Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Witam. Zamierzam w roku 2018 złożyć wnisek na modernizacje obszar C. Czy napotkaliscie duże trudności podczas dotychczasowych naborów? Czy są jakieś konkretne wymogi co do wielkości budynku pod dana liczbę szt. bydła?  I czy mógłbym kupić paszowów  z tego obszaru? Gdyby ktoś potrzebywał łubin ekologiczny do siewu z certyfikatem to proszę pisać na priv. 

Panowie w umowie na obszar D termin realizacji inwestycji mam  17.12.2017  po złożonym postępowaniu upłyneło miesiąc czasu i agencja kazała dosłać oświadczenie o braku powiązań. Odesłałem wczoraj. Obawiam się że nie zdążę wykonać tej inwestycji zakupu w terminie  bo jest to nie realne. będzie na kredyt a z tym czeka się szmat czasu. Kolejna sprawa ciagnik ma emisję 3B a od 20 grudnia rejestrują tylko 4A  i też nie można sobie od tak zmienić tego. Miał ktoś taki przypadek?

Wiadomość z agroFakt.pl

poosa21    53

Pisz podanie do agencji o przedłużenie terminu realizacji.

Dealer moze złożyć jakiś wniosek i mozna ten ciągnik zarejestrować jeszcze przez 2 lata.

lukasz7604    96
6 godzin temu, lukasagro111 napisał:

Panowie w umowie na obszar D termin realizacji inwestycji mam  17.12.2017  po złożonym postępowaniu upłyneło miesiąc czasu i agencja kazała dosłać oświadczenie o braku powiązań. Odesłałem wczoraj. Obawiam się że nie zdążę wykonać tej inwestycji zakupu w terminie  bo jest to nie realne. będzie na kredyt a z tym czeka się szmat czasu. Kolejna sprawa ciagnik ma emisję 3B a od 20 grudnia rejestrują tylko 4A  i też nie można sobie od tak zmienić tego. Miał ktoś taki przypadek?

Jeśli agencja nie znalazła więcej błędów to myślę że możesz kupować, najlepiej zadzwoń do  osoby sprawdzającej twoje postępowanie. Kredyty na takie inwestycje to dają teraz w dwa dni.

Panowie, czy ktoś budował halę magazynową z PROW? Mam zamiar złożyć wniosek na hale obszar D posiadam tylko produkcję roślinną i babka co pisze wnioski powiedziała że agencja pozwoli mi trzymać tylko w tej hali płody rolne, żadnych maszyn, a jeśli kontrola natknie się na maszynę zwrot dofinansowania. Czy rzeczywiście tak jest jeśli tak to taka inwestycja mija sie z celem bo zimą jak hala bedzie pusta to nic nie mogę schowac żaadnej maszyny bedzie puste stało...

Edytowano przez rafalkrokosz
błąd

Mlody311    1

Panowie ile czekaliscie na sprawdzenie postępowania przez agencję ja już czekam 3 miesiące i co dzwonię do niego srednio raz w tygodniu od ponad miesiaca to mowi ze jeszcze parę dni miał ktoś podobna sytuację  

mickas092    325

Dokładnie to pewnie nawet w Ministerstwie nie wiedzą. Po nowym roku coś może będzie wiadomo. 

dragon12    0

Czy na dzien składania wniosku trzeba miec kwalifikcje ? Jest mozliwosc uzupełnienia czy nie ?

Ponawiam pytanie odnośnie hali magazynowej budowanej z prow, czy prawdą jest, że może ona służyć tylko do trzymania zboża jeśli prowadzona jest tylko produkcja roślinna a nie może tam stać żadna maszyna typu traktor, pług itp??? 

lukasz7604 w sumie masz racje, jutro będę dzwonił do prowadzącego czy już gra wszystko.

a tobie rafał bajki  ktoś powiedział. Kontrole masz raz  albo 2 na 5 lat i jeszcze dzwonią wcześniej się zapowiedzieć..  Każda inwestycja po 5 latach jest bez zobowiązań  i możesz nawet potem ją rozwalić i nic to komu do tego.

Edytowano przez lukasagro111

soltys48    344
41 minut temu, dragon12 napisał:

Czy na dzien składania wniosku trzeba miec kwalifikcje ? Jest mozliwosc uzupełnienia czy nie ?

Masz kwalifikacje masz zwrot 60% nie masz to 50%

dragon12    0

To normalnie mogę składać ? Nawet jeśli nie mam zdanego wykszalcenia tyło średnie a gospodarstwo mam od roku ? 

wieslaw    2

koledzy a ja mam pytanie, jakie działki licza sie do liczenia tego SO w obszarze D? bo kiedys chyba było że dzierzawione z anr albo od ludzi z datą pewna? a teraz cos widzialem ze trzeba wykazac nawet dzialki ktore sie uprawia a nie pobiera z nich doplaty, czy one tez sie wliczaja do tego so? bo mam 10 ha ziemii i nie bede mial tyle punktow, ale z dziezawami od ludzi robi mi sie juz 25 ha i wtedy moglbym juz cos myslec, prosze o pomoc

Panowie a powiedzcie jak wygląda sprawa jeśli wnioskuje dwóch rolników (ojciec i syn) na modernizację D, tylko produkcja roślinna syn wnioskuje na hale a ojciec na maszyny. Czy punkty za halę i maszyny sie sumują i jest to traktowane jako jeden wniosek, i czy limit wychodzi 200tys na jednego i 200tys na drugiego?? Dobrze to rozumie?? Bardziej doświadczonego proszę o info.

Edytowano przez rafalkrokosz

Arturos21    4

Witam mam pytanie 10 % gva wzrost trzeba zrobić po 5 latach od kupna maszyn czy w roku w którym się kupuje ???? u mnie ziemia to jst wzrost i wiecej rzepaku  i gdy jestem na vat czy muszę jeszcze to z agencji o dochodach wypełniać  ???  i od kiedy trzeba to robić od podpisania umowy czy od kupna maszyn ????

asmodan28    7
1 godzinę temu, Arturos21 napisał:

Witam mam pytanie 10 % gva wzrost trzeba zrobić po 5 latach od kupna maszyn czy w roku w którym się kupuje ???? u mnie ziemia to jst wzrost i wiecej rzepaku  i gdy jestem na vat czy muszę jeszcze to z agencji o dochodach wypełniać  ???  i od kiedy trzeba to robić od podpisania umowy czy od kupna maszyn ????

We wniosk jak składałeś pisałeś.. z tego co mi wiadomo to w następnym roku od złożenia wniosku. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski