rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gringo1    119

Jak to jest z tym naborem na maszyny jaki dokładnie mógł być zwrot czy tak jak zawsze 60% od kwoty netto czy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Cześć, zwracam się do was o poradę która dotyczy naboru na modernizację gospodarstw rolnych  w roku 2016. W dokumentach mam zakup siewnika do zboża , brony talerzowej  i siewnika do poplonów. Jest  to  mój pierwszy wniosek na dofinansowanie, ceny które zostały napisane we wniosku na maszyny nie były zawyżone. Właśnie przymierzam się do kupna maszyn , problem polega na tym ze maszyny od tamtej pory bardzo podrożały. Czy istnieje możliwość aneksowania do umowy o podniesienie ceny dofinansowania na te konkretne maszyny model i marka z wniosku?

Miał ktoś taki problem? Jeśli tak to jak  go rozwiązał? Czy jednak różnicę cen trzeba pokryć z własnej kieszeni?

Cześć, zwracam się do was o poradę która dotyczy naboru na modernizację gospodarstw rolnych  w roku 2016. W dokumentach mam zakup siewnika do zboża , brony talerzowej  i siewnika do poplonów. Jest  to  mój pierwszy wniosek na dofinansowanie, ceny które zostały napisane we wniosku na maszyny nie były zawyżone. Właśnie przymierzam się do kupna maszyn , problem polega na tym ze maszyny od tamtej pory bardzo podrożały. Czy istnieje możliwość aneksowania do umowy o podniesienie ceny dofinansowania na te konkretne maszyny model i marka z wniosku?

Miał ktoś taki problem? Jeśli tak to jak  go rozwiązał? Czy jednak różnicę cen trzeba pokryć z własnej kieszeni?

Edytowano przez Maluch
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Musisz dołożyć z własnej kieszeni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Mam pytanie czy ktoś z was korzystał z modernizacji w 2016r na utwardzenie podwórka? I czy miał taką sytuację że ułożył więcej niż było w projekcie, oczywiście za dodatkową dopłatą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
trzeba bylo po kontroli dołożyć to co poza projektem. tak to moga sie czepiać chyba ze to nie bylo w jednym kawalku układane tylko w innym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
Dnia 20.08.2018 o 16:19, gesy napisał:

Mam pytanie czy ktoś z was korzystał z modernizacji w 2016r na utwardzenie podwórka? I czy miał taką sytuację że ułożył więcej niż było w projekcie, oczywiście za dodatkową dopłatą?

poza projektem tego nie uwzglednia ,dostaniesz zwrot tylko do metrów zadeklarowanych w projekcie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5
10 godzin temu, tadi77 napisał:

poza projektem tego nie uwzglednia ,dostaniesz zwrot tylko do metrów zadeklarowanych w projekcie i tyle

To zrozumiałe, ale czy przy kontroli nie było problemu?

Edytowano przez gesy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

dostajesz zwrot do powierzchni zadeklarowanej ,a to ze polozysz sobie jeszcze  dodatkowe1000m to twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
taaa tylko że na tej refundowanej części jak zawyżysz cenę to dokładkę masz gratis i agencja o tym wie często chcąc rachunki fv na ta część dodatkową aby to sprawdzić,ja bym położył po kontroli dopiero tylko wtedy trzeba zaufać wykonawcy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Dodatkowe metry układasz po wizytacji. Jeśli już ułożyłeś to musisz mieć osobną  fakturę na te metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Ktoś z Was mógłby podpowiedzieć w jakim banku najkorzystniej wziąć kredyt na sfinansowanie Vatu (100k) z PROWU?

Czyli niecałe 2msc i oddaje kredyt. Na jaki % mogę liczyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

No właśnie jak to teraz jest z tym Vatem, bo jeden znajomy mówił mi, że teraz US zwraca vat w ciągu 25 dni, ale na oddzielne konto Vatowskie. A żeby wypłacić z tego konta Vatowskiego trzeba złożyć kolejne podanie i czekać kolejne 25 dni, aby z niego US wypłacił na "normalne" konto z którego ja mogę wypłacić lub coś opłacić. To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
1 godzinę temu, kocur666 napisał:

Dziś przyszły poprawki warmia mazury 72x miejsce a juz watpiłem ;)

o to i zaraz do mnie powinno coś przyjść miejsce 73x

@kocur666 dużo tych poprawek Ci przyszło jakieś poważne czy pierdoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Mam 10 poprawek takie jak brak nipu a i jeszcze taka  " proszę uzasadnic zakup ciagnika o mocy 120km , skoro planowana do zakupu kosiarka ma zapotrzebowanie 70km " ja wczesniej dostalem mlodego rolnika i nabralem sprzetu pod te 120 km niewiem moj doradza sie smiał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
8 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Jacku co Ty pier... VAT urząd MUSI do 60dni oddać a jak o prześpieszony składasz zwrot to i do 30 dni jest

Sorry, pomyliłem zwrot z agencji ze zwrotem vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Taka sprawa. We wniosku mam zakres mocy ciągnika od 80 do 100 KM a teraz chciałbym ten zakres zwiększyć o bagatela 5 KM do 105 bo dostałem dobrą ofertę na większy model.  W jaki sposób to zrobić w agencji? Czy taka zmiana jest w ogóle możliwe? Jestem jeszcze przed poprawkami i nie wiem czy czekać na poprawki czy zareagować wcześniej. A może poczekać na umowę i aneksować umowę bo cała wartość inwestycji nie ulegnie zmianie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sam nie masz się co wyrywać w tej chwili. Bo nic nie zrobisz. Czekaj najwcześniej na wezwanie. Chociaż tu może być problem bo nie zmienisz zestawienia rzeczowo-finansowego we własnym zakresie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
46 minut temu, freetaxi napisał:

Sam nie masz się co wyrywać w tej chwili. Bo nic nie zrobisz. Czekaj najwcześniej na wezwanie. Chociaż tu może być problem bo nie zmienisz zestawienia rzeczowo-finansowego we własnym zakresie. 

A na etapie umowy (aneks do umowy) o czymś takim słyszałem?
Może się wydawać że gra nie warta świeczki te 5 km ale chodzi o zmianę klasy ciągnika z największego modelu w tej kategorii na najmniejszy w większej kategorii a to daje z kolei ogromne możliwości chociażby przez chip-tunning. Jak brałem oferty od dealera  do wniosku to seria ciągników którym jestem zainteresowany zaczynała się od 90 km a obecnie w tej serii najmniejszy model ma właśnie 105 km przy zachowaniu pozostałych parametrów.
Teraz w tym przedziale 80-100 km jest seria ciągników o 1 tonę lżejszych.
We wniosku mam gospodarstwo 30 ha w roku bazowym i prawie 40 ha w docelowym co według tabeli doboru ciągników daje zakres mocy do 184 km (136 kW)

Edytowano przez falcon83p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27
mam pytanie jak faktury maja byc opisane tzn typ maszyny i jeszcze musi byc opis z zestawu rzeczowo-finansowe jakie mamy wpisane z tabelki tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj