Skocz do zawartości
News
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

sam opryskiwacz będziecie brać?

Ładowarki czy kombajnu nie dostanę to chociaż opryskiwacz wymienię a reszta sprzętu nowa...

Edytowano przez alvaroalvaro78

lols123    9
Napisano (edytowany)

Pamięta ktoś jaki był próg punktów do dostania dofinansowania w Lubelskim w poprzednim naborze,a jaki może być teraz czy 5pkt wystarczy ??

Edytowano przez lols123

arku3060    17

Jak powinno brzmieć oświadczenie o tym ze JA nie jestem powiązany z wykonawca zamówienia ??? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Adik92    0

WItam , mam wydzierżawioną ziemię notarialnie z datą pewną na 10 lat było to ponad 3 lata temu , i teraz chcę składać na Modernizacje gospodarstw w naborze który będzie w lutym ale niestety w dniu składania wniosku nie będe już jej miał przez 7 lat . Pytanie czy muszę odnowa zawierać umowy dzierżawy ? czy jak to rozwiązać? 

the1mati1    55
12 minut temu, Adik92 napisał:

WItam , mam wydzierżawioną ziemię notarialnie z datą pewną na 10 lat było to ponad 3 lata temu , i teraz chcę składać na Modernizacje gospodarstw w naborze który będzie w lutym ale niestety w dniu składania wniosku nie będe już jej miał przez 7 lat . Pytanie czy muszę odnowa zawierać umowy dzierżawy ? czy jak to rozwiązać? 

Dołączam się do pytania, umowa dzierżawy z grudnia, stycznia 3 lata temu. Przejdzie to czy trzeba odnawiać. Bo w trakcie składania wniosku braknie te kilka miesięcy.

Maksu    2

Musi być na co najmniej 7 lat liczonych od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, więc albo nowa umowa albo aneks do starej musi być - forma notarialna albo z datą pewną.

poosa21    65
37 minut temu, arku3060 napisał:

Jak powinno brzmieć oświadczenie o tym ze JA nie jestem powiązany z wykonawca zamówienia ??? 

Oświadczamy, że nie mam powiązań osobowych i kapitałowych z (nazwa firmy z NIP) przy czym przez powiązania takie rozumie się: wzajemne powiązania między Beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu Beneficjenta czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,

- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,

- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,

- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej,

- pozostawaniu z wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności tych osób.

pedro2    488

Dobry zastrzyk bo grubo ponad 0.5pkt zalezy pod ktory limit by zakwalifikowali, kwota też w miarę do 50k powinno się wyrobić Cyba zaryzykuję.

Jeszcze 2 tyg kombinowania i się do 500k zwrotu uzbiera :P

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Autofan    8

Czy ktoś z was się orientuje czy wał posiewny zalicza się do maszyn punktowanych w dziale wały i włóki łąkowe?

Autofan    8
Napisano (edytowany)

Czy wiecie może jaki był limit punktowy w pomorskim?

Edytowano przez Autofan

strong44    0

Wartość dodana brutto ma wzrosnąć o 10 % taki przykład : mam 80 krów i oddaje 4 tyś litrów mleka na odbiór, podaje tu krowy i mleko bo z tego co wiem tu najbardziej punktują i sztuki i wzrost mleka, czyli 10 procent osiągam do chwili złożenia wniosku o płatność i mam 88 krów i 4400 mleka, to rozumiem, ale proszę mi powiedzieć z jakiego dnia będzie brany stan zwierząt i stan sprzedanego mleka, zwierzęta n dzień 01.01.2018 a mleko średnia na dzień za 2017?

A czy do doboru wielkości maszyn będą się liczyły działki które nabyłem w dzierżawę notarialną na okres 10lat w 3 stycznia 2018 a nie mam ich ujętych rzecz jasna we wniosku o dopłaty za 2017r???

freetaxi    372

Tak. W 2018 roku będziesz je składał w dopłatach?

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

Przed chwilą, freetaxi napisał:

Tak. W 2018 roku będziesz je składał w dopłatach?

Tak teraz je normalnie bede składał w dopłatach

pedro2    488
Napisano (edytowany)

Daniel tak pkt będą, chodzi o to czy pójdzie to w pule z budowlanki ale raczej tak. Ktoś pisał, ze składał na D maszyny+ schladzalnik paszowoz i te dwa wrzucili mu jako do budowlanki tylko za nic nie pamiętam kto to. 

@freetaxi co o tym mysliszmyślisz, zgarniacz obornika na D pójdzie z puli 300tyś z budowlanki? Bo maszynami już i tak przekrocze

Edytowano przez pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

dirk41    31
wały posiewne się nie liczą do pkt chyba że wały łąkowe ale trzeba mieć dużo łąk żeby uzasadnić rację ich nabycia

freetaxi    372

@rafalkrokosz to wtedy będą się liczyć do doboru maszyn. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

adamn999    13

Chcialem zyskać  1 ptk za zmianę  profilu prodykcji (przejecie produkcji trzody po ojcu) myslalem żeby do maszyn za 280 tyś dodac np mieszalnik pasz za 6 tyś. Jednak mój doradca mówił że to nie pprzejdzie gdyż kwota jest za mała. 

Przerabiał to ktoś i czy w wlkp faktycznie nie przejdzie

freetaxi    372

Zakładam, że doradca wpisał już odpowiednie dane w biznesplan i w kryterium punktowym nie ma naliczonych punktów. Próbowałeś coś jeszcze dołożyć do zestawienia rzeczowo-finansowego?

37 minut temu, freetaxi napisał:

Zakładam, że doradca wpisał już odpowiednie dane w biznesplan i w kryterium punktowym nie ma naliczonych punktów. Próbowałeś coś jeszcze dołożyć do zestawienia rzeczowo-finansowego?

A jak to jest ze zmianą profilu produkcji w gospodarstwie roślinnym. Uprawiam w tym roku pszenicę ozimą, rzepak ozm, groch i len. Czy jak zadeklaruję że w przyszłych latach wprowadzę do mojego gospodarstwa np. pszenicę jarą to spełnie te wymagania aby uzyskać 1pkt??

freetaxi    372

Wątpię. Sama inwestycja musi być powiązana ze zmianą profilu produkcji. 

sumek666    168

@freetaxi a jeżeli w tym roku chciałem siać groch pierwszy raz w życiu to może lepiej się wstrzymać i w 2019 roku wprowadzić do płodozmianu? w planach jest agregat uprawowo-siewny jako maszynę do bezorkowego siewu.

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

freetaxi    372

Można spróbować jak zareaguje na to biznesplan w kryterium punktowym. 

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?