Skocz do zawartości
News
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

adamn999    17

Vat a Modernizacja

Jeżeli w ramach Modernizacji zakupie sprzęt  za 300 netto (369 brutto ) a jestem na ryczalcie od jakiej kwoty dostane zwrot z agencji od 369 czy od 300 tyś

pedro2    585

Netto

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

damiank33    9

Mam podpisaną umowę z agencją na ciągnik 145-155km. Czy mam możliwość aneksować o zwiększenie tego zakresu do 180km? Dodam, że wg tabeli doboru maszyn do powierzchni gospodarstwa przysługuje mi ok 180km.

Wiadomość z agroFakt.pl

kocur666    12

PANOWIE JAKI MIESIAC MNIEJ WIECEJ BEDZIE NOBORU NA MASZYNY CZYLI MODERNIZACJE ? 

A I DO ILU PIENIEDZY TRZEBA BEDZIE SIE ZMIESCIC ? ABY UZYSKAC ZWROT W MOIM WYPADKU CHYBA 60% JESTEM MLODYM ROLNIKIEM . JAK DLUGO TRWA PRZYSLUGIWANIE POMOCY TZN OD DNIA ZLOZENIA WNIOSKU?

BIORA POD UWAGE ZE NIEMAM ZADNEGO CIAGNIKA ? CHCIAL BYM NA TRAKTOR ZLOZYC JAK WG TO WYGLADA ?

marcin6011    1
Mam pytanko, jeśli nie mam szkoły, nie opłacam krus bo jestem na zusie ponieważ mam dodatkowo działalność budowlana, ale jestem młodym rolnikiem z małym stadem bydła i kilkoma ha na siebie, ok 10 dzierzawionymi to są jakieś szanse na pieniądze z tego programu?

Mateusz93    5
21 godzin temu, damiank33 napisał:

chciałbym :D ale do tego musiałem brać talerzówkę i inne punktujące maszyny..

To pula na pewno przekroczona bo sam ciągnik całe dofinansowanie pochłonie? Pytam bo miałem podobnie;)

kocur666    12
13 godzin temu, kocur666 napisał:

PANOWIE JAKI MIESIAC MNIEJ WIECEJ BEDZIE NOBORU NA MASZYNY CZYLI MODERNIZACJE ? 

A I DO ILU PIENIEDZY TRZEBA BEDZIE SIE ZMIESCIC ? ABY UZYSKAC ZWROT W MOIM WYPADKU CHYBA 60% JESTEM MLODYM ROLNIKIEM . JAK DLUGO TRWA PRZYSLUGIWANIE POMOCY TZN OD DNIA ZLOZENIA WNIOSKU?

BIORA POD UWAGE ZE NIEMAM ZADNEGO CIAGNIKA ? CHCIAL BYM NA TRAKTOR ZLOZYC JAK WG TO WYGLADA ?

sumek666    218

Nie. Przeczytaj kilka postów wstecz lub wpisz sobie w google. 

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

soltys48    944

na poprzedniej stronie był link

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

macko25    8
no juz mi ręce opadają.mam pytanko dla tych co juz maja maszyny po tym portalu.czy oferty po portalu musza sie zgadzać cenowo z fakturą? bo jest koniec roku i po nowym roku będzie podwyżka maszyn i dzwonilem do agencji że cena się zmieni to powiedzieli mi ze mam jeszcze raz przeprowadzić portal z powodu zmian cen maszyn juz mnie powoli to denerwują

mickas092    377

Targuj dobrze niech wystawia ceny na portal takie jak mają być na fakturze a za upust weź jakiegoś grata albo części na zapas bez faktury.

macin87    64

Lubelskie. Drugi raz robiłem postępowanie i o dziwo po 3tyg. pozytywna odpowiedz, a maszyny i tak już na placu czekają xD Jeszcze tylko przejść na VAT

Edytowano przez macin87

kocur666    12
6 minut temu, macin87 napisał:

Lubelskie. Drugi raz robiłem postępowanie i o dziwo po 3tyg. pozytywna odpowiedz, a maszyny i tak już na placu czekają xD Jeszcze tylko przejść na VAT

Jests z natury 2000 ?

macin87    64
4 minuty temu, kocur666 napisał:

Jests z natury 2000 ?

Nie

Błędny zapis w punkcie E

Edytowano przez macin87

Panowie mam sprawę.. DO 17.12.2017 miałem ostateczny termin realizacji. Wiedząc że to idzie mozolnie już 11 grudnia złożyłem podanie o przedłużenie czasu, w piątek 15 miałem zaproszenie dziś podpisanie aneksu. Co ciekawe te 7 dni przestali weryfikować przetarg bo był wniosek o aneks. Czas przedłużyłem do końca marca ale sprawa się komplikuje z ciągnikiem bo według dealera do końca roku  muszę go zarejestrować ponieważ  ma emisję Tier 4  a  od nowego roku zarejestruje się  tylko Tier 4 final na PROW. A model ciagnika który wygrał w przetargu  nie będzie dostępny z  silnikiem Tier4 Final czy będzie ktoś kupował na PROW i rejestrował  ciągnik z Tier 4 po nowym roku??? Ciągnik MF a może  to tylko nagonka korbanka i tak pośpiesza? Przecież z tego co wyczytałem  to normy dotyczą  producentów silników a nie kupujących... co myślicie o tym?

Edytowano przez lukasagro111

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez rafal11195
      Pisze w imieniu kolegi który poprosił mnie o dodatnie tematu.( sory za  Błąd w temacie , powinno być MGR).

"Witam poszukuje chętnych rolników z województwa Łódzkiego do wypełnienia bardzo krótkiej ankiety o ciągnikach rolniczych, potrzebne mi to jest do pracy magisterskiej z góry wszystkim serdecznie dziękuje."
      https://www.ankietka.pl/ankieta/205334/ankieta-na-temat-wyposazenia-gospodarstw-rolnych-w-ciagniki-rolnicze-w-powiatach-woj-lodzkiego.html
    • Przez soltys13
      Witam 

Koleżanka chcę zakupić  tura do  Ciągnika Zetor Proxima 60   Ciągnik  na gwarancji Kupiony w Agromie  
      Niestety  na starcie pojawił się problem.
      Problem  polega na tym że Agroma nie chce się zgodzić na montaż tura innego producenta niż Metal Fach bo ciągnik  jest  na  gwarancji u  nich  i po montażu innego   straci gwarancje .  Ona natomiast chciałaby innej firmy zachodniego producenta bo lepsze wykonanie jakość za podobną cenę . Mam wrażenie że tego tura chcą wcisnąć  na siłę.   Czy ktoś miał podobny przypadek  i  i czy to jest  narzucone odgórnie??  Jak to można ominąć ??

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.