rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetorr6441    365

marco głupoty piszesz jak pojecia nie masz to sie nie wypowiadaj

Składalem wnioski w kazdym naborze od 2007r na mgr w sumie  3 , ile mialem gotowki na koncie na tyle skladalem zwracali troche dozbieralem i znowu skladalem i tak wykorzystalem cala pule nie biorac grosza kredytu i wszystko gladko przeszlo. z 2008 i 2010 umowy juz mi odeslali podobnie bylo z wnioskiem na roznicowanie tez z wlasnej kieszeni 250tys i zwrot bez problemu dostalem takze nie sadze zeby teraz musem byl kredyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0
freetaxi

 

To prawda że jest dodatkowy 1Pkt za wyposażenie ciągnika w GPS? szukam takich informacji i nie mogę znaleźć a dostałem taką informację od znajomego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Nie kolego. Tu nie chodzi o to. We wniosku znajdziesz pytanie czy dana inwestycja byłaby zrealizowana bez pomocy publicznej. Odpowiedź twierdząca będzie skutkowała odmową przyznania pomocy. 

 

No dobrze a jak  zaznaczę we wniosku  ze  inwestycja  nie powstałaby  bez pomocy publicznej , a pózniej  sfinansuje ją za własne środki bez kredytu   to  agencja będzie sie  jakoś  do tego czepiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

na koniec technikum jest państwowy egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe i o to właśnie chodzi (w dwóch wersjach: po polsku i po angielsku)

 

Wiem, że jest ale ja nie podchodziłem do niego bo robiłem technikum zaocznie podczas studiów i nie myślałem, że to się kiedyś przyda, świadectwo ukończenia szkoły mam ale bez dyplomu ze zdanego egzaminu, a teraz chyba się liczy wykształcenie zdobyte do momentu złożenia wniosku, a nie zadeklarowane czyli nawet jakbym chciał do egzaminu podejść to  nic by to w przyszłości nie zmieniło dla agencji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

freetaxi

 

To prawda że jest dodatkowy 1Pkt za wyposażenie ciągnika w GPS? szukam takich informacji i nie mogę znaleźć a dostałem taką informację od znajomego

 

 

 

MGR0680 Urządzenia GPS pozwalające mapować pola 7 PKT to punkty do ochrony środowiska
 
załącznik 2b plan PGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

ale bezpośrednio ten podpunkt nie daje 1pkt? czy to się wlicza jako 1pkt odnosnie ochrony środowiska i zapobieganie klimatom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

No dobrze a jak  zaznaczę we wniosku  ze  inwestycja  nie powstałaby  bez pomocy publicznej , a pózniej  sfinansuje ją za własne środki bez kredytu   to  agencja będzie sie  jakoś  do tego czepiać ?

 

nie będzie. Agencji nie obchodzi, czy masz środki własne, czy pożyczasz od rodziny, czy bierzesz kredyt. po prostu masz mieć kasę.

Mam pytanie

 

Co do punktacji maszyn chodzi mi o prasę zwijającą  czy jeśli zakupie ja do prasowania sianokiszonki ,siana ,słomy czy dostane punkty

Bo w wykazie pisze ,,urządzenie do zbioru skoszonej biomasy" ( prasy rolujące ) jak to rozumieć ?

 

MGR1050 - urządzenia do zbioru skoszonej biomasy: prasy rolujące........itd  - pkt 5. tylko przeliczasz wg wzoru. 

 

są prasy, co zbierają samą zieleninę, a są np. łańcuchowo-walcowe do zielonki i do słomy. myślę, że te także się łapią, bo zielonki też nią ogarniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

marco głupoty piszesz jak pojecia nie masz to sie nie wypowiadaj

Składalem wnioski w kazdym naborze od 2007r na mgr w sumie  3 , ile mialem gotowki na koncie na tyle skladalem zwracali troche dozbieralem i znowu skladalem i tak wykorzystalem cala pule nie biorac grosza kredytu i wszystko gladko przeszlo. z 2008 i 2010 umowy juz mi odeslali podobnie bylo z wnioskiem na roznicowanie tez z wlasnej kieszeni 250tys i zwrot bez problemu dostalem takze nie sadze zeby teraz musem byl kredyt...

 

Głupoty? to dlaczego ktoś ma ci dawać kasę jeżeli cię na coś stać i wszystko ci gładko idzie.....Naucz się człowieku czytać ze zrozumieniem dopiero oceniaj innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jakie dokładne parametry wpisujecie w opisie zadań? czy wystarczy że napiszę opryskiwacz o pojemności 1000l, czy napisać również wyposażenie, za które chcę uzyskać punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napisz porządną charakterystykę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

jak mam potraktować bydło przejęte od ojca w tabeli 11. Roczne obroty zwierząt w okresie docelowym? przejąłem gospodarstwo w tym miesiącu i nie wiem czy zwierzęta które przejdą na mnie mam wpisać  tabeli stan na początku roku czy z zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

panowie jakie wy ceny maszyn podajecie do wniosku już takie ostateczne za jakie kupicie maszynę bo czy potem po podpisaniu umowy będzie mozna jeszcze negocjować cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

O ile mi wiadomo przy pisaniu wniosku piszesz nazwę maszyny, moc, wyposażenie itp. natomiast potem wysyłasz zapytanie ofertowe do 3 dilerów lub jednego dilera o 3 ciągniki w przedziale mocy np. 70-80KM i wybierasz ten który wychodzi najkorzystniej, tak przynajmniej mi diler mówił kiedy byłem po ofertę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jeśli chcę kupić opryskiwacz i będzie on wyposażony w:

-zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze - 6

-głowice wielorozpylaczowe do opryskiwaczy - 6

- dodatkowy zbiornik na wodę do mycia opryskiwacza lub odrębny zestaw do płukania i mycia opryskiwacza na polu - 3

 

To za cały opryskiwacz liczyć 15 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Kwalifikacje muszą zgodne z tymi, które są w rozporządzeniu dotyczącym "Premii dla młodych rolników". 

 

 

dyplom nie jest konieczny :P jest przewna możliwość aby to uniknąć : :D PW>

 

 

włączcie sobie stronke www. i tam pobierzcie exela ,wyłaczacie makra i jazda wpisujecie co chcecie kupić i z automatu macie wyliczone pkt :P

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

koledzy. jakie macie pomysly na zwiekszenie gva? 

 

rzecz prosta nawet na roślinnej. W pierwszym roku idziesz po krawędzi minimalnej, później pokazujesz że się lepiej rodzi. przykład. rok bazowy 3-4t/ha jakiegoś zboża. później wg faktur żeby wyszło 5t/ha. wzrost jest

 

druga sprawa z ciągnikiem. w pierwszym roku kupujesz jak najwięcej środków ruchomych typu paliwo, nawozy, opryski. później w kolejnych latach wykorzystujesz kupując mniej. Jakoś 5 lat się przeczłapie tak.

 

Na zwierzęcej też prosto zwiększasz stado o 10%.

panowie jakie wy ceny maszyn podajecie do wniosku już takie ostateczne za jakie kupicie maszynę bo czy potem po podpisaniu umowy będzie mozna jeszcze negocjować cenę?

 

dołączam do pytania. temat bardzo ważny bo czy można zmienić cenę maszyny po złożeniu wniosku na niższą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

JA podaje ceny wyjściowe. Potem będę negocjował dodatki np. przedni tuz, bliźniaki, nadstawka do rozsiewacza, czwarta skiba u pługa itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ma może ktoś z "wtajemniczonych"  informacje co do pracy rolującej używanej do prasowania sianokiszonki?chodzi mi czy przy robieniu sianokiszonki z tuz i traw na go można wnioskować o prase rolke wraz z punktami 

Edytowano przez Piteriiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Załóżmy że planuje mieć potem więcej pola aby był ten wzrost 10%  ale jak mogę zaplanować plon i cenę? Będą potem dokładnie sprawdzać ile faktycznie sprzedałem i ile dokładnie wydałem? Jak składałem na młodego rolnika było dużo łatwiej wykazać wzrost ESU bo nikogo nie obchodził plon  i cenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

chodzi mi czy przy robieniu sianokiszonki z tuz i traw na go można wnioskować o prase rolke wraz z punktami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj