś tam pisali o modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Jak finansujecie zakup maszyn chodzi mi o to skąd wyłożyć tyle kasy na ich zakup? Czy kupujecie w 2 etapach czy wnioskujecie o zaliczkę czy kredyt czy finansowanie fabryczne?Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Edytowano przez arku3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciocia z ameryki podsyła zielone, a co niektórzy mają jeszcze saganek złota za przetrzymywanie żydów w wojnę.

A tak po za tym co cię to obchodzi? Zgłoś się do GUS jaki procent jest zadłużonych gospodarstw i ile średnio rolnicy mają oszczędności się dowiesz jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Zakończyłem postępowanie w internecie z wyborem oferty i co teraz czy zawozi się to do agencji ?? jakaś podpowiedź od tych co to już robili można na prv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozaczek20    0

Czy wniosek o dostęp do portalu można złożyć przed podpisaniem umowy? Bo jeśli tak to czy można zrobić postępowanie ofertowe przed podpisaniem umowy?

PONAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mozna a nawet trzeba, ja wlasnie skonczylem postepowanie ofertowe choc umowe dopiero na dniach podpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolega za pytał o radę a ty damianzbr go atakujesz

Jaką radę? Majówka dopiero co się zaczęła a ty już odpłynąłeś?

Jak można komuś na odległość doradzić w jaki sposób ma sfinansować swoją inwestycje? Głupie bezpodstawne pytanie, nic po za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więc co na miejscu tamtego człowieka byś wybrał? Jesteś w stanie odpowiedzieć konkretnie na jego pytanie?

Ja nie potrafiłem i w związku z tym pozwoliłem sobie zaznaczyć że nikt poważny nie zadaje tak okrojonego pytania bo odpowiedzi może być mnóstwo a żadna z nich go nie usatysfakcjonuje. Z resztą dałem mu 2 potencjalne możliwości finansowania, czy kłamałem, czy takie rzeczy się nie zdarzają?

 

Jeśli kolega postanowi od nowa zadać pytanie, lecz tym razem w sposób taki aby nie było durne, czyli opowie nam jaka jest wartość inwestycji, ile ma gotówki, jakie mu zaoferowano koszty pożyczek etc. to niech zada go w odpowiednim miejscu i nikt mu ani słowa złego nie powie a może nawet pomoże.

 

Bo jak na razie wyszło że jest wścibski bądź nie rozgarnięty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Arttureczek chłopie ale pitolsz teraz ... Skąd np: damian czy ja mam wiedzieć jaką sytuację majątkową ma człowiek o nicku arku3060?  Każdy myślący logicznie najpierw zastanowił się chyba czy da radę sfinalizować zakupy dopiero składał wniosek, a jak ktoś nie myślał o tym teraz będzie wypytywać na forum.... według mnie bezsensu jest taka konwersja nie na temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Część jest a reszta za tydzień.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Panowie mam pytanie odnośnie finansowania fabrycznego Zetora 0%. Ktoś brał kiedyś? Czy to faktycznie jest 0%, czy trzeba jeszcze się liczyć z jakimiś kosztami, prowizjami itp.?  Jestem daleko na liście i zastanawiam się właśnie nad ta formą rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecenas01    0

Mnie już zaczynają pomału zwozić maszyny, mają czas do końca maja.

Vinci007 powiem tak, jak brałem ciągnik na młodego rolnika bardzo chcieli wcisnąć kredyt, niby to fakt że 0% ale trzeba doliczyć góra 5000 za sporządzenie umowy i takie tam jakieś opłaty, według mnie ma sesnu brać finansowania jeśli dysponujesz gotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

czy do agencji zawozimy protokół  tylko z ofertami prawidłowymi (tzn tylko te które osobiście dostarczone czy również te nie spełniające warunków w zapytaniu ofertowym - dostarczone przez pocztę ? postępowanie robię sam więc proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecenas01    0
Napisano (edytowany)

karolwiesz jeśli postępowanie robiłeś przed 18 marca dostarczasz wszystkie 3 zapytania ofertowe i wszystkie 3 otrzymane oferty, protokół, informacja o barku powiązań osobowo kapitałowych oraz informacja o wyniku postepowania

6 marca podpisana umowa,
17 marca dostarczone postępowanie ofertowe
10 kwietnia podpisanie aneksu

Edytowano przez mecenas01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

czy do agencji zawozimy protokół tylko z ofertami prawidłowymi (tzn tylko te które osobiście dostarczone czy również te nie spełniające warunków w zapytaniu ofertowym - dostarczone przez pocztę ? postępowanie robię sam więc proszę o poradę

W protokole musisz uwzględnić wszystkie ofert.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Macie jakieś info co do obszarów A B C? Już maj i żadnych oficjalnych info... miało ruszyć maj-czerwiec


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

u mnie dziwna sytuacja, w połowie kwietnia odezwała sie prowadzacza mój wniosek w arimr. Dosyłam jej to co potrzebuje o ile dobrze pamietam, jest to autokorekta?

Byłem na miejscu 43X a po ostatniej aktualizacji spadłem na 81X. Czy to normalne, bo zaczynam mieć obawy, że coś jest nie tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj