Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

mrursus7    5

Czy można zakupić sprzęt maszyny rolnicze oraz dojarke nowa i schładzalnik do mleka ? I w jaki to budżet liczyć w ten 200 tyś ?

lukejro    142

Budowy, remonty, modernizacje budynków na PROW to jest porażka... Najlepiej kupić maszyny, przynajmniej potem nie ma problemów i czepiania się ze strony ARiMR...

Wiadomość z agroFakt.pl

a8185    25

Budowałem "na PROW" i nie mam żadnych problemów. Nikt się niczego nie uczepił. Miałem dwie kontrole zaraz po zakonczeniu budowy i wszystko bez komplikacji.

damianzbr    976

To tak samo jakbyś powiedział: byłem w kosmosie! A drugi by zapytał: jak to, ty w kosmosie, ale gdzie na marsie na jowiszu? A ty na to: nie nie, stałem w muzeum obok rakiety która była w kosmosie.

Edytowano przez damianzbr

damianzbr    976

Bo budowa placu jest to pikuś przy budowie np. kompleksu suszarniano-silosowego. Gdzie będą latać i mierzyć każdy murek czy ma odpowiedni wymiar itp.

Lub budowa obory/chlewni.

U nas gmina budowała halę sportową przy szkole z udziałem dofinansowania UE. Ktoś miał drzwi na zbyciu 120-ileś tam cm. W palnie były o 3 cm szersze. Drzwi było 4 sztuki. Wstawili wszystko gra. Przyjechała kontrola z agencji zmierzyli, dopatrzyli się i cofnęli 25% dofinansowania.

konrad97    0

Witam. Czy mój wujek który ma jakoś 43 lata dostanie dofinansowanie na nowy ciągnik taki 140koni ? Gospodarstwo ma takie no średnie . ma 25 krów mlecznych (więcej nei pomieści), kilka byczków i cielaki . swojej ziemi ma ze 40-50ha i z dzierzaw ma chyba coś koło 10 . I mam pytanie czy dostał by jakieś dofinansowanie na ciągnik i ewentualnie czy mógł by do tego wziąć np jakiś agregat ? I ile maksymalnie by mógł dostać zwrotu ? I czy długo trzeba czekać na te dotacje ? :)

a8185    25

Proszę Cię nie porównuj hali sportowej do budynków użytkowanych rolniczo. Czy to plac czy obora papierologii jest prawie tyle samo. Oczywiście, że na budowie obory czy chlewni potknięć można zrobić wiecej. Poza tym jezeli budowe wykonuje firma to ona ponosi odpowiedzialność i i wszelkie zmiany sa na jej koszt, (grunt to spisać dobrą umowę) wiec naprawdę nie wiem czego się bać. To, że zdarzają się jakieś skrajne przypadki nie znaczy, że ludzi mają nie korzystać z takiej okazji.

Mateusz1q    24

Tylko gdy zdecydujemy sie na to aby firma wyokonywala wszystkie prace i byla za wszystko odpowiedzialna cena wzrośnie dość znacznie ;)

a8185    25

To prawda. Ale konkurecja na rynku jest duża i firmy same ubiegają się o zlecenia. Zaraz jak otrzymaliśmy decyzję z agencji 3 firmy same zgłosiły sie do nas wiec można naprawdę sporo wynegocjować. Poza tym firmy mają nizsze ceny na materiały wiec robi im się wieksze pole do popisu. Jak już wspomniałem najważniejsze to dobra umowa i negocjować ceny tak mocno i tak długo jak tylko się da

agrorobert    52

czy w prow brana jest pod uwagę moc znamionowa czy maksymalna? oczywiście bez power boost i innych...

I w jakich normach?

damianzbr    976

Moc wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Odnośnie innych maszyn których się nie rejestruje, ale posiadają silnik (kombajn, sieczkarnia) moc z dokumentów fabrycznych ale tu robią też inne wałki typu zaświadczenia od przedstawiciela danej marki że maszyna jest wyposażona w klimatyzację i faktyczna moc maszyny jest mniejsza.

2013    1

będzie taki przelicznik 5km/1ha

Edytowano przez 2013

porzeczka    0
pawelol111    709

Zastanawiam się po co wspierać mleczarstwo takimi dopłatami... czyżby szykowała się wielka obniżka cen mleka?

Żeby zachęcić do produkcji mleka, w przyszłości może być jakaś obniżka, a jak wiadomo z bydłem ciężko wyhamować z produkcją z dnia na dzień.

melon10641    158

ale obecnie z rynkiem mleka się źle nie dzieje, ba nawet ta gałąź produkcji jest jedna z najbardziej dochodowych natomiast w produkcji świń źle się dzieje od kilku lat i jest coraz gorzej, na lepiej się nie zapowiada a dopłat do produkcji nie ma...

Totalny bezsens moim zdaniem

Czyżby gospodarka w EU była centralnie sterowana, że już zakładają spadek opłacalności? :P

Edytowano przez melon10641

DEVBOL    0

Czyżby gospodarka w EU była centralnie sterowana, że już zakładają spadek opłacalności? :P

Dopiero to zauwazyleś ?:) Bruksela mowi co masz robic, jak masz to zrobic, kiedy co i jak, eurokomuna :)

Edytowano przez DEVBOL

mlodyhef    143

ale obecnie z rynkiem mleka się źle nie dzieje, ba nawet ta gałąź produkcji jest jedna z najbardziej dochodowych natomiast w produkcji świń źle się dzieje od kilku lat i jest coraz gorzej, na lepiej się nie zapowiada a dopłat do produkcji nie ma...

Totalny bezsens moim zdaniem

Co do świń to podobno ma być 30 euro od lochy, nie wiem czemu tego nie uwzględnili na obrazku.

Atsihosam    11

Mając 30 ha w nowej perspektywie młody rolnik otrzyma 110 + 74 + 62 + 80=326 euro czyli około 1300zł do ha w najbardziej optymistycznej wersjii. Nie najgorzej, ale ilu takich będzie? Niewielu.

Edytowano przez Atsihosam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się