Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

mamdres    3

czy coś więcej wiadomo ile chcą przesunąć?

Piwo111    4

Z tego co się dowiedziałem to przesunięcia będą teraz i na początku nastepnego roku :) tak , że ma dostać sporo więcej osób niż info było w Agrobiznesie.

martin0000    10

to było by super gdyby coś przesunęli szczególnie w warmińsko mazurskim gdzie żeby się załapać na "zieloną" listę trzeba było mieć 6,5pkt :blink:  chyba jeden z najwyzszych progów jak nie najwyższy w kraju.

@Piwo111 o co chodzi z tym Agrobiznesem?

Wiadomość z agroFakt.pl

Skup14    0

Czy mogę kupić jedna maszynę droższa o 20tys niż miałem we wniosku (ciągnik) a inna tańsza o 20tys (opryskiwacz)? Maszyny maja być brane od 2 rożnych sprzedawców. Ze kupić mogę to wiem , tylko czy dostane zwrot do tych 20tys?

jest możliwość korekty wniosku? Jestem daleko na liście jabym jakąś maszynę zastąpił inną? moża tak?

Napisano (edytowany)

przy poprawkach masz możliwosc korekty zamiany maszyn tylko wtedy licz sie ze jesli punktowana zamienisz na nie punktowana mozesz spac na liscie w dol

Czy mogę kupić jedna maszynę droższa o 20tys niż miałem we wniosku (ciągnik) a inna tańsza o 20tys (opryskiwacz)? Maszyny maja być brane od 2 rożnych sprzedawców. Ze kupić mogę to wiem , tylko czy dostane zwrot do tych 20tys?

a jestes przed podpisaniem umowy, w trakcie poprawek , czy przed poprawkami??

Edytowano przez Artureczek001

Kula07    139

To fajnie. Ja dziś dzwoniłem do Biura ARiMR w sprawie mojego wniosku gdzie od wysłania przeze mnie poprawek mija już czwarty miesiąc bez odzewu ze strony agencji i co usłyszałem "mamy dużo pracy, niedługo napewno dostanie Pan jakąś odpowiedź". I powiedział, że już kilkanaście umów podpisali, no normalnie pogratulować tylko tempa pracy.

Z tego co sie orientuje cena moze roznic sie okolo 5 procent w stosunku do zlozonych wczesniej ofert wiec zapewne bedzie problem az z taka roznica w cenie

emattti    11

to było by super gdyby coś przesunęli szczególnie w warmińsko mazurskim gdzie żeby się załapać na "zieloną" listę trzeba było mieć 6,5pkt :blink:  chyba jeden z najwyzszych progów jak nie najwyższy w kraju.

@Piwo111 o co chodzi z tym Agrobiznesem?

to w tej chwili na ile wnioskow starczy pieniedzy w Warminsko-Mazurskim?

Czyli wg ciebie zetor we wniosku pisze ze ciagnik 200 tys rozsiewacz 50 opryskiwacz 50 a po podpisaniu umowu kupuje ciagnik za 260 tys a pozostale po np 20??? Z tego co wiem cena maszyny miala wplyw na punkty wiec watpie by mozna znaczaca zmieniac ceny po poprawkach

PATr    238
Napisano (edytowany)
Nabory były przewidziane co roku(zresztą, tak samo jak w starym prowie, mieli robić co roku a jak dostali wniosków na kilka lat to tylko przesuwali po kawałku) , więc każdy wiedział o tym że jeszcze pieniądze są, kwestia kiedy i jak je rozdysponują

Moim zdaniem najbardziej sprawiedliwym by było jakby robili nowy nabór ale te wnioski które obecnie są poza limitem też je uwzględniali, bo inaczej to będzie 10% nowych wniosków a reszta ci sami co składali w 2016 i tylko na darmo zostaną zmarnowane pieniądze na nowe wnioski oraz czas urzędników na liczenie punktów

Edytowano przez PATr

Piwosz11    0

@Macius
Będą przesunięcia z tego co mi wiadomo . Jaki sens robić nowy nabór jak i tak złoża go te same osoby ...

DanielFarmer    108

Bo to jest logiczne ze polowa kasy w naborze 2016r i połowa w naborze 2018.Do tego drugiego naboru resztki z innych działań wrzuca w 2019 a najpewniej 2020r.

martin0000    10

to w tej chwili na ile wnioskow starczy pieniedzy w Warminsko-Mazurskim?

ostatni wniosek mieszczący się w limicie ma nr 694 i uzyskał 6,56 pkt.

cris10    12

Jeśli będa przesunięcia to na obszar D nie szybko będzie nowy nabór ,który ,,zapowiadany'' jest na przyszły rok .

Gdy nie będzie przesunięć to z pewnością będzie wiele tych samych wniosków , ale nie tylko .  Będzie również wiele nowych , nie każdy miał okazję złożyć w 2016 i czeka na następny nabór na D . Wiadomo szkoda pieniędzy które zainwestowało się we wniosek ale nie każdemu da się dogodzić .

emattti    11

ostatni wniosek mieszczący się w limicie ma nr 694 i uzyskał 6,56 pkt.

czyli jak jestem kilkadziesiat miejsc od konca to nawet po przesunieciach nie mam na co liczyc

EKO-ENERGIA    8

Lubelskie umowa podpisana, cały styczeń nic nie podpisywali i mój termin przesuwali 2 razy, bo system.....

ZELKOW    85

musisz teraz robić postępowanie ofertowe czy już ta platforma ?

zetorr6441    25

Artureczek dokladnie tak, pospisujesz umowe potem robisz postepowanie ofertowe jezeli kupisz ten rozsiewacz i opryskiwacz o takich samych parametrach co w zestawieniu to w czym problem.    Skad masz teoretycznie wiedziec jakie z jaka cena dealer wygra przetarg. skladasz 3 oferty na ten opryskiwacz jedna 20tyts druga 21 trzecia 22 ta 20 wygrywa i po temacie na ciagnik masz jedna 260 druga 270 trzecia 280 skoro za 200 nie masz oferty to jak masz go kupic za tyle :)

Zelkow postepowanie ofertowe mozna robic do dnia w ktorym wejdzie platforma

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski