rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Na silosy karty nie trzeba ale zacząłem działać papierami dopiero jak wniosek złożyłem a ten covid dla tych urzędów jest idealny.już przyszły mi poprawki i musieliśmy się bronić takim pismem do końca listopada powinno już wszystko być. Może uda się jakoś w grudniu umowę podpisać to by kilkanaście tysięcy zostało w kieszeni na maszynach Na oborę ciągnęło się to rok 🤨

rolnik9    17

Witam, otrzymałem wezwanie do poprawek w sprawie MGR 2020 - obszar D. Jednym z dokumentów, które muszę uzupełnić jest dokumentacja dotycząca ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych lub oświadczenie o braku obowiązku prowadzenia takiej dokumentacji. Czy zatem jako rolnik, czynny podatnik VAT jestem zobowiązany do prowadzenia takiej dokumentacji ? Z góry dziękuję  za odpowiedź i pozdrawiam.

dzikidaniel    227

Jeśli jesteś VATowcem to księgowa to prowadzi, ty nic więcej nie musisz.

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

adamn999    275
rolnik9 napisał:

Witam, otrzymałem wezwanie do poprawek w sprawie MGR 2020 - obszar D. Jednym z dokumentów, które muszę uzupełnić jest dokumentacja dotycząca ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych lub oświadczenie o braku obowiązku prowadzenia takiej dokumentacji. Czy zatem jako rolnik, czynny podatnik VAT jestem zobowiązany do prowadzenia takiej dokumentacji ? Z góry dziękuję  za odpowiedź i pozdrawiam.

jeśli nie prowadzisz ewidencji piszesz oświadczenie. rolnik vatowiec nie musi prowadzić ewidencji środków trwałych

• Like 2

Gość   
Gość

@DanielFarmerTak roj. Ale do obory narazie robiliśmy kartę informacyjna. Potem poprzychodzily pisma i ochrona środowiska chciała raport i potem była wiosna i prace polowe 😁jakoś w czerwcu poszliśmy do wójta i zwolnił nas z raportu i złożyliśmy o warunki zabudowy. Jak  dostaliśmy decyzję to zobaczyliśmy że jest za mało metrów kwadratowych. Gość w gminie się machnął o 200 😔. I trzeba było pisać jakieś pisma że zmiana powierzchni nie zwiększy obsady która była wcześniej podana. Wszystko musiało się uprswomacniac i jakoś w styczniu dostaliśmy pozwolenie na budowę. 

Ogólnie to krócej trwała budowa obory niż przygoda z uzyskaniem pozwolenia😂

radzioRS    94

Można nowe stawiać obory kurniki itp Stare remontować modernizować wachlarz jest ogromny

rolnik9    17

Witam, ma ktoś może informacje jakie powinny być mniej więcej przybliżone koszty na wodę oraz energię elektryczną w gospodarstwie o powierzchni 20 [ha] bez produkcji zwierzęcej ? Zadeklarowałem koszty energii elektrycznej na poziomie 500 zł netto rocznie oraz koszty wody na poziomie 65 zł netto . 1000l wody to ok. 4 zł brutto. Nie mam osobnego licznika energii i wody dla potrzeb wyłącznie gospodarstwa rolnego i nie mam pomysłu jak się wstrzelić w ich przedziały, a w poprawkach wymagają dokonania korekty gdyż wartości są niepoprawne. Mowa o tabeli 23 biznesplanu. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Edytowano przez rolnik9

luka24    17

Rolnik 9 ja mam też 20ha i wpisałem energia ele. 1000 a woda 300. Miałem pierwsze poprawki i nic się do tego nie doczepili. Zawsze możesz powiedzieć że zużycie policzone na podstawie tabliczek znamionowych urządzeń, znasz moce żarówek, czas działania i tak Ci wychodzi. Co do wody to też do wytłumaczenia ilość zabiegów  opryskiwaczem w roku razy ha i np 200l zbieg. Nie wiem jak jest z własną studnia jeśli posiadasz możesz coś dopisać ale żeby się do niej nie doczepili. A co za maszyny mam we wniosku jeśli mozna

Ropsonok    25
6 godzin temu, dominator1982 napisał:

Podpisywał ktoś już umowę z naboru 2020 prod d? Dajcie znać jakie województwo i jak jest status waszych wniosków.

Ja podpisałem już pewnie z 2 tyg temu umowę, pisałem tu. Podlasie, miejsce 600 z groszami. Maszyny zamówione, w styczniu wniosek o płatność

zacx18    40

Mazowieckie, poprawki dwa miesiące temu robione , a umowa może za dwa lata przyjdzie :)

marcus1998    56

Witam. Miał może ktoś taki przypadek.. Otóż mój wniosek z MGR 2019 został pozostawiony bez rozpatrzenia ze względu na Covid w sierpniu. Teoretycznie mam teraz czas na uzupełnienia do 60dni po zakończeniu stanu epidemicznego, ale dzisiaj zauważyłem iż lista rankingowa została okrojona o połowę, w tym zabrakło w niej mnie. Mój doradca uważa, że to jakiś błąd i należy nadal składać poprawki. Co wy o tym sądzicie? To może być koniec?Wniosek oczywiście miał wymaganą liczbę punktów i był wysoko w rankingu. 

Edytowano przez marcus1998

rolnik9    17
Dnia 16.11.2020 o 20:17, luka24 napisał:

Rolnik 9 ja mam też 20ha i wpisałem energia ele. 1000 a woda 300. Miałem pierwsze poprawki i nic się do tego nie doczepili. Zawsze możesz powiedzieć że zużycie policzone na podstawie tabliczek znamionowych urządzeń, znasz moce żarówek, czas działania i tak Ci wychodzi. Co do wody to też do wytłumaczenia ilość zabiegów  opryskiwaczem w roku razy ha i np 200l zbieg. Nie wiem jak jest z własną studnia jeśli posiadasz możesz coś dopisać ale żeby się do niej nie doczepili. A co za maszyny mam we wniosku jeśli mozna

Dzięki za odpowiedź, może Pani z agencji tym razem zaakceptuje. A odpowiadając na Twoje pytanie, chcę kupić ciągnik, głębosz, rozsiewacz i opryskiwacz. Podrawiam :)

rolnik9    17

od 130,5 do 159,5 KM mocy znamionowej . Jako przykładowy model w oparciu o który oparto wycenę NEW HOLLAND T6.180, no i wedle zaleceń zakres mocy 10 % w dół i w górę. Moc znamionowa T6.180 jako 145 [KM] wedle mojej wiedzy. Diler twierdzi, że wydają zaświadczenie o tym, że moc z boostem jest dostępna w określonych warunkach. A z racji na to, że w dokumencie "zasady doboru maszyn................." wskaźniki są oparte o moc znamionową, myślę, że w przypadku tego modelu wartość 145 [KM] będzie najbardziej istotna. Jednak obstawiam, że mogą kazać mi zmniejszyć tę moc. Na chwilę obecną w poprawkach zwrócono uwagę, abym określił zakres wykorzystania ciągnika w gospodarstwie (tzn. jakie pracy będzie wykonywał). mam we wniosku wpisany głębosz 4-zębowy, który teoretycznie ma zapotrzebowanie mocy od 130 [KM], więc może będzie to jakimś argumentem uzasadniającym

Edytowano przez rolnik9

rolnik9    17

Taki ciągnik. A zanim mnie skrytykujesz za rozrzutność - dodam, że będzie pracował na większej powierzchni niż ta ze wniosku o dopłaty bezpośrednie :)

• Like 1

luka24    17

Nie chodzi o krytykę tylko też mam 20ha bez zwierząt i długo zastanawiałem się jaki we wniosku wpisać i wpisałem 95-105 i chyba popełniłem błąd mogłem więcej. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj