rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto

galeria
DSV 2014
adamn999    271
1 godzinę temu, dirk41 napisał:

nie masz jakiegoś znajomego, zaprzyjaźnionego skupu? chodzi że niby kupili od ciebie a żeby im się stan zgadzał to że niby ci sprzedali, albo ze oddasz im VAT za tą transakcje, a data taka żeby było dobrze, bo cos w 2016 było że jak nabór był od 30 marca to faktura z lutego mogła być a z marca już nie

Ok mam znajomego co jest na vat i skupuje czasami zboze to musze do niego po weekendzie uderzyć Dzieki panowie Szacun

A to że  grunty przejęłem w styczniu to raczej nie bedzie przeszkodą? 

A i wyczytalem na forum że powierzchnia do doboru maszyn jest z wniosku obszarowego za rok ubiegly, chyba że  źle zrozumialem. W tym roku (2018)będę  miał 28ha w wniosku w ubieglym mialem tylko 4 więc co bedzie podstawą  do doboru maszyn? 

Jeszcze raz dzięki 

4 minuty temu, Mariuszbrzeski napisał:

Opisze mi ktos jak dziala zaliczka na poczet prowu np na jakims przykladzie .

Tutaj troszke otym piszą

https://www.agrofakt.pl/przysluguje-zaliczka-prow/

I tu 

http://wiescirolnicze.pl/prawo-i-finanse/arimr-wyplaca-zaliczki-na-inwestycje/

Wynika z tego że zakiczkują 50% udzielonej pomocy 

Chyba bedzie to cis takiego

Inwestycja 400 netto

Zwrot 50% czyli 200 netto

Zaliczka     100 netto  ?  ???? 

Ale nie jesten pewien

W przyszłym tygodniu będę u doradcy to się  podpytam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
17 minut temu, adamn999 napisał:

A i wyczytalem na forum że powierzchnia do doboru maszyn jest z wniosku obszarowego za rok ubiegly, chyba że  źle zrozumialem. W tym roku (2018)będę  miał 28ha w wniosku w ubieglym mialem tylko 4 więc co bedzie podstawą  do doboru maszyn?

Na której stronie, kto o tym napisał? Nie wiem dokładnie jak z tym doborem maszyn, ale np.

 

Wielkość ekonomiczna będzie brana z roku 2018:

Cytat

Przy ustalaniu wielkości ekonomicznej gospodarstwa bierze się pod uwagę: 1)  w przypadku produkcji zwierzęcej – stan średni zwierząt w roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy; 2)  w przypadku produkcji roślinnej – uprawy w plonie głównym w roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy; za plon główny uznaje się uprawę, której okres wegetacji jest najdłuższy.

Cytat z rozporządzenia.

Ten dobór maszyn też by wypadałoby na 100% ustalić - z którego roku.

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik3512    0
2 godziny temu, dirk41 napisał:

nie masz jakiegoś znajomego, zaprzyjaźnionego skupu? chodzi że niby kupili od ciebie a żeby im się stan zgadzał to że niby ci sprzedali, albo ze oddasz im VAT za tą transakcje, a data taka żeby było dobrze, bo cos w 2016 było że jak nabór był od 30 marca to faktura z lutego mogła być a z marca już nie

A mógłbym tak sprzedać zboże nic nie posiadając (tzn ziemie przejmuje dopiero pod koniec stycznia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczna będzie ustalona na podstawie produkcji z 2018 roku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vince    0

Ile placicie za wypełnienie wniosku u doradcy? W poprzednim naborze skasował mnie 3690zł brutto, a niestety na listę się nie załapałem. Teraz pytam go ile mnie policzy mówi że tyle samo, a że tamten wniosek nie przeszedł to umywa ręce, wniosek napisać napisał.. Każe płacić jeszcze raz.. Dla mnie to trochę przegięcie,  jak jest u was?? Swoją drogą ładne sumy kasują Ci doradcy, napisze taki 100 wniosków i kasuje 300tys zl netto, my na wsi przy tych cenach warzyw to ile lat na to musimy robić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
8 minut temu, freetaxi napisał:

Wielkość ekonomiczna będzie ustalona na podstawie produkcji z 2018 roku.

Freetaxi ja jak będzie z zasadami doboru maszyn - pod wielkość gosp. z 2018 czy z 2017 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Czyli planowana produkcja na 2018 rok. 

Ja za MR płaciłem 1000 zł . 500 zł za napisanie wniosku i biznesplanu a drugie 500 zł po przyznaniu premii. Dla mnie to jest uczciwy układ ;)

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
1 godzinę temu, adamn999 napisał:

Ok mam znajomego co jest na vat i skupuje czasami zboze to musze do niego po weekendzie uderzyć Dzieki panowie Szacun

A to że  grunty przejęłem w styczniu to raczej nie bedzie przeszkodą? 

A i wyczytalem na forum że powierzchnia do doboru maszyn jest z wniosku obszarowego za rok ubiegly, chyba że  źle zrozumialem. W tym roku (2018)będę  miał 28ha w wniosku w ubieglym mialem tylko 4 więc co bedzie podstawą  do doboru maszyn? 

Jeszcze raz dzięki 

Tutaj troszke otym piszą

https://www.agrofakt.pl/przysluguje-zaliczka-prow/

I tu 

http://wiescirolnicze.pl/prawo-i-finanse/arimr-wyplaca-zaliczki-na-inwestycje/

Wynika z tego że zakiczkują 50% udzielonej pomocy 

Chyba bedzie to cis takiego

Inwestycja 400 netto

Zwrot 50% czyli 200 netto

Zaliczka     100 netto  ?  ???? 

Ale nie jesten pewien

W przyszłym tygodniu będę u doradcy to się  podpytam

 

jeżeli chodzi o zaliczkę to zapomnijcie o tej opcji a na pewno nie wpisujcie jej od razu do wniosku, problem jest że agencja chce zabezpieczenie tej zaliczki a koszt zabezpieczenia  jest tak ogromny że lepiej jest jej nie brać a wziąć kredyt zamiast zaliczki.

wszystko ładnie piększnie wygląda na papierze, jak agencja się chwali a w rzeczywistości nie jest tak kolorowo, niby dajemy Ci możliwość a to tylko twój wybór że nie chcesz zaliczki a powód bo jest za droga

49 minut temu, Kos_pl napisał:

Na której stronie, kto o tym napisał? Nie wiem dokładnie jak z tym doborem maszyn, ale np.

 

Wielkość ekonomiczna będzie brana z roku 2018:

Cytat z rozporządzenia.

Ten dobór maszyn też by wypadałoby na 100% ustalić - z którego roku.

 

 

31 minut temu, sumek666 napisał:

@Kos_pl wielkosc so z 2018? Na jakiej podstawie?

 

25 minut temu, freetaxi napisał:

Wielkość ekonomiczna będzie ustalona na podstawie produkcji z 2018 roku.

jeżeli chodzi o wyliczenie SO to za uprawy jakie będziecie składać teraz do dopłat.

16 minut temu, Kos_pl napisał:

Freetaxi ja jak będzie z zasadami doboru maszyn - pod wielkość gosp. z 2018 czy z 2017 roku?

dobór maszyn jest brany pod uwagę rok bazowy czyli 2018 chyba że w BP zadeklarowaliście zwiększenie skali produkcji i będziecie mieć wiecej ha w roku docelowym (najpewniej 2019 bądź później) to wtedy będzie brany ten rok i dobór na więcej ha.

Edytowano przez dirk41
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Przecież ten biznesplan to nic trudnego. Wystarczy przysiąść i samemu można napisać. Do MR napisałem sam i wszystko elegancko przeszło. A płacić prawie 4 tys. i nie mieć pewności czy w ogóle przejdzie to zdzierstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Czyli W lutym muszę wiedzieć co będę siał/sadzil. Pytam bo niektórzy mają takie działki gdzie chcieliby siać zboża a muszą kukurydzę w połowie maja bo dopiero można wtedy wjechac. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
BP to plan a plan może się zmienić, tak pani w agencji powiedziała która obsługiwała mi wniosek. w poprawkach zmienisz wtedy uprawy i wyliczenia so. to nie jest problem, teraz to aby były maszyny, hektary wpisane i wyliczone so i to wszystko tak żeby spełnić wymagania żeby nie odrzucili wniosek na wstępie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli jest z datą pewną to tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
jak masz na papierze z potwierdzonymi podpisami i data pewna to się liczą i trzeba je mieć w dopłatach.... jeżeli chodzi o wniosek to nie jest trudny, ja zrobiłem sam, i się udało a jak nie którzy płacą po 4-10 tysięcy to są chorzy... u mnie to brali od 1 do 1,5 tys razem z poprawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50
7 godzin temu, arku3060 napisał:

@pep14- nie dostaniesz takiej mocy według mnie bo ja na 32ha ledwo dostałem 150 km i to po aneksie co sie natłumaczyłem itp to moje chyba,że masz warzywa ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana

@thomek wszytko jest w moim profilu ale gdybyś był już na tyle leniwy to pisze podlaskie ,mleko

sprawdź priv jeżeli możesz, mam kilka pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
Kolego @adamn999 a nie możesz teraz sprzedać zboża za te 5 tyś rodzicom i zrobić umowe kupna-sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

Jak to jest faktycznie z gruberem? Jest punktowany?

Jeżeli we wniosku wpiszę go jako "agregat ścierniskowy" to pkt nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ma tyle pkt co plug. Sprawdź maszyny punktowane. Chyba 5 lub 8 pkt. Tam jest dosłownie gruber wpisane

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Pług ale z tego co userzy wcześniej dochodzili to tylko dłutowy (z tego co pamiętam, za typowy pług zagonowy czy obrotowy nie będzie punków), gruber ma 8 pkt - w bezwzględnej ocenie. Obliczyć należy względną ilość pkt a ona będzie zależna od pozostałych czynników.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

No właśnie jest w tej tabeli, tylko znajmy twierdził że w ostatnim naborze jak składał to gruber nie był pkt tylko głębosz i on za grubera nie dostał pkt( we wniosku miał podane "agregat ścierniskowy" a nie gruber, więc może wkradł się jakiś błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Głębosz jest też wymieniony, w oddzielnym wierszu tabeli, i też ma 8 pkt wartości bezwzględnej. I z gruberem, i z głęboszem teoretycznie nie powinno być problemu.

Ale nazw maszyn ja bym pilnował, tak jak zasugerowałeś.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj