rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

strzechu    254

jak będzie kasa dla wszystkich w danym wojewodztwie to i taki wniosek przejdzie...abys mial minimum punktow

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Ja wziąłem ciągnik i bronę talerzową, która wniosła mi całe 0,19 punkta i się udało. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

Panowie jak to jest z wykształceniem aby uzyskać 60% zwrotu? kończę szkołę w tym roku. Wystarczy kurs r16 bądź r03? czy do tego jeszcze potrzebne jest świadectwo ukończenia szkoły średniej? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
8 godzin temu, Farmer19900 napisał:

Mam dość skomplikowaną sytuacje, otóż:
Jestem młodym rolnikiem z naboru 2016 (zobowiązania do 2021). Moja narzeczona jest również młodym rolnikiem z naboru 2019 ( decyzja kwestią czasu).Żenię się latem. Teraz mam zamiar składać modernizację na maszyny. I co teraz się dzieje z wszystkimi zobowiązaniami... Czy mogę korzystać z maszyn , które narzeczona weźmie w ramach młodego rolnika w swoim ( w zasadzie po ślubie wspólnym gospodarstwie) , jak wyliczać wielkość ekonomiczną poszczególnych gospodarstw, czy konieczna będzie rozdzielność majątkowa? 
I wreszcie, składając modernizację, czy mogę uwzględnić w biznesplanie grunty narzeczonej( jako wspólność małżeńska) ?

ale kombinujesz , ożenisz się już po przyznaniu Premii Młody Rolnik, ale Ty chcesz teraz PROW brać to jak chcesz grunty narzeczonej brać do uprawy jak ona dostanie Premię na te grunty ??? To dopłaty obszarowe też dwa razy wniosek będzie ??

A tak to nie ma problemów nie no są ... koleżanka z klasy policealnej dostała premię jakoś z wiosny  , jej narzeczony wcześniej (coś jak wy) a jesienią czy zimą  ślub był .

A potem za jakiś czas wezwanie z ARiMR -co to ma być ... koniec końców po wyjaśnieniach i w agencji chaosie po takim czymś bo to nie wiedzieli kogo pytać wyżej nakazali złączyć oba gospodarstwa po 5 latach od premii dostania .

 

A z maszynami najmniejszy -wcale nie ma problemu , żadnych sprawozdań z wykorzystania sprzętu niema 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mam problem .skladalem w 2018 roku wniosek na prasę. Zadzwoniłem do dealera Mchale żeby wystawili mi ofertę na prasę 5400c. Ta ofertę złożyłem do Arimr. Odpowiedz dostalem w sierpniu 2019 zeby umowe  podpisywać. Problem jest w tym że dealer się pomylił i W ofercie wstawił szerokość podbieracza 2m A mchale ma 2.1 m. Powiedział że oświadczenie dealera wystarczy do agencji że ma te 2m i przejdzie. I posluchalem kupiłem ta prasę i teraz agencja żąda  wyjaśnień A oświadczenie to za mało. Miał ktoś podobny i jakiś pomysł żeby nie stracić dotacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Wniosek  o  zmianę  zestawienia  rzeczowofinansowego  ,  3 miesiące  obsówy  i  bedziesz miał  wszystko  wyprostowane


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Dealer mówił że samo oświadczenie wystarczy bo już to przechodził ale lipa. Bo tak myślałem żeby zmienić prasę na JD bo ma te 2m i by nie było problemu . 

 Muszę zgłosić się do babki co prowadzi mój wniosek o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Tak będzie najlepiej  ,  wyjaśnienei  wyjaśnieniem  ale i tak się  skończy  aneksem , nie powinno być problemu  , z drugiej   strony  to  dealer powinien pokryć koszta aneksu , rozumiem  ze prasa już na podwórku ?? Zawsze możesz zarzucić mu nie  zgodność  towaru z  ofertą.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Ja tak miałem ale to w 2014 roku . Wpisał mi w ofercie że opryskiwacz Amazone ux3200 ma 3600 litrów (bo tyle ma) , a w ARIMR gdzies sie doczytali ze 3200 (bo tak jest w katalogach) i pisał dealer oświadczenie że 3200 + 400 na pianę... opóźniło to oczywiście wypłatę...

Wtedy wystarczyło oświadczenie , teraz być może jest inaczej ? ale może dealer pamięta starsze czasy?

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Właśnie i zależy na kogo się trafi. Pani która prowadzi mój wniosek o płatność prosiła żeby jeszcze bardziej wyjaśnić.  Tak przez telefon wydaje się w pożądku ale wiadomo w papierach musi się zgadzać. Ogólnie kontroli chyba nie będę miał bo musiałem jej wysłać wszystkie tabliczki i zdjęcia maszyn z każdej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
2 godziny temu, greg1985 napisał:

Mam problem .skladalem w 2018 roku wniosek na prasę. Zadzwoniłem do dealera Mchale żeby wystawili mi ofertę na prasę 5400c. Ta ofertę złożyłem do Arimr. Odpowiedz dostalem w sierpniu 2019 zeby umowe  podpisywać. Problem jest w tym że dealer się pomylił i W ofercie wstawił szerokość podbieracza 2m A mchale ma 2.1 m. Powiedział że oświadczenie dealera wystarczy do agencji że ma te 2m i przejdzie. I posluchalem kupiłem ta prasę i teraz agencja żąda  wyjaśnień A oświadczenie to za mało. Miał ktoś podobny i jakiś pomysł żeby nie stracić dotacji

W wniosku nie ma widełek że szerokość od-do?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Dokładnie jak kolega wyżej pisze przy składaniu robić widełki i wtedy nie ma problemów ja miałem wóz wpisany 12m3 a prowadząca sama kazała przy poprawkach wpisać od 10 do 14 bo są firmy co robią rozmiary parzyste inne nieparzyste i potem jest problem przy prasie też można wpisać 1,8-2,2 I niema problemów potem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

za przyczepę są punkty czy nie ma?  bo na rozpisce co mam z odr nie widzę ale ogólnie chyba nie kompletne mi to dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Witam czy ktoś przerabial temat opsyskiwacz 1200 belka 18 na 20h i ciągnik 115 km bez chodowli czy tylko max 100 km przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Mi na 19,6 ha przydzielili ciągnik o mocy 137 KM, co mnie normalnie zszokowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A ja na 23,3 nie mogę 100-120 KM bo s. Iza ma widzimisie

Masz jakiś konkretny model.na oku?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Na początku wnioskowałem o ciągnik 100 KM, przy podpisaniu umowy wyszło że przysługuje mi 137 KM i aneksowałem na moc 110 -120 KM bo na wiecej po prostu mnie nie stać, Wybrałem Zetora proxima 120 hs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Planowałem t6 115 s lub fortera120hsx ale plan a zeczywistosc i jeszcze czy chce zmienić bo mam t5050 i bym opylił 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Spammer, wszystkie tematy obserwujesz?

Od skończenia przyjmowania ofert w jakim czasie należy opublikować wybór maszyny?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj