rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

krzysztof1987    211

no tak ale był warunek w ciągu ostatnim 12 mies trzeba było coś sprzedać na daną kwotę a chyba z tego warunku sie nie wywiązałeś 

a w okresie od września do kwietnia mogłeś napisać fakture że sprzedałeś np siano w grudniu 

teraz musisz coś dobrze kombinować bo szkoda stracić okazji życzę powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wielkopolska, miejsce 13xx, poprawki przyszły 23.11. Ogólnie czepiają się samych pierdół.

Mam pytanie związane z nimi. Sam wypełniałem wniosek i biznesplan. W gospodarstwie posiadam wyłącznie użytki zielone. Rozliczam się na zasadach ogólnych VAT i tak też wpisałem w biznesplanie. W poprawkach piszą " brak dokumentów w celu potwierdzenia prawidłowości danych dotyczących zasad rozliczania VAT". Gospodarstwo prowadzę od września 2015 i jestem młodym rolnikiem. Chcą żebym wykazał udokumentowany fakturą dochód z prowadzenia gospodarstwa w kwocie 5000 zł w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Jak mam wykazać dochód w tym okresie, jeżeli w okresie od września do kwietnia nie jest możliwy przychód przy tego typu produkcji?

Tak jak Krzysiek ci powiedział. Jest rozporządzenie a w nim warunek, uzyskanie przychodu badajże 5000 zł w ostatnich 12 miesiącach. Jak ojciec/ brat/syn ktokolwiek dobry znajomy i życzliwy sprzedawał w tym okresie na FV, to jak najszybciej do tej firmy która kupiła ten towar wystąpić o korektę FV. Korekta ma dotyczyć danych sprzedającego. Czyli dane ojca/syna/sąsiada zamienić na twoje.

 

Jeśli nie będziesz miał udokumentowanej sprzedaży wypadniesz z MGR.

Jakie woj. jesteś?

 

tylko że jak na razie to chyba nikt jeszcze  nie prowadzi mojego wniosku bo nie mam żadnych poprawek.

bo tak coś mi się wydaje że jakiegoś pkt mi nie uznali bo coś za daleko jestem.

Prowadzi, na 100%. Przez tel też się dowiesz, pod warunkiem że uda cię się tam dodzwonić ale wątpię w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro0101    0

@damianzbr, napisałem na początku posta że Wlkp.

czy Agencja nie będzię się w tym doszukiwać jakichś nieprawidłowości. Mam tu na myśli np. sytuację o której pisałem powyżej, że sprzedałem w tym okresie określone produkty rolne, pomimo że objąłem prowadzenie gospodarstwa w połowie września i wątpliwa mogła być możliwość ich wyprodukowania przeze mnie?

 

Edit: czy istnieje możliwość przedłożenia faktury RR, jeżeli np. we wrześniu byłem ryczałtowcem, a dopiero w październiku przeszedłem na zasady ogólne VAT?

Edytowano przez jaro0101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dobrze że WLKP przynajmniej dzięki moim podpowiedziom nie ograniczam sobie samemu szansy :D

 

Słuchaj to jest szukanie dziury w całym, nie martw się macierewicz nie powoła komisji której zadaniem będzie stwierdzić czy mogłeś wyprodukować towar czy też nie. Agencji to nie interesuje i ona w to nie wnika jest to nie do zweryfikowania nawet przez CBŚ. Tak jak Krzysiek Ci powiedział, sprzedałeś siano w grudniu, np. które znalazłeś na strychu budynku który przejąłeś. Albo znalazłeś beloty siana na polu które wydzierżawiłeś. Albo jesteś w czepku urodzony i łąki które przejąłeś aby utworzyć gospodarstwo poprzedniemu zarządcy ni grosza nie dały a tobie rodzą 5 razy w sezonie, a szósty raz w listopadzie.

Nikt o to nie będzie pytał. Musi być papier, nie będzie kwitu wypadasz z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Wielkopolska, miejsce 13xx, poprawki przyszły 23.11. Ogólnie czepiają się samych pierdół.

Mam pytanie związane z nimi. Sam wypełniałem wniosek i biznesplan. W gospodarstwie posiadam wyłącznie użytki zielone. Rozliczam się na zasadach ogólnych VAT i tak też wpisałem w biznesplanie. W poprawkach piszą " brak dokumentów w celu potwierdzenia prawidłowości danych dotyczących zasad rozliczania VAT". Gospodarstwo prowadzę od września 2015 i jestem młodym rolnikiem. Chcą żebym wykazał udokumentowany fakturą dochód z prowadzenia gospodarstwa w kwocie 5000 zł w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Jak mam wykazać dochód w tym okresie, jeżeli w okresie od września do kwietnia nie jest możliwy przychód przy tego typu produkcji?

miejsce 13xx w wielkopolsce to sporo poza limitem (limit niby 1094) czy to oznacz ze wszyscy dostaną poprawki czy te 10-15%powyzej limitu jak to bedzie jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro0101    0

@damianzbr

dzięki wielkie za pomoc,

@kewin

Ja póki co dostałem tylko poprawki, nie ma żadnej wzmianki o tym, że brakuje funduszy, także poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Jaro0101 ile punktów Ci naliczyli ?

Edytowano przez Matixd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja fakture do skserowania od razu przy skladaniu wniosku im dostarczylem bo w odr mowili ze musze ja dolaczyc bo i tak beda ja chcieli

Edytowano przez Artureczek001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

mi też się przyczepili do FV. Stwierdzili, że nieczytelna była i musiałem jeszcze raz dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Wielkopolska - miejsce 15XX, dziś pismo z agencji, że wniosek nie łapie się na limit środków.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tak jak Krzysiek ci powiedział. Jest rozporządzenie a w nim warunek, uzyskanie przychodu badajże 5000 zł w ostatnich 12 miesiącach. Jak ojciec/ brat/syn ktokolwiek dobry znajomy i życzliwy sprzedawał w tym okresie na FV, to jak najszybciej do tej firmy która kupiła ten towar wystąpić o korektę FV. Korekta ma dotyczyć danych sprzedającego. Czyli dane ojca/syna/sąsiada zamienić na twoje.

 

Jeśli nie będziesz miał udokumentowanej sprzedaży wypadniesz z MGR.

Jakie woj. jesteś?

 

Prowadzi, na 100%. Przez tel też się dowiesz, pod warunkiem że uda cię się tam dodzwonić ale wątpię w to.

 

W mazowiecki OR(warszawa) próbowałem się dodzwonić i dowiedzieć, na infolinii typek podaje mi nr. do kierownika bo jak nie wiem jaka osoba prowadzi to on nie wie co innego podać, dzwonię tam, oczywiście nikt nie odbiera, następnego dnia dzwonię kilka razy i znowu to samo, dzwonię znowu do sekretariatu, gość twierdzi że musi ktoś odebrać i niemożliwe żeby nikt nie odbierał, dzwoniłem jeszcze następnego dnia i to samo, odpuściłem i chyba się wybiorę samodzielnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

dostał już ktoś odmowę pomocy z braku środków z warmińsko mazurskiego? jak tak to które miejsce na liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam przeglądam wniosek i widzę że babka wypełniająca w punkcie 4. (operacja związana jest ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie) zaznaczyła "nie" a cała moja inwestycja dotyczy zmian profilu produkcji. Są za to jakiś punkty? Brakuje mi 150 miejsc w mazowieckim do zielonej listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

rafftti jest za to jeden punkt, ale zmiana profilu musi iść w parze ze zróżnicowaniem produkcji. Informacje czy wykazałeś zmianę profilu i zróżnicowanie są zawarte w wydruku podsumowania biznesplanu, także wydaje i się, że jeśli punkty CI się za to należą to powinni Ci je mimo wszystko policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro0101    0

Nie ma zielonych list, są póki co WSTĘPNE limity określające liczbę wniosków kwalifikujących się do przyznania pomocy w danym województwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a ktory numer jest mniej wiecej rozpatrywany w łodzkim? wie ktos?

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To nie idzie po kolei, było już mówione tutaj z tysiąc razy jak działa kolejność rozpatrywania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Zapomniałem umieścić zielona lista w cudzysłowie. już łapię się wszystkiego żeby tylko załapać się na "zieloną listę". Te brakujące 150 miejsc to niby blisko a i tak mogę się nie załapać. To jak na olimpiadzie czwarte miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

3,5 pkt w mazowieckim to gdzieś w granicach 4 tysięcy zapewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Przy ostatniej aktualizacji skoczyłem tylko 5 miejsc w gorę, więc znacznych przesunięć niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Pani która prowadzi firmę wypełniająca wnioski mówiła mi że ci którzy przeszli na ekologię na część gosp przed złożeniem wniosku nie zaliczają im tego ponieważ uważają to za celowy myk do nabijania punktów.  Ta pani miała taki przypadek złożyli poprawki z już wykreśloną eko dwa miesiące temu a na liście ta osoba jeszcze nie spadła. Ciekawe ile w tym prawdy, jakoś mi się w to nie chce wierzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj