rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

karol091193    869

Dobrze, że nie karzą wam 3cm dobudowywać na tej budowlance🤣 

• Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

jan88    555
1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

Jest historia gdzie człowiek kilka cm tynku skuwał bo sie wymiary obory nie zgadzały. Info od jednego z doradcow: kasy jest na 3k wnioskow i więcej nie będzie.

no coś zmniejszyli teraz tych środków bo najpierw się załapywałem na limit a teraz w kolejnym piśmie z poprawkami przyszło że już się nie łapie miejsce 32xx

piterq1991    30
2 godziny temu, miwigos napisał:

A przed wypłatą nie miałeś

Przed wypłatą nie miałem 

czareczek85    411

U mnie było mierzone taśmą metalową ale o 1cm czy 3cm afery nikt by nie robił. Liczone były legowiska i wysokosć w kalenicy mierzona. Płytek nikt noe sprawdzał i innych pierdół bo oni lecą wedłych wytycznych po kilku moesiącach była super kontrola i wychwycili jeden bląd pomylony nr na tabliczce i to tyle bez konsekwencji

38 minut temu, jan88 napisał:

no coś zmniejszyli teraz tych środków bo najpierw się załapywałem na limit a teraz w kolejnym piśmie z poprawkami przyszło że już się nie łapie miejsce 32xx

U mnie umowa podpisana to chyba kasa zabezpieczona w sumie tylko 100tys bo tyle zostało

• Thanks 1

kampl    99

A na którym etapie deklaruje się dokładne kwoty maszyny które mają być kupione oraz sprzedawców? 

czareczek85    411
1 minutę temu, kampl napisał:

A na którym etapie deklaruje się dokładne kwoty maszyny które mają być kupione oraz sprzedawców? 

Po podpisaniu umowy  mozesz aneksować 

kampl    99

Dobra. Bo ja teraz mam tak całkowicie losowe te maszyny. To juz muszę tak konkretnie je w poprawkach podać? Zmiana kwot nie spowoduje problemu i straty punktów?

macius11157    167
30 minut temu, czareczek85 napisał:

U mnie było mierzone taśmą metalową ale o 1cm czy 3cm afery nikt by nie robił. Liczone były legowiska i wysokosć w kalenicy mierzona. Płytek nikt noe sprawdzał i innych pierdół bo oni lecą wedłych wytycznych po kilku moesiącach była super kontrola i wychwycili jeden bląd pomylony nr na tabliczce i to tyle bez konsekwencji

U mnie umowa podpisana to chyba kasa zabezpieczona w sumie tylko 100tys bo tyle zostało

A które miejsce masz?

jan88    555

5 minut temu, kampl napisał:

Dobra. Bo ja teraz mam tak całkowicie losowe te maszyny. To juz muszę tak konkretnie je w poprawkach podać? Zmiana kwot nie spowoduje problemu i straty punktów?

W poprawkach możesz jeszcze nie mieć konkretnych bo możesz aneksować po podpisaniu umowy, ale jak będziesz zmieniał kwoty za takie maszyny które są punktowane tzn np opryskiwacz, roziewacz, kultywator bezorkowy to liczba punktów może ulec zmianie i spadniesz na liście rankingowej

masa24    2344
2 godziny temu, czareczek85 napisał:

co mierzyli taśmą?

Lokoloko    6
2 godziny temu, czareczek85 napisał:

Czyli był to budynek murowany, nie z płyty?

czareczek85    411
9 godzin temu, macius11157 napisał:

A które miejsce masz?

2xxx

8 godzin temu, masa24 napisał:

co mierzyli taśmą?

długość i szerokość budynku wielkość legowisk zbiorników na gnojowicę nie mierzyli bo brak możliwości wejścia w związku z znajdującą się w nim gnojowicą 

7 godzin temu, Lokoloko napisał:

Czyli był to budynek murowany, nie z płyty?

konstrukcja stalowa murki betonowe okręcone płytą warstwową

adimajkel    21
20 godzin temu, jan88 napisał:

Byłeś pewnie na granicy środków, ale się łapałeś. Teraz jest niekorzystny kurs euro jeśli chodzi o kasę z UE i wypadłeś poza limit środków.

Ale tak jak pisał @macius11157 zdania są mocno podzielone. Ja mam info z centrali że wystąpili do ministerstwa o zwiększenie środków na ten nabór.

• Thanks 2

macius11157    167

Dobrze by dostac ;) ja pierwszy raz skladam ostatni rok jako mlody rolnik pozniej juz 50% dofinansowania. A mam zlozone na ciagnik, a niby mowia ze tez jest to juz ostatni nabor w ktorym mozna wniosowac o ciagnik

michal_19    180

Mój doradca twardo stoi przy tym że wszyscy dostaną. Zobaczymy, do końca lutego mają niby być poprawki 

• Like 1
  • Thanks 1

KarolTD90    1315
23 godziny temu, jan88 napisał:

To przez  cenę euro

Jak myślicie jakiej maksymalnej mocy mógłbym kupić ciągnik na 10ha we wniosku Młody Rolnik. Wiadomo, że z ojca gruntami będzie robił więcej. Czy 90-100km przejdzie? Nie chciałbym za bardzo ograniczyć się w możliwościach wyboru i potem nie mieć możliwości w zmianie niż żałować, że wybrało się 75KM i tańszy niż się zakłada oraz trzeba się tego sztywno trzymać bo to moc jest kluczowa.

skywalker89    830

wez se mtzta i idz do roboty, chybaże truskawki, warzywa to powodzenia i bierz njatanszego nh czy case, na taki areal bedzie smigal

• Like 1

melon10641    1218

Niby przypada Ci 82KM ale do tego możesz dodać tolerancję. Pytanie jaki masz kształt pól, jaka ziemia, jaki rozłóg. Jak wszystko ładnie im opiszesz to powinna być 100km bez problemu. Weź sobie najmniejszą 4rkę z jakiejś większej serii i potem sobie moc zwiększysz jak będzie potrzeba. Siostra wzięła najmniejszą 6tkę ale na razie nie ma potrzeby nic zwiększać. 

MKrajes    133

Będzie jak przy ostatnim naborze z PROW 2007-13 też kasy miało być mało na początku czepiali się o wszystko by listy kilka miejsc przesunąć a koniec końcem większość dostała

7 godzin temu, michal_19 napisał:

Mój doradca twardo stoi przy tym że wszyscy dostaną. Zobaczymy, do końca lutego mają niby być poprawki 

Wszyscy mają mieć poprawki bądź odpowiedź do końca lutego? Ja mam numer 46xx dzwoniłem do weryfikatora to mówił że koło czerwca może będzie coś wiadomo...

karol091193    869

Też mam info od osoby prowadzącej wniosek, że do maja poprawki mają rozpatrzyć, tylko nie pytałem czy do końca czy do początku miesiąca. Decyzja o braku potrzeby wykonywania raportu środowiskowego jest. Teraz 2max 3 miesiace o ustalenie warunków zabudowy. Do miesiąca pozwolenie na budowę tak więc na styk będę z dokumentami 🤣 popycham w urzędach co się da, ale terminy są nieubłagane. Tu 2 tyg się uprawomocnia tam 2 tygodnie na wgląd do dokumentów. Tutaj kolejne 2 tygodnie list czeka do nieżyjących sąsiadów i w tej samej sprawie kolejne 2 tyg bo list uważany jest za dostarczony i mają czas na odniesienie się do sprawy. Chore przepisy 😵💫 a listonosz nie może napisać, że osoby nie żyją i nie ma możliwości dostarczenia dokumentów.

Jak to śpiewali? Jak dobrze mieć sasiada...

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Lebioda    3

Witam. Wniosek pisany był min. Na talerzowke. Czy po otrzymaniu poprawek można zamienić talerzowe na przyczepe? 

16 godzin temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Wszyscy mają mieć poprawki bądź odpowiedź do końca lutego? Ja mam numer 46xx dzwoniłem do weryfikatora to mówił że koło czerwca może będzie coś wiadomo...

Ja mam podobne miejsce. Jak nie wyleci sporo ludzi z budowlanki podobno może być ciężko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj