Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Modernizacja gospodarstw rolnych: nabór 19 lutego - 20 marca 2018 r

Pomocne linki:

Podstawowe źródło informacji: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

Punkty za ochronę środowiska: http://www.pphu-agroplus.pl/media/Punkty ochrona rodowiska.pdf
                                                        https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zalacznik_2_B_Plan_MGR.pdf

Zasady doboru maszyn: https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Saperxxx    1

witam. u mnie sprawdzający który odrzucił postępowanie a teraz mówi jak zrobić i każe usuwać dane z zapytania które są spisane z zestawienia rzecz-finan, to jak będzie wyglądać kupno maszyn jak będą oferty z prawie połową wyposazenia maszyny co są wpisane w zestawieniu rzecz-finans, miał ktoś taki problem jak ja , jak z tego wybrnąć by kupić to co w zestawieniu jest wpisane, czy po postepowaniu będzie obowiązywac to co jest w zestawieniu rzecz-finans

Dziwne. Ja parametry miałem dokładnie skopiowane z zestawienia, a postępowanie przeszło za pierwszym razem bez poprawek ;)

pedro2    378

To że zostało te 51% na kolejne nabory nie znaczy, że nie mogą tego przesunąć. Tak jak z 17r przesuneli na 16.
Jeszcze trochę się PiSiory rządowymi furami pokozaczą to zabraknie na przesunięcia, sprawdźcie sobie ile taka bmka 7 czy audi a8 kosztuje :P

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Wiadomość z agroFakt.pl

OPawel    4

Rozmawiałem dziś z dealerem. Mówił, że to pewne info, a mianowicie w momencie wejścia portalu przetargowego, najniższa spełniająca warunki oferta będzie ceną podlegającą refundacji, a jeśli ktoś będzie bardzo chciał co innego - droższego, to wtedy kupuje za swoje. Krótko mówiąc, chcesz ciągnik za 200 netto, dostajesz najniższą ofertę 160 - dostajesz zwrot do 160 a możesz kupić za 200. Ciekawe czy to się sprawdzi, jeśli tak to połowa biedy;)

ZELKOW    108

mi się zdaje że zawsze znajdzie ktoś hak na ta platformę typu , wybierze zawęży tak wyposażenie żeby mogły startować tylko 3 marki albo serwis w najbliższej odległości, i jedno jest pewne gdyby tak się stało to polskie marki będą zbijać kokosy , a zachodnie będą kupować rolnicy których na to stać chyba że coś wymyślą a nie wierzę że czegoś nie wykombinują tu o za dużą kasę gra się toczy także spokojnie ;)

RafaKdziela    152

Ja sądzę ,że dealerzy słabszych marek robią ferment i ciszą się za szybko .Nie wierzę ,że marki wyżej cenione i co za tym idzie droższe dadzą się w bambuko zrobić .

I love salsa

OPawel    4

Ten handlowiec mówił o różnych markach. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wybierze tego samego ciągnika dlatego, że jest droższy. ;) Parametry zawsze można zawężyć, jednak np. u mnie osobiście, parametry podane pod JD będzie spełniał również TYM ;) tj 85KM, mokre sprzegło, podnośnik conajmniej 3600. Sam się zdziwiłem :)

Wiadomo ze nie moze byc tak ze same najtansze marki tylko beda wygrywac typu tym koti i inne bo wiadomo ze df mf czy fendt nie obniza ceny do ich poziomu a z drugiej strony byla by to dyskryminacja. Zreszta ktos tu napisal ze agencja nie moze nas zmusic do kupna najtanszej marki bo dla nas np nie cena a jakis parametr bedzie wazny .

szabelka    2

ktoś wie ile osób załapie się w wielkopolskim  ?

dawniej była lista kolorowa i było wszystko jasne

w wielkopolsce wielka cisza! jestem na 18xx miejscu mam wpisany ciągnik belarke i rozsiewacz i niewiem co ludzie kupują że już dawno po poprawkach?

kgal    2

w wielkopolsce wielka cisza! jestem na 18xx miejscu mam wpisany ciągnik belarke i rozsiewacz i niewiem co ludzie kupują że już dawno po poprawkach?

Jak nazbierałeś pkt?

Bo ja mam owijarke, rozsiewacz, agregat z siewnikiem do poplonow, srutownik i ładowarkę i jestem o 1000 wyżej i pewnie sie nie załapie. A i jestem młody rolnik.

toorano    12

znajomy jest 13XX i podobno się załapał na przyczepy i opryskiwacz

maxler    12

Nie wiem jak u Ciebie wygląda sytuacja ale ja zamówiłem w środę NH T7 i pierwszy termin realizacji jaki mogli zaproponować to połowa maja :)

U mnie JD dopiero zaczną składać 7 kwietnia,a do Polski przyjdzie 20 kwietnia.

kewin123    6

Nie wiem jak u Ciebie wygląda sytuacja ale ja zamówiłem w środę NH T7 i pierwszy termin realizacji jaki mogli zaproponować to połowa maja :)

U mnie JD dopiero zaczną składać 7 kwietnia,a do Polski przyjdzie 20 kwietnia.

jakiego brałeś johna? może 5r ?

maxler    12

jakiego brałeś johna? może 5r ?

6120m Edytowano przez maxler

cacko    0

Witam posiada ktoś może wzór uzasadnianie zakupu sprzętu rolniczego ?

zetorr6441    25

mam pytanie do tych co juz przetarg maja za soba. Czy agencja ogarnela to komus wczesniej niz ma na to przewidziany termin?    np po 2 tygoniach zamiast po miesiacu?

Kolego

zetorr6441

widze ze tez jestes z podlaskiego. Pod koniec tygodnia podpisuje umowe i stad pytanie czy to pewne ze do momentu wejscia platformy składamy normalne oferty.

Bo babka z agencji dzwonila i informowala ze zaproszenie poszło. i poinformowala ze trzeba czekac z ofertami do momentu wejscia platwormy

zetorr6441    25

ja podpisalem w tym tygodniu a kilka dni wczesniej rozmawialem z naczelnikiem i mowil ze moge skladac oferty po staremu do dnia w wejsia tej platformy i moge je juz zlozyc nawet w dniu podpisania umowy :)

ja we wtorek wysylam postepowanie. Moja prowadzaca zas twierdzila ze postepowanie ofertowe moge zaczac dopiero jak podpisze umowe. Takze widzisz jesli czegos sie nie wie to sie nie wypowiada a oni wprowadzaja ludzi w blad i jeszcze biora za to kase ;/

no pewniw masz racje. no nic podpisze umowe to bede wiedział co i jak. dobrze by było zeby były oferty po staremu bo mam juz wszystko dogadane i ceny zaklepane a maszyn w sumie 12 takze bylo by mniej komplikacji

soltys48    485

ktoś wie ile osób załapie się w wielkopolskim  ?

dawniej była lista kolorowa i było wszystko jasne

ok 1100

belarka,agregat talerzowy,siewnik do zboża ,obsypnik do ziemniaków

Umowa już podpisana

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

zetorr6441    25

maniek to rob szybko postepowanie ofertowe zlozysz tego samego dnia co umowe to nawet jak odrzuca to przed 18 jeszcze raz zlozysz, chociaz nie slyszalem zeby w podlaskim komus odrzucili co najwyzej kilka poprawek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez agrorobert
      Czy we wniosku PROW moc ciągnika będzie brana pod uwagę z trybem Power Boost?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?