rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto

galeria
JD 3040
PATr    409

Ja składałem w marcu 2018r i przy składaniu nie było o tym mowy, a w poprawkach zaczeli wymagać, niby im wysłałem te zaświadczenie z gminy że tylko maszyny i niepotrzebne ale czy uznadzą to nie wiadomo, jak na razie to czekam rok na rozpatrzenie pierwszych poprawek

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Prawdopodobnie się dopierdola bo mi w gminie powiedział że tego roku 26 września weszło jakieś nowe rozporządzenie które dla każdego z hodowlą powyżej tej granicy nakazuje mieć raport, tym którym się udało wcześniej (tak jak tym moim znajomym) to mieli farta i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

W naborze z tamtego roku na obszar D raz mi dali z gminy wysłałem do pierwszych poprawek i nie pasowało w styczniu 2019 to było teraz poprawki w październiku poszło drugie zaświadczenie i umowę 4 grudnia podpisuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Mam hodowlę troszkę ponad 40 DJP. Złożyłem wniosek tylko na maszyny, w gminie dali zaświadczenie że te maszyny nie będą oddziałowywać na środowisko i że nie trzeba robić raportu środowiskowego. 

Jednak dziwolągi z arimru żądają tego raportu bo za duża hodowla. Pewno trzeba się pożegnać z zakupami

Ja tez mam ponad 40djp i mimo,ze mam wymagającego prowadzacego to nie musialem miec decyzji bo nie deklaruje zwiekszenia djp, tylko hektarow. Co pracownik to inne wymagania. Chory kraj. Mialem we wtorek podpisac umowe, ale nie podpisze bo wyszlo, ze jestem żonaty i znowu sie przyje**ł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matius04    13

Jeśli złożyłem już pismo szacowania wartości zadania i Marka maszyny się zmieni a kwota będzie taka sama to muszę złożyć papier o wycofanie dokumentu i złożyć jeszcze raz czy przejdzie tak jak jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
6 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Mam hodowlę troszkę ponad 40 DJP. Złożyłem wniosek tylko na maszyny, w gminie dali zaświadczenie że te maszyny nie będą oddziałowywać na środowisko i że nie trzeba robić raportu środowiskowego. 

Jednak dziwolągi z arimru żądają tego raportu bo za duża hodowla. Pewno trzeba się pożegnać z zakupami

Nie mam nic do Ciebie, ale czego nie rozumiesz. Zwiększasz gva przez wzrost pogłowia zwięrząt( tak wcześniej tłumaczyłeś i wklejałeś pismo a z arimr, z którego to wynikało )więc żądają raportu. To nie Twoja planowana inwestycja w maszyny wymaga raportu, tylko wzrost pogłowia. Czy w gminie powiedziałeś, że zwiększasz pogłowie? Spróbuj zwiększyć inaczej gva, tylko czy arimr się zgodzi, inaczej raportu raczej nie ominiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
39 minut temu, jacek1296 napisał:

Nie mam nic do Ciebie, ale czego nie rozumiesz. Zwiększasz gva przez wzrost pogłowia zwięrząt( tak wcześniej tłumaczyłeś i wklejałeś pismo a z arimr, z którego to wynikało )więc żądają raportu. To nie Twoja planowana inwestycja w maszyny wymaga raportu, tylko wzrost pogłowia. Czy w gminie powiedziałeś, że zwiększasz pogłowie? Spróbuj zwiększyć inaczej gva, tylko czy arimr się zgodzi, inaczej raportu raczej nie ominiesz.

Choćbym zwiększył gva polem itd to nic nie zmieni bo obecna hodowla jest "za duza" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35
21 minut temu, Speakers256 napisał:

Witam. jakie można dać uzasadnienie zakupu zgrabiarki dwu karuzelowej (6-7,5 m) na 15 ha łąk?

Szybkie zgrabianie ponieważ ktoś świadczy ci usługę przyczepą samozbierającą i czas od zebrania do przykrycia folia musi być jak najkrótszy i że pracujesz sam więc nie możesz kosić i zgrabiać jednocześnie.U mnie na 7 ha przeszła kosiarka 3 metry samasz przy wytłumaczeniu że musze szybko kosić bo pracuje sam i usługowo ktoś mi w pryzmę zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
29 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Choćbym zwiększył gva polem itd to nic nie zmieni bo obecna hodowla jest "za duza" 

Jesli pracownik Tak mowi to idz do kierownika albo sie kłóć bo nie maja racji. Jak nie zwiekszasz to nie musisz decyzji mieć,  no chyba, ze inne arimr ma inne przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Dobrze mówią u góry z tą decyzja bo ja mam ponad 60djp i nie wymagali ale nie deklarowalem wzrostu poglowia zwierząt tylko pola i pytałem o to dostałem taką odpowiedź że jeśli nie deklaruje wzrostu poglowia to nie potrzeba.

Przy kontroli na miejscu fotografowali maszyny oraz ich parametry np skalę w opryskiwaczu oraz zdjęcia tabliczek faktury tych maszyn oraz resztę faktur (ewidencja przychodów rozchodów) liczyli zwierzęta i to tyle u kolegi mierzyli też pola niektóre... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
12 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Choćbym zwiększył gva polem itd to nic nie zmieni bo obecna hodowla jest "za duza" 

Kto tak stwierdził i na jakiej podstawie? Do tej pory miałeś "za dużą hodowlę", którą arimr ma w papierach i nikt się nie czepiał. Jeżeli przy obecnej inwestycji nie zmienisz  w żaden sposób liczebności stada, to żądanie raportu jest nadużyciem. Dzwoń do kierownika, a potem z prowadzącym do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desper    0

Witam

Mam pytanie składał ktoś wniosek na ładowarkę teleskopową w naborze 19.02- 20.03 2018 roku a w PROW 2007-2013 kupił ładowacz czołowy ?

Ja złożylem i osoba prowadząca wniosek twierdzi że to jest koszt niekwalifikowany i nie chce przyznać pomocy. Miał ktoś podobny przypadek ? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jaki osprzęt wtedy i teraz bierzesz i jakie parametry miał tur a jakie ma ładowarka?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, Desper napisał:

Witam

Mam pytanie składał ktoś wniosek na ładowarkę teleskopową w naborze 19.02- 20.03 2018 roku a w PROW 2007-2013 kupił ładowacz czołowy ?

Ja złożylem i osoba prowadząca wniosek twierdzi że to jest koszt niekwalifikowany i nie chce przyznać pomocy. Miał ktoś podobny przypadek ? Proszę o odpowiedz.

Ja mialem i u mnie nie widzieli w tym problemu. 

Znajomy rok czasu ze swoją prowadząca się uzeral az ja zwolnili a wniosek przejął ktos inny i poszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

https://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych/pytania-i-odpowiedzi-nabor-29-marca-27-maja-2019-r.html

7. Czy zmienione w 2019 roku zapisy rozporządzenia dotyczące braku możliwości zakupu w PROW 2014-2020 maszyn tego samego rodzaju jak nabyte w PROW 2007-2013 pozwalają na zakup agregatu uprawowo-siewnego do uprawy pasowej, ciągnika rolniczego, ładowarki teleskopowej?

Zgodnie ze zmienionymi przepisami (§ 7 ust. 2 pkt 2) rozporządzenia MRiRW z dnia 25 lutego 2019 r., pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyn tego samego rodzaju jak nabyte w ramach PROW 2007-2013 w związku z podjęciem albo rozwojem działalności pozarolniczej albo w celu wyposażenia tego samego gospodarstwa - w przypadku gdy o pomoc ubiega się beneficjent PROW 2007-2013 lub współposiadacz tego gospodarstwa.

Powyższe oznacza, że w ramach operacji typu "Modernizacja…" PROW 2014-2020 można zakupić będzie w kolejnych naborach wniosków o przyznanie pomocy:

  1. agregat uprawowo-siewny do uprawy pasowej - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony agregat uprawowo-siewny tradycyjny (zwykły),
  2. ciągnik rolniczy - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony ciągnik sadowniczy,
  3. opryskiwacz polowy - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony opryskiwacz sadowniczy,
  4. ładowarkę teleskopową - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony ładowacz czołowy.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desper    0
5 minut temu, adam131 napisał:

https://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych/pytania-i-odpowiedzi-nabor-29-marca-27-maja-2019-r.html

7. Czy zmienione w 2019 roku zapisy rozporządzenia dotyczące braku możliwości zakupu w PROW 2014-2020 maszyn tego samego rodzaju jak nabyte w PROW 2007-2013 pozwalają na zakup agregatu uprawowo-siewnego do uprawy pasowej, ciągnika rolniczego, ładowarki teleskopowej?

Zgodnie ze zmienionymi przepisami (§ 7 ust. 2 pkt 2) rozporządzenia MRiRW z dnia 25 lutego 2019 r., pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyn tego samego rodzaju jak nabyte w ramach PROW 2007-2013 w związku z podjęciem albo rozwojem działalności pozarolniczej albo w celu wyposażenia tego samego gospodarstwa - w przypadku gdy o pomoc ubiega się beneficjent PROW 2007-2013 lub współposiadacz tego gospodarstwa.

Powyższe oznacza, że w ramach operacji typu "Modernizacja…" PROW 2014-2020 można zakupić będzie w kolejnych naborach wniosków o przyznanie pomocy:

  1. agregat uprawowo-siewny do uprawy pasowej - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony agregat uprawowo-siewny tradycyjny (zwykły),
  2. ciągnik rolniczy - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony ciągnik sadowniczy,
  3. opryskiwacz polowy - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony opryskiwacz sadowniczy,
  4. ładowarkę teleskopową - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony ładowacz czołowy.

Widziałem że zmienili to rozporządzenie tylko ciekawie czy to się tyczy naboru w 2018 roku czy tylko naboru w 2019 roku. Moja prowadząca twierdzi że ładowacz czołowy i ładowarka teleskopowa to maszyny tego samego rodzaju i przeznaczenia.

1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Ja mialem i u mnie nie widzieli w tym problemu. 

Znajomy rok czasu ze swoją prowadząca się uzeral az ja zwolnili a wniosek przejął ktos inny i poszło 

U mnie widzi problem pomimo wyjaśnień że do używania ładowacza potrzebny jest ciągnik i że ciągnik z ładowaczem nie mieści sie do budynków. Widze że jesteś z podladkiego tak jak ja. Gdzie rozpatrywali twój wniosek w Białymstoku czy w innym oddziale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Początkowo bialystok, potem wys-maz. Ale ja na wniosku miałem przyczepe samozbierajaca, biuro tak mi doradzilo na wszelki wypadek jakby ladowarki się nie dalo wzialsc. Umowe podpisałem na przyczepe plus inne maszyny i tego samego dnia zlozylem aneks zmieniajacy przyczepe na ładowarkę. 

Te zmiany co piszecie nie dotycza naboru 2018...

Podobnie swoja uzasadnialem ze ciagnik nie mieści się do budynków i nie daje rady ladowac paszowozu a musze robic to codziennie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desper    0
3 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Początkowo bialystok, potem wys-maz. Ale ja na wniosku miałem przyczepe samozbierajaca, biuro tak mi doradzilo na wszelki wypadek jakby ladowarki się nie dalo wzialsc. Umowe podpisałem na przyczepe plus inne maszyny i tego samego dnia zlozylem aneks zmieniajacy przyczepe na ładowarkę. 

Te zmiany co piszecie nie dotycza naboru 2018...

Podobnie swoja uzasadnialem ze ciagnik nie mieści się do budynków i nie daje rady ladowac paszowozu a musze robic to codziennie itp

Po podpisaniu umowy nikt sie nie czepiał ze pomimo tego ze kupiłes wcześniej ładowacz chcesz kupić ładowarke ? U mnie Białystok rozpatruje mój doradca twierdzi że tam sie najwięcej czepiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Ja nie mogłem wziasc ładowarki bo wziąłem ładowacz w prow 2007-2013. Nie dali się nic zrobić, a ładowarka była by w tym momencie bezcenna. Co zrobisz jak nic nie zRobisz. Jak coś to oddział w Lublinie tak twierdzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Nie, nikt o to nie pytal z tym ze we wniosku podalem że ladowacza nie posiadam. 

Kwestia na kogo sie trafi. Z 2016 na 23ha dostałem opryskiwacz 800l a kolega na podobny areal 1600 bez problemu... 

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
olimpik111 napisał:

Ja nie mogłem wziasc ładowarki bo wziąłem ładowacz w prow 2007-2013. Nie dali się nic zrobić, a ładowarka była by w tym momencie bezcenna. Co zrobisz jak nic nie zRobisz. Jak coś to oddział w Lublinie tak twierdzi. 

a myślałem że ł dowacz a ładowarka to dwie odrębne maszyny to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Pytanie do osób które budowały budynki na modernizację na jakim etapie formalnym zgłaszania budynku w prawie budowlanym trzeba być by móc na etapie składania wniosku wpisać ta budowę do zestawienia na program ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj