rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kampl    105

3 godziny temu, Mohyl napisał:

Wlkp maszyny 

Jak na razie poza limitem

To powiedzieli dokładnie że brakuje? Ciekawe do którego miejsca jak narazie jest kasa

wojtal24    2499
Patryk1234455 napisał:

Witam ile potrzebuje ha by przyznali mi ciągnik 110-120km ten przedział?

teraz już nie będzie można brać ciągników podobno

ZETOR TEAM

Capitan58    8
49 minut temu, Patryk1234455 napisał:

U mnie w prow co obecnie jest mam ok 40 ha. 

Ja dzisiaj dzwoniłem do agencji, do mojego weryfikatora to powiedziano mi że kasy jest na jakieś 15 %, narazie przesunięć kasy nie ma. Ja mam 46xx numer 4.92 pkt i mój wniosek leży odłożony z powodu braku finansów. Mówi może za kilka miesięcy coś się zmieni, narazie brak kasy

• Sad 1

suffeks    211

a dwa lata temu starczyło 1.5pkt, później dzwonili do każdego 200k mało jak chcesz zrób aneks damy Ci 250k dla tych którzy nie wysłali jeszcze wniosek o płatność 

• Sad 1

Lokoloko    6
7 godzin temu, suffeks napisał:

a dwa lata temu starczyło 1.5pkt, później dzwonili do każdego 200k mało jak chcesz zrób aneks damy Ci 250k dla tych którzy nie wysłali jeszcze wniosek o płatność 

Tak im idzie z tymi aneksami że mój już piąty miesiąc leży i nie ma się kto za niego zabrać... 😀

Jedynie dobra informacja to taka że kto złożył i miał 1,5pkt to dostał

Mohyl    49

Rozmawiałem z osobą prowadzącą wszystkie wnioski mają być pod opinia więcej wszyscy dostaną poprawki mówiła też że dużo wniosków wylatuje albo ludzi rezygnują albo nie wysyłają w terminie poprawek 

kubamako66    570
17 godzin temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Ja dzisiaj dzwoniłem do agencji, do mojego weryfikatora to powiedziano mi że kasy jest na jakieś 15 %, narazie przesunięć kasy nie ma. Ja mam 46xx numer 4.92 pkt i mój wniosek leży odłożony z powodu braku finansów. Mówi może za kilka miesięcy coś się zmieni, narazie brak kasy

mój wniosek był wcześniej 43xx a teraz jest na nowej liście 47xx i ciekawe przejdzie czy nie bo jak nie to bym sobie 2 maszyny już kupił używane i zgłowy by było a tak czekaj   

soltys48    19862

W czym problem?

Kup używane. Dostaniesz dofinansowanie to sprzedaż 

• Like 1

20 godzin temu, wojtal24 napisał:

Młody rolnik też nie?

19 godzin temu, Capitan58 napisał:

Chodzi mi o młodego rolnika

miwigos    3557
31 minut temu, soltys48 napisał:

W czym problem?

Kup używane. Dostaniesz dofinansowanie to sprzedaż 

Kupić łatwo , sprzedać trudno , w dzisiejszych czasach

escobar123    10
20 godzin temu, Patryk1234455 napisał:

15h na 110km

• Thanks 1

mysza103    2487
51 minut temu, miwigos napisał:

Kupić łatwo , sprzedać trudno , w dzisiejszych czasach

Zależy co się sprzedaje i za ile , to tak samo jak z samochodami ,  niby po komisach czy ogłoszeniach jest tego opór,  a jak chcesz co kupić to nie ma co wybrać,  a z drugiej strony jak się coś  pojawi ciekawego to szybko znika . Ja tak w tamtym roku sprzedawałem agregat uprawowo siewny nabudowany amazone , to jak ogłosiłem o godz18 , to 18: 03 był  już  sprzedany , a nim usunołem ogłoszenie pół godziny później,  to miałem z 16 telefonów 

Darek8787    91
4 godziny temu, escobar123 napisał:

15h na 110km

25 ha. We wniosku 100-130 KM, kupiłem 125 KM  a 137 KM boost ( w dowodzie rej. też piszą te 137 KM) oswiadczenie dealera Claas o mocy chwilowej i przeszło na te hektary bez problemu w Olsztynie.

• Thanks 1

wojtal24    2499
Patryk1234455 napisał:

20 godzin temu, wojtal24 napisał:

Młody rolnik też nie?

19 godzin temu, Capitan58 napisał:

Chodzi mi o młodego rolnika

są inne warunki na MR i inne na MGR

ZETOR TEAM

fulton    18

Ja bym się tego doboru już nie trzymał, ponieważ jak sama nazwa wskazuje tyczył się PROW a od tego roku mamy WPR 2023-2027 więc trzeba czekać na rozporządzenia.

mateusz25    66

Przeciez to w pewnym sensie tez jest orientacyjne, myślisz że nagle zmienia całkiem ten dobór? Zmienić mogą, ale pewnie na niekorzyść ;)

pawelol111    1343

Obszar D ma być tylko dla minimum 3 rolnikow - wniosek łączony więc i wymagania mogą być inne.

Lokoloko    6
43 minuty temu, pawelol111 napisał:

Obszar D ma być tylko dla minimum 3 rolnikow - wniosek łączony więc i wymagania mogą być inne.

I chyba tylko maszyny do zbioru

Obszar C budowlanka, czy w momencie składania wniosku wystarczy mieć projekt oraz kosztorys czy również pozwolenie na budowę? 

Darek8787    91
4 godziny temu, mateusz25 napisał:

Przeciez to w pewnym sensie tez jest orientacyjne, myślisz że nagle zmienia całkiem ten dobór? Zmienić mogą, ale pewnie na niekorzyść ;)

ostatnia zmiana zasad doboru maszyn Muzalewskiego z prow 2007-13 na 2014-20 była na korzyść mocami do ha :)

Lebioda    4

Czy ktoś na tyle przestudiował nowy prow i powie czy można będzie kupić koparko ładowarkę na dotacje? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj