rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kapsel1m    21

He nie wiem po cholere sami sobie problemy robicie wpisujac we wniosku ze macie maszyny ktore chcecie kupic?    albo co za rozgarniety doradca robil wniosek nie widzac tego.

Ja we wniosku podalem  ze mam sam ciagnik bo byl brany za premie i jest zarejestrowany takze jego nie idzie ukryc

 

kolego jak ktoś jest na vat i kupił maszynę nie dalej jak 5 lat to ma ją wpisaną w zestawieniu środków trwałych  które to agencja wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

He nie wiem po cholere sami sobie problemy robicie wpisujac we wniosku ze macie maszyny ktore chcecie kupic?    albo co za rozgarniety doradca robil wniosek nie widzac tego.

Ja we wniosku podalem  ze mam sam ciagnik bo byl brany za premie i jest zarejestrowany takze jego nie idzie ukryc

 

Jak ktoś nie wpisał p[podstawowych maszyn uprawowych to się czepiali czym uprawiasz ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecenas01    0

m11031993 ja mam coś ponad 8 ptk na pierwszej liście byłem 33x teraz podskoczyłem na 28x, jeśli podczas robienia poprawek miałeś jakieś braki to odliczali Ci ptk i dlatego spadłeś na liście, u mnie było wszystko dobrze i utrzymuje ptk, a moi poprzednicy lecą w dół przez braki, byłem w ubiegłym tygodniu w agencji i nic się nie dowiesz czy coś jakieś umowy są podpisywane, ja od października czekam na drugą poprawkę bo wiem że mnie czeka, tylko nie wiem jakim cudem znajomy podpisał umowę w październiku który na pierwszej liście był około 100 miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

no wlasnie nie mam czym korzystam z uslug co podnosi koszty + daje niskie plony bo zabiegi agrotechniczne nie na czas pasza slabej jakosci i tym podobne bzdety i teraz nie mam problemu ze wzrostem dochodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

Wiecie może jak wygląda sprawa zakupu ciągnika? Jak wygląda sprawa tych ofert?dałby radę mi to ktoś opisać? Dodam że doradcy jak robiłem wniosek dałem taka wstępna wycenę clasa ariona A teraz jestem zdecydowany na john deere nie będzie problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Ja zmienialem ciagnik tyle ze model a nie marke i nie bylo problemu, zrobilem to niedlugi czas przed podpisaniem umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Zależy co masz wpisane w opisie zadań. Mi naprzyklad powiedzieli żebym robiąc postępowanie ofertowe nie wpisywał dokładnie z opisu zadań, jeśli miało by to wykluczyć inne marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Zależy co masz wpisane w opisie zadań. Mi naprzyklad powiedzieli żebym robiąc postępowanie ofertowe nie wpisywał dokładnie z opisu zadań, jeśli miało by to wykluczyć inne marki.

jak to nie wpisywać dokładnie z opisu zadań? przecież zatwierdzają w arimr sprzęt na podstawie opisu zadań  - zał. 4 do wniosku, więc konieczne jest wręcz skopiowanie tego opisu do zapytania ofertowego. czy nie tak? bo już tyle jest wersji że zaczynam się gubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

miałem niby tak opis zrobiony żeby wykluczyć te ciągniki tańsze marki słabszej jakości. nawet nie wiem czy przejdzie ten ciągnik bo nie dostałem jeszcze ani jednej poprawki i nie wiem czy jeszcze nikt nawet nie dotknął tego wniosku A ludzie za mną na liście już podpisują umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Mi powiedzieli że jeżeli mam opisaną dokładnie maszynę w opisie zadań tak że mogło by to sugerować konkretną markę, to żebym przypadkiem nie wpisał tak w zapytaniu ofertowym, bo odrzucą.  Główne parametry muszą być typu moc czy rzeczy punktowane, ale ja miałem na przykład podaną konkretną skrzynie biegów, albo pojemność dodatkowego zbiornika na wodę w opryskiwaczu i kazali napisać to bardziej ogólnie albo wcale żeby nie wykluczać innych marek. Nie wiem czy tak powinno być, ale tak powiedzieli w agencji ludzie od sprawdzania postępowań, inna sprawa że to pewnie zależy od konkretnej agencji, więc radzę zadzwonić i poprosić kogoś od postępowań ofertowych i spytać się żeby potem nie było, że po miesiącu przyjdzie pismo odmowne i zabawa zaczyna się od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

He nie wiem po cholere sami sobie problemy robicie wpisujac we wniosku ze macie maszyny ktore chcecie kupic?    albo co za rozgarniety doradca robil wniosek nie widzac tego.

Ja we wniosku podalem  ze mam sam ciagnik bo byl brany za premie i jest zarejestrowany takze jego nie idzie ukryc

 

Tak z ciekawości: podpisałeś umowę albo chociaż dostałeś poprawki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7
Napisano (edytowany)

@zetorr6441 Przecież we wniosku musisz wskazać Twoje dobra trwałe jak i amortyzację maszyn, chyba że twoje maszyny bardzo stare.

 

Edytowano przez agro_bamber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23
Napisano (edytowany)

Mi Pani od postępowań powiedziała że w zapytaniu ofertowym muszą byc wszystkie dane z planu rzeczowo finansowego( załącznik do umowy), i wybrane parametry z opisu zadan( nie można wszytkich żeby nie wykluczać innych marek). A i jak się nie chce to nie trzeba z opisu zadan nic pisac.

Edytowano przez grzesior90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam. Mam pytanie czy jak wycofa się postępowanie ofertowe to trzeba wszystko od nowa robić, u mnie trzeba wycofać za wcześnie napisany protokół, czy mogą być wcześniejsze zapytania ofertowe tylko nowy protokół z postępowania i potwierdzenie z nowymi datami. miał ktoś podobny przypadek, czy starczy poprawić co złe czy trzeba wszystko od nowa robić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Jak za wcześnie? Dostałeś odpowiedzi na wszystkie zapytania? Jeśli tak to możesz robić protokół, tak mi tłumaczyli w agencji i tak zrobiłem. No że chyba co agencja to inne zwyczaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

ja dostałem wcześniej odpowiedz na zapytanie ofertowe niż mieli czas , i w tym czasie zrobiłem protokół a powinienem poczekać i z datą następnego dnia kiedy minie dla nich czas sporządzić protokół,  i to jest źle. i kazali wycofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Ja dałem dwa tygodnie czasu na odpowiedź, w nie cały tydzień miałem wszystkie oferty, zrobiłem protokół i zawiozłem do agencji. Najpierw pytałem się czy mogę zakończyć i powiedzieli że tak skoro wszyscy odpowiedzieli na zapytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Panowie mam dwa pytania na temat modernizacji gospodarstw w obszarze d. 1. Jeżeli chce postawić przechowalnie i utwardzić grunt przy tym budynku (wylaniem betonu) to jest to traktowane jako wyłącznie inwestycja budowlana i otrzymam 5 pkt, czy jednak nie i otrzymam 3 pkt? 2. Jaki jest limit pomocy w tym obszarze? Bo nie do końca rozumie. Czy jest 200 tys niezależnie od inwestycji? Czy limit 200 tys dotyczy maszyn, a w razie dodatkowej inwestycji budowlanej można liczyć na więcej?

Edytowano przez GarbatyRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Umowe z tego naboru podpisuje w tym tygodniu. Ojciec w prow 2007-13 skladal w karzdym naborze i tylko w pierwszym podal maszyny jakie ma bo te barany z odr tak kazali a facet prowadzxacy wniosek odrazu zapytal po co samemu sobie problemy stwarzac? ale wtedy wystarczylo oswiadczenie ze sie do niczego nie nadaja bo maja 20 lat i te nowe beda wspolpracowac z nowym ciagnikiem aby byl wykorzystany itp brednie.

Jesli ktos chce skladac na budowlanke to tez radze sie dobrze zastanowic przed jakie wyposazenie podajecie. jesli chcecie dojarke badz aparaty to podajcie ze teraz tylko 1 macie a jak ktos chce wyciagi zakladac to trzeba im podac ze taczka sie wozi bo potem sa problemy odnosnie inwestycji odtworzeniowej itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

na czwartek umowa do podpisania, moge odrazu zostawic papiery od postepownia? czy lepiej tydzien pózniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

moje biuro i Naczelnik ARiMR Białystok mowi ze mozna, a moja prowadzaca mowi ze nie moge zaczac postepowania przed umowa :D   ja mam zamiar wyslac dzien po podpisaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Jak nie wycofałeś tego postępowania to spróbuj podmienić protokół. Z wioski typ miał tak samo i podmienili, tylko jemu to sam prowadzący kazał tak zrobić.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

koledzy a czy mogę jeszcze zmienić maszynę we wniosku? bo chcę wziąć owijarkę samozaładowczą czołową zamiast przyczepy do bel metal fach t009.punktów mają tyle samo.jestem po pierwszych poprawkach z w pażdzierniku.a może uda się tak wytargować że owijarkę by diler dorzucił po niższej cenie?jak się uda to od jednego wartość zakupów ok 320 tys netto.na jakie upusty można liczyć przy takiej sumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Czy ktoś mógłby pomóc mi sporządzić protokół z postepowania ofertowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj