rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarku98    0

Czy będąc młodym rolnikiem prowadzącym tylko produkcję roślinną mogę złożyć w obecnym naborze na zakup maszyn (200tyś) i budowę hali na przechowywanie zboża (300tyś) ? i jakie muszę spełnić warunki ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadsad    0

Pytanko o te 5 tys.
Jesli wniosek bedzie skladany w marcu (pewnie ostatnie dni naboru) to sprzedaz moze byc w ostatnich dniach lutego (27-28)? Czy musi byc odstep 30 dniowy? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Chciał bym złożyć wniosek na ciągnik ale nie wiem czy na sam ciągnik dostanę. ? Moja wielkość to 25000 

 

Edytowano przez Smoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Dnia 21.01.2018 o 18:37, rolnik3512 napisał:

???

możesz sprzedać nikt de facto tego nie będzie sprawdzał ma być faktura

11 minut temu, sadsad napisał:

Pytanko o te 5 tys.
Jesli wniosek bedzie skladany w marcu (pewnie ostatnie dni naboru) to sprzedaz moze byc w ostatnich dniach lutego (27-28)? Czy musi byc odstep 30 dniowy? 
 

można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadsad    0
13 minut temu, Smoka napisał:

Chciał bym złożyć wniosek na ciągnik ale nie wiem czy na sam ciągnik dostanę. ? Moja wielkość to 25000 

 

Cholera wie co bedzie, ale ciagnik nie jest punktowany wiec mialbys tylko 3 pkt za wiek o ile nie masz 40 lat i ewentualnie pkt za cert jakosci jesli masz wdrozony.
Wiec raczej bez szans

7 minut temu, soltys48 napisał:

możesz sprzedać nikt de facto tego nie będzie sprawdzał ma być faktura

można

Dzieki!
To jeszcze pytanie do Ciebie o certyfikat jakosci.
Jesli jest wdrozony global gap to mozna wnioskowac odrebnym pismem o jego uznanie?
To jest paranoja, ze taki certyfikat nie jest premiowany :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

To lipa bo narazie nic mi nie jest potrzebne tylko ten ciągnik by się przydał no i może beczkowóz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Dnia 19.01.2018 o 22:19, pedro2 napisał:

@macin87 to chyba Ty bierzesz właśnie ponad dofinansowanie coś mi świta? Punkty liczą wtedy za całą inwestycję czy tylko tyle ile z refundacji wychodzi ?

Tak ja już dostałem. Niestety punkty liczą za całą inwestycje czyli jak bierzesz coś bez punktowania to lecisz z punktami w dół

Dnia 20.01.2018 o 10:06, pep14 napisał:

Wiem, że zaraz będą głosy że ciągnika się nie dostanie, ale mam zamiar spróbować. Moje pytanie jest takie, jeśli w gospodarstwie mam dwa ciągniki o łącznej mocy 127 KM ale są to maszyny powyżej 20 lat, to czy mogę na 15 ha wziąć ciągnik 81,8 kW jako maksymalne nasycenie gospodarstwa mocą ciągników, bo tak jest to pokazane w tabeli ? (  Zasady doboru maszyn strona 26 )

Z WIEDZY JAKĄ POSIADAM TO SZKODA TWOJEGO CZASU NA SAM CIĄGNIK- NIE MA TAKIEJ OPCJI ŻE ZAŁAPIESZ SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A jeżeli chodzi o moc ciągnika to dużo zależy od argumentacji i czy posiadasz hodowlę

Dnia 20.01.2018 o 17:44, sumek666 napisał:

Czyli planowana produkcja na 2018 rok. 

Ja za MR płaciłem 1000 zł . 500 zł za napisanie wniosku i biznesplanu a drugie 500 zł po przyznaniu premii. Dla mnie to jest uczciwy układ ;)

Właściwe podejście. Czasami wydaje się nam że zaoszczędzimy a wiedza i dojścia osób zajmujących się tym jest bezcenna

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
9 minut temu, sadsad napisał:

 

Dzieki!
To jeszcze pytanie do Ciebie o certyfikat jakosci.
Jesli jest wdrozony global gap to mozna wnioskowac odrebnym pismem o jego uznanie?
To jest paranoja, ze taki certyfikat nie jest premiowany :/

Z certyfikatem Ci nie pomogę, co do faktury odpowiedziałem Ci z własnego doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
40 minut temu, Piotruniu25 napisał:

@michal1993 jesteś vatowcem?

Nie, nie jestem


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
5 godzin temu, kewin123 napisał:

 Do Fugeo -dziwne pytanie  masz dzierzawy na te 10 potwierdzone notarialnie lub w urzedzie? jak tak to mozesz wieksze maszyny ciagnik itp jak nie  nie mozesz tego podac

Cześć notarialnie a część w UG. Pytam bo tak mi powiedział doradca, żeby zostawić coś na zwyżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
5 godzin temu, Fugeo napisał:

Mam pytanko. Załóżmy, że na chwilę obecną posiadam 20 ha. Mam możliwość zwiększenia tej liczby do 30 ha. We wniosku podać 20 ha i resztę zostawić na "zwyżkę"? Czy od razu podać całość?

Kolego tak jak wcześniej pisali.. we wniosku masz mieć tyle ile  będziesz składał w bezpośrednich...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie podpowiedzcie jak to jest z tym 1pkt za zwiększenie skali produkcji??? Czy jeśli po podpisaniu umowy w ciągu 5 lat dobiorę ziemię w dzierżawę notarialną na 10 lat (mam taką możliwość) to czy uzyskam 1 pkt za zwiększenie skali produkcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tak dostaniesz ten punkt ale wzrost ma nastąpić od momentu podpisania umowy ale nie później niż ubieganie się o zwrot i od tego momentu aż przez 5 lat nie może być mniejszy niż zakłada biznesplan

Ja miałem tak z bydłem a dokładnie z krowami

 

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam możliwość dzierżawy od teścia miałem to zrobić teraz do wniosku ale stwierdziłem że zostawie to dla tego 1pkt. A orientujesz się Members ile to musi być? do wniosku mam 92ha.??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
1 godzinę temu, macin87 napisał:

Tak ja już dostałem. Niestety punkty liczą za całą inwestycje czyli jak bierzesz coś bez punktowania to lecisz z punktami w dół

 

Nie zrozumiałees mnie. Chodzi mi o to czy jeśli przekrocze kwotę do której mam refundację tj. 333tyś o jakieś 30 tyś to liczą mi pkt tylko do tych 333tyś czy 360? 

Możesz rozwinąć jak to lecą punkty w dół? Ciągnik, rozrzutnik, paszowoz razem ponad 1,5pkt, MR 3pkt, zwiekszenie skali 1pkt, powiedzmy na dzień dzisiejszy z maszynami ponad 5,5pkt + moze 1pkt za asf. 

Nie tyle lecę w dół (bo nikt mi tych pkt nie zabierze) co po prostu mam te ponad 200tyś za ciągnik zmarnowane względem dodatkowych pkt. Tak to rozumiem 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Będziesz miał liczone punkty od całości inwestycji, czyli od 360 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Do 360tys

Jeżeli planujesz ciągnik za 200tys. a rozrzutnik za 100tys. i wóz paszowy za 60tys to masz mnożnik 0,44, a jak dasz 220tys za ciągnik reszta tak samo to mnożnik masz 0,42, a jak dasz 200tys. za ciągnik 110tys za rozrzutnik a za wóz 70tys. to masz 0.47 - o to mi chodzi im więcej przeznaczysz na maszyny punktowane a mniej na nie punktowane tym większa szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W PROW 2007-2013 brałem grubera do zrywania ścierniska, jest szansa dostać w obecnym naborze bronę talerzową do szybkiego mieszania obornika z glebą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
15 minut temu, macin87 napisał:

Do 360tys

Jeżeli planujesz ciągnik za 200tys. a rozrzutnik za 100tys. i wóz paszowy za 60tys to masz mnożnik 0,44, a jak dasz 220tys za ciągnik reszta tak samo to mnożnik masz 0,42, a jak dasz 200tys. za ciągnik 110tys za rozrzutnik a za wóz 70tys. to masz 0.47 - o to mi chodzi im więcej przeznaczysz na maszyny punktowane a mniej na nie punktowane tym większa szansa

Tylko niektórzy mają odwrotną sytuację jak ja na przykład. Zależało mi na ciągniku i agregacie uprawowo-siewnym. Ale ponieważ obawiałem się, że sam agregat może mi za słabo podnieść punktację, do wniosku dorzuciłem opryskiwacz, rozsiewacz i głębosza, czyli maszyny, które i tak miałem zamiar w ciągu kilku najbliższych lat kupić/wymienić. Oczywiście pozwalała mi na to sytuacja finansowa (spory wkład własny). Przy ciągniku i agregacie uprawowo-siewnym inwestycja wyniosłaby ok. 420 tys. netto, a z dodatkowymi maszynami 475 tys. netto.

Więc jak komuś zależy przede wszystkim na maszynach niepunktowanych, to te punktowane podnoszą mu punktację. Ale jak komuś zależy przede wszystkim na maszynach punktowanych, a one same nie wyczerpują mu limitu 200 tys., to te niepunktowane, które dorzuci do inwestycji zaniżają mu punktację, jak w Twoim przykładzie Macin87.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

nie mówcie, że na stronie agencji jest wzór, bo to jest gówno nie wzór, gdzie tam jest licznik? mianownik? kreska ułamkowa?

rozliczę tu rozrzutnik, a jak się pomylę to rozpiszcie poprawnie, a ja zrobię excela, podklei się go w temacie i wtedy każdy będzie sobie mógł z łatwością policzyć

Cytat

 

81 Rozrzutniki obornika i kompostu:
1) z adapterem pionowym 2 lub 4- walcowym 6pkt
82
Dodatkowe punkty za wyposażanie rozrzutników w:
1) zasuwę (gródź) skrzyni ładunkowej umieszczoną przed adapterami rozrzucającymi 2pkt
2) deflektory (klapy, osłony) kierunku rozrzutu obornika 2pkt

 

 
koszt rozrzutnika 170k netto, całość inwestycji 666k netto, bo składamy we 2
170/666=0,25
 
8x0,25x10=20 i teraz to dzielić na 41?
20/41=0,48pkt
 
za taki rozrzutnik raptem niecałe 0,5pkt?
 
niech jakiś dobry człowiek rozpisze to na prostej maszynie, a ja jutro wrzucę tu excela, gdzie każdy sobie to ogarnie w kilka sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Biznesplan mgr masz w exelu. Wpisz inwestycję w odpowiednie arkusze i Ci policzy sam punkty za maszyny. We wniosku mgr nigdzie się tego ręcznie nie liczy, więc te punkty i tak będą brane z biznesplanu i ten cały wzór i tak psu na budę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

P = o * u * 10 / m

po uproszczeniu

P = o * u * 10 / 41

 

P - oznacza liczbę punktów za inwestycję służącą ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu

Jasna rzecz, to są te punkty za tzw. "ekologię", to jest to co "wyjdzie" z podstawienia danych pod wzór.

 

o -  bezwzględna ocena klimatyczno-środowiskowa inwestycji (według tabeli)

 

Punkty z tabeli za daną maszynę wraz z jej ewentualnym dodatkowym wyposażeniem (za dodatkowe wyposażenie dostaje się ekstra punkty) i dodatkowymi warunkami (ograniczającymi max. liczbę punktów) np. opryskiwacz może mieć max. 17 pkt

 

u -  udział wartości inwestycji w kwocie premii (nie więcej niż 1)

Wychodzi tu wartość z przedziału od 0 do 1

Kwota premii dla MR to 100 tys. zł (wydaje mi się, że należy liczyć całość (a nie np. 70%, bo 70% to musisz wydać minimum, 70% z kwoty premii czyli ze 100 tys. zł), bo taka jest właśnie kwota premii.

Jakaś maszyna kosztuje 40 tys. zł to jej udział wynosi i 40/100, czyli 0,4, inna maszyna 30 tys. zł to jej udział wynosi 30/100 czyli 0,3. I tak dalej.

 

10 - wartość stała,

taki wóz 10m3 kosztuje ok 60 tyś zł netto
 

73,8 tyś brutto

taki wóz z wężami ma 5 pkt.

P=5*0,738*15=55,35
55,35/41=1,35

Dobrze liczę?

A np opryskiwacz za 17 pkt

p=17*0,40*15=2,48


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Aha ok chodzi Ci o procentowy udział w inwestycji. Tak jak najbardziej masz rację, kilka dni temu pisałem o tym będziemy coś działać w tym kierunku. Niestety nie bede miał potem wielkiego wyboru, ale lepiej wziąć coś nie koniecznie wymarzonego niz ma braknąć 0,05pkt

Sumek nie pisz o wartości 15 bo to tylko do premii mr, a zaraz będą liczyć z niej do mgr :P

Kolego od rozrzutnika matematyka nie kłamie excel Ci nie pomoże. Wnioskuj sam o rozrzutnik będziesz miał ponad 50% udziału w inwestycji to i pkt 2x tyle. dorzuć jeszcze deflektory i jeszcze bonus wpadnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj