Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

10fanta    1

całkowicie hipotetycznie zakładając, że dostaję na 40ha Valtrę tT53 (40ha*4km=160km, a t153 ma 155 koni) i potrzebuję do niej przyczepy, a nie posiadam żadnej, jak wiadomo do takiego ciągnika pasowałoby kupić coś w okolicach 15t i chciałbym się dowiedzieć czy taki np

JOSKIN 5500/15BC125 | to jest 14t / 15,5m3 to nawet pomnożyć te 15,5m3*0,8 i daje nam to 12,4t [nadstawki ofc na własny koszt itd B)]

w jednej tabeli widzę, że trzeba na taką przyczepę 100-150ha albo 150-200ha, a w drugiej natomiast widzę, że ładowność/moc ciągnika spokojnie by się to zmieściło

jak to właściwie jest panowie? przyczepa dobierana jest, że tka powiem sztywno? przeszła by taka do takiej Valtry? dużo zależy od prowadzącego w kwestii doboru maszyn?

pozdrawiam

Te wytyczne są wgl śmieszne i ni jak mają się do praktyki... 14T i 200ha? :D 

freetaxi    170

Koledzy sugerują się pewnie wytycznymi ze starego PROW a te pewnie się mogą ale nie muszą teraz zmienić.

Wiadomość z agroFakt.pl

TOME11    84

Gdzie znalazłeś wytyczne na temat ilości hektarów a moc ciągnika ?

przyjąłem stare:

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/2014_MGR/Aktualizacja_2014_Zasady_doboru_maszyn_rolniczych.pdf

Te wytyczne są wgl śmieszne i ni jak mają się do praktyki... 14T i 200ha? :D

no niestety tak to wychodzi jak się urzędasy biorą za rolnictwo; jasną sprawą jest, że przy 200 nawala się przeładowczymi i tirami albo naprawdę dobrymi przyczepami po 25-30t; druga sprawa koleś ma 25ha i bierze ciągnik 100km- jak dla mnie jawna patologia, po co? na co? dlaczego? co on nim będzie robił?

dzikidaniel    36

no niestety tak to wychodzi jak się urzędasy biorą za rolnictwo; jasną sprawą jest, że przy 200 nawala się przeładowczymi i tirami albo naprawdę dobrymi przyczepami po 25-30t; druga sprawa koleś ma 25ha i bierze ciągnik 100km- jak dla mnie jawna patologia, po co? na co? dlaczego? co on nim będzie robił?

Jak koleś ma jeszcze produkcję zwierzęcą to czemu nie może? Jak są sianokosy i powiedzmy masz do zebrania 4ha w sianokiszonkę to ile czasu zgrabiasz, prasujesz i owijasz małym ciągnikiem np 60km a ile szybciej to zrobisz większym? Jak ktoś ma samą produkcję roślinną to ok, niech se 20 ha obrabia 60 km ciągnikiem ale jak jeszcze masz zwierzęta to sory ale nie obrobi się. Mi na 20ha przydałby się większy ciągnik niż 90 km.

Krassus    95

Panowie, jak wam się nie podobają kryteria urzędasów to nic nie stoi na przeszkodzie żebyście za swoje kupili odpowiednie według was maszyny. MGR obowiązkowy nie jest.

maseey    76

a takie pytanko poza temat w ostatnich latach były przyjmowane wnioski na różnicówke czy jakoś tak , na czym to polegało i czy będą w przyszłych latach przyjmowane :)

Edytowano przez maseey

jaro86    6

Panowie naprawde poczytajcie troche ten nowy prow. Nie trzeba czytac całości wystarczy przelecieć i grubą czcionką zobaczycie programy które was interesują

AS2    52

Panowie, jak wam się nie podobają kryteria urzędasów to nic nie stoi na przeszkodzie żebyście za swoje kupili odpowiednie według was maszyny. MGR obowiązkowy nie jest.

Panie Krassus, jak się Panu nie podobają wpisy rolników na tym forum to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przestał je Pan czytać. Czytanie tego forum obowiązkowe nie jest.

Zgadzam się radą kolegi wyżej. Jeśli ktoś potrafi zadać tu pytanie to powinien też poradzić sobie przeczytaniem projektu, który był tu wielokrotnie zamieszczany. Wyjątkiem są kwestie, które w projekcie nie są napisane wprost.

Edytowano przez AS2
  • Like 1

Arek    113

całkowicie hipotetycznie zakładając, że dostaję na 40ha Valtrę tT53 (40ha*4km=160km, a t153 ma 155 koni) i potrzebuję do niej przyczepy, a nie posiadam żadnej, jak wiadomo do takiego ciągnika pasowałoby kupić coś w okolicach 15t i chciałbym się dowiedzieć czy taki np

JOSKIN 5500/15BC125 | to jest 14t / 15,5m3 to nawet pomnożyć te 15,5m3*0,8 i daje nam to 12,4t [nadstawki ofc na własny koszt itd B)]

w jednej tabeli widzę, że trzeba na taką przyczepę 100-150ha albo 150-200ha, a w drugiej natomiast widzę, że ładowność/moc ciągnika spokojnie by się to zmieściło

jak to właściwie jest panowie? przyczepa dobierana jest, że tka powiem sztywno? przeszła by taka do takiej Valtry? dużo zależy od prowadzącego w kwestii doboru maszyn?

pozdrawiam

Z dużymi przyczepami był ciężki temat. Na 40ha jak miałeś działki w sporych odległościach od siedliska to można było wynegocjować 1 szt 10-12t. Znajomy na 100ha dostał 2szt po 12t.

kamild324    0

Koledzy ja juz tego wszystkiego nie ogarniam.. to żeby dostać dofinansowanie na ciągnik 105 km to ile muszę mieć w końcu ha?

majkel207    18

ludzie brak mi słów, wasze pytania świadczą o kompletnym braku podstawowej wiedzy, polecam na początek przeczytać zatwierdzony PROW dostepny na stronie ministerstwa

Krassus    95

Nie wiesz, że wtórny analfabetyzm z narodzie jest coraz większy? Nie oczekuj zbyt dużo.

dzwon    0

Na prow 2014-2020 trzeba będzie mieć minimum 10ha ale za te pieniądze które otrzymamy gospodarstwo będzie musiało powiększyć 3krotnie (jak masz 10ha to będziesz musiał mieć 30ha ). Na prow dostajemy 100tys zł a za 30 procent gospodarstwo trzeba powiększyć 3krotnie a za 70procent kupić maszyny

helus89    7

no tak 3 krotnie koniecznie i musisz miec same john deery i new hollandy c 360 do uni nie przejdzie hahaha. Ludzie jest tu zatwierdzony projekt czytanie nie boli !

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski