rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

karol091193    879

Panowie, jeszcze na grubo podkreślone ,,14 dni kalendarzowych" 🤣

Gdybym to ja był przy dostarczeniu listu a nie moja matka to bym go nie odebrał, bo domyślił bym się, że to poprawki. Odebrał bym przynajmniej po świętach jak nie po nowym roku. Ale już za późno.

@KarolTD90 z początku lekko powyżej 900miejsca. Teraz nawet nie wiem, no nie mogę znaleźć tej listy na stronie agencji

• Thanks 2

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

miwigos    3552

Ale masz takie poprawki że po urzęach muszisz chodzić , czy kosmetyka i ten co wypełniał wniosek porawi

Edytowano przez miwigos

jan88    556
25 minut temu, karol091193 napisał:

Podlaskie chyba agencja ruszyła z poprawkami z MGR. Dziś 2 godziny temu przyszedł list. Na poprawki 14 dni kalendarzowych z czego 8dni nie pracujących a agencja ma wolne nawet 2 stycznia czyli 9 dni🤣 a dziś też już nic nie załatwię 😝

Jeżeli jakiś pracownik czyta to z ARiMR z Białegostoku to bardzo wam dziękuję. Nie ma to jak spokojne święta i nowy rok. Wesołych świąt 😶

trzeba było nie odbierać i zrobić avizo 

kampl    105

Nie wiem jakie masz poprawki ale niektóre dokumenty dzisiaj wniosek za kilka dni odbiór. Więc powodzenia. 

karol091193    879

Trochę i tego i tamtego. Żebym to ja był przy listonoszu to bym nie odebrał, bo bym się domyślił że to poprawki, a że była mama no to musztarda po obiedzie. Doradca do 2 stycznia też ma wolne.

Najlepsze jest to, że budowlanka więc będzie ciekawie. 

Nie ma przypadkiem czegoś takiego, że jak w terminie nie złoże poprawek, to dają drugie 14 dni od drugiego wezwania? 

Edytowano przez karol091193

jan88    556

ja dziś wysłałem pierwsze poprawki zobaczymy co będzie dalej, ciekawe ile ogólnie będzie potrzebne punktów by się załapać bo na dzień dzisiejszy to 4,37

• Thanks 1

kampl    105

Które miałeś miejsce? I jak są poprawki to raczej są duże szanse na kasę z programu

masa24    2350
20 minut temu, karol091193 napisał:

Trochę i tego i tamtego. Żebym to ja był przy listonoszu to bym nie odebrał, bo bym się domyślił że to poprawki, a że była mama no to musztarda po obiedzie. Doradca do 2 stycznia też ma wolne.

Nie ma przypadkiem czegoś takiego, że jak w terminie nie złoże poprawek, to dają drugie 14 dni od drugiego wezwania? 

W tej branży nie ma wolnego jak są poprawki . Kasę wziął wiec niech robi 

• Like 1

czareczek85    413
34 minuty temu, karol091193 napisał:

możesz im wysłać cokolwiek i dostaniesz drugie poprawki tak więc bez stresu

karol091193    879

@czareczek85 tylko nie mam jeszcze pozwolenia na budowę. Do końca stycznia na pewno załatwię dokumenty w gminie. Do końca grudnia RDOŚ ma wydać opinię. Wody polskie z Augustowa dziś przysłały a sanepid już chyba z 2 tygodnie jak odebrałem list. W starostwie mamy trochę znajomości więc tam się uda popchnąć do przodu. Wypadało by, aby w miarę sensownie coś w tym czasie zrobić i dostarczyć do agencji żeby nie było, że nic przez ten czas nie zrobiłem. Wstępnie z firmą jestem umówiony na sierpień z inwestycją. Byle wyjść z ziemi bo teren nieciekawy🤣, a jak zawiozę dokumenty do agencji to na pewno porozmawiam z osobą prowadzącą wniosek i zapytam się dla czego tak postąpili z wysłaniem poprawek. Czy to jej ,,widzimisię" czy może decyzja z góry 🤔

masa24    2350

Dla mnie to jest twoja głupota lub doradcy . Dostałeś poprawki bo akurat tak na ciebie trafiło . Tam ludzie nie siedzą i nie czekają bo akurat tobie nie pasuje . Ktoś sprawdził , pracował do wczoraj i wysłał , proste . Jak masz pozwolenia do zrobienia to w twoim interesie jest grać na czas i nie Odbiersc odrazu a przeciągać 

karol091193    879

Akurat o to się nie boję. Tam też pracują ludzie. Wkurzyło mnie tylko to, że wystarczyło napisać, że jest termin 14 dni roboczych a nie kalendarzowych ze względu na okres świąteczny. Weź teraz co kolwiek załatw w urzędach. RDOŚ, wody polskie czy sanepid dawał 7 dni na dostarczenie poprawek czy dodatkowych dokumentów i nie widziałem w tym żadnego problemu, ale to nie był taki okres jak teraz. Każdy w rozjazdach albo ma dłuższy urlop

masa24    2350

Zawsze jest 14 dni kalendarzowych , tutaj nikt wyjątków nie robi . Po świętach zadzwoń i porozmawiaj ze potrzebujesz czasu i tyle 

• Like 2

karol091193    879

Prawdopodobnie ogarniemy to bez przedłużania terminów. Kosztorys i projekt już  się robi a poprawki stricte związane z gospodarstwem to do ogarnięcia w dzień może 2 

cichym    5
2 godziny temu, jan88 napisał:

ja dziś wysłałem pierwsze poprawki zobaczymy co będzie dalej, ciekawe ile ogólnie będzie potrzebne punktów by się załapać bo na dzień dzisiejszy to 4,37

skąd info że minimum punktowe to 4,37 ?. Ja mam 3.01pkt. i tydzień temu dostałem poprawki.

masa24    2350
6 minut temu, cichym napisał:

skąd info że minimum punktowe to 4,37 ?. Ja mam 3.01pkt. i tydzień temu dostałem poprawki.

nie miales w pismie informacji ze jestes poza limitem?

jan88    556
43 minuty temu, cichym napisał:

mój doradca tak mi powiedział 

Danielkurp    5

Do mnie też przyszły to nie odebrałem,listonosz mówił że do dwóch tygodni mogą leżeć na poczcie to się po nowym roku na spokojnie odbierze u zrobi 

karol091193    879
1 godzinę temu, Danielkurp napisał:

Do mnie też przyszły to nie odebrałem,listonosz mówił że do dwóch tygodni mogą leżeć na poczcie to się po nowym roku na spokojnie odbierze u zrobi 

Zazdroszczę 😅

melon10641    1221
16 godzin temu, karol091193 napisał:

Panowie, jeszcze na grubo podkreślone ,,14 dni kalendarzowych" 🤣

Gdybym to ja był przy dostarczeniu listu a nie moja matka to bym go nie odebrał, bo domyślił bym się, że to poprawki. Odebrał bym przynajmniej po świętach jak nie po nowym roku. Ale już za późno.

@KarolTD90 z początku lekko powyżej 900miejsca. Teraz nawet nie wiem, no nie mogę znaleźć tej listy na stronie agencji

Dlatego ja rodziców uprzedzam, żeby nigdy nie odbierali do mnie pism poleconych. Wole dostać awizo i sam pojechać na pocztę. A wiele razy już robiłem, że odbierałem po 2 tygodniach.
Nawet sam mówiłem listonoszowi, że mnie nie ma i mi awizo zostawił, mówię że to z agencji poprawki a ja wtedy miałem sianie i brak czasu na ogarnianie. Nie było problemu. 

Dnia 22.12.2023 o 21:06, cichym napisał:

Jakie województwo? Bo ja lubelskie 4.92 pkt i zero poprawek. Gadałem z firmą co pisała mi wniosek to mówili że cisza, w tym roku napisali kilkadziesiąt wniosków to ani jednej poprawki jeszcze 

• Thanks 1

Wicherek    4138

Wiedzieli   , że Ty na pis głosujesz to i tak to nic nie zmieni , najpierw robili nadzieję  niepewnemu elektoratowi    !

KarolTD90    1322
6 godzin temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Jakie województwo? Bo ja lubelskie 4.92 pkt i zero poprawek. Gadałem z firmą co pisała mi wniosek to mówili że cisza, w tym roku napisali kilkadziesiąt wniosków to ani jednej poprawki jeszcze 

Który miałeś  nr na liście??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj