Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

kubakar117    0

Powiecie mi czy można jeszcze jakoś zmienić liste maszyn np: ciągnik na inne maszyny? Podlasie 8xx

koses    2

Komuś przeszło postepowanie ofertowe z trzema takimi samymi maszynami?

Z trzema nie ale dlatego że jedną wykluczyłem .

Z trzema nie ale dlatego że jedną wykluczyłem .

Tzn co zrobiłes ze wykluczyłes bo ja juz drugi raz mam i znowu na te same maszyny i marki i mnie juz ch*j strzela za przeproszeniem

Wiadomość z agroFakt.pl

mecenas01    0

Siema, orientuje się ktoś czy coś się dzieje z podpisywaniem umów w świętokrzyskim, jakie pozycje podpisały

takiten    2

Mógłby ktoś się podzielić dobrze sporządzonym zapytaniem ofertowym? Byłbym bardzo wdzięczny, podam adres e-mail w wiadomości prywatnej.

koses    2

Tzn co zrobiłes ze wykluczyłes bo ja juz drugi raz mam i znowu na te same maszyny i marki i mnie juz ch*j strzela za przeproszeniem

Wystarczy dobrze zapytanie ofertowe napisać.

Ja sam napisałem i poszło bez problemu. A z kolei w protokole wykuluczylem jedna ofertę z powodu niezgodność oferty z zapytaniem.

Dodam że firma doradcza co robiła mi wniosek dostała moje zapytanie ode mnie i robi dla innych rolników i też przechodzi bez problemu.

pedro2    349

O tak na obniżki cen maszyn czekamy :D

Rafał a tobie na ile ha te 115km dali? I dlaczego T5 skoro nie robią problemów to T6 ten nowy ma chyba 116km, do tego agregatu akurat byczek.

RafaKdziela    141
pedro2 kolego właśnie wnioskuję o ten nowy model T5-120  .Prawdo podobnie będę musiał zrobić korektę ,ale to dowiem się po weekendzie i w tej sprawie jestem umówiony z Panią z ARiMR co rozpatruje mój wniosek .Różnie mówią o jego mocy jedni ,że ma 116km a inni , 118 km.Co mnie cieszy to na pewno jest bardziej oszczędny niż poprzednik .Ale dochodzi już AdBlue .

pedro2    349

A ile ha swojego masz skoro nie robią problemów? Na pw możesz odp jak tutaj nie chcesz. Bierz T6.125 całkiem inny ciągnik, silnik nie wyżyłowany z 20tyś droższy pewnie będzie

zetorr6441    25
Napisano (edytowany)

kolega na 9 ha dostal nh T5 99km, jak masz dobra firme doradcza to 20ha na 120km spokojnie styknie, Sasiad bierze t7 150km na 32ha kwestia dobrego wyjasnmienia:)

A co do postepowania ofertowego to mozna je caly czas robic az do czasu gdy wejdzie platforma info od naczelnik arimr Bialystok

Edytowano przez zetorr6441

ZUCH1234    72

Świętokrzyskie miejsce 3xx w październiku pierwsze poprawki i cisza . Jak dzwoniłem do babki prowadzącej mój wniosek powiedziała ze jest wstrzymany ale powodów nie podała.

Najlepiej  ciągnik będą nam oferować bez kół  ,lub na używanych ,bo najtaniej ...normalnie śmiech mnie bierze .Na pewno będą jakieś rozsądne kryteria ,bo kto będzie kupował w ciemno ? Przecież jasno w ARiMR powiedzieli ,że nie trzeba najtańszej oferty wybrać .

Dziś zobaczyłem zapytanie ofertowe na spory elewator zbożowy. Robiony przez poważne biuro. To zupełnie przygotowane pod wybranego z góry oferenta - informacje takie, że nie sposób przygotować właściwą ofertę, choć jakby się chciało mocno to chyba można wkopać osobę (firmę), która chce dofinansowanie. Bo podali tylko szczątkowe parametr urządzeń, a o samej technologii, drogach technologicznych brak informacji.

Ale po liście urządzeń, widać że ktoś kogoś chyba trochę naciągnął  :P

OPawel    4

ZUCH1234 być może to zabieg, żebyś nie mógł powiedzieć, że sprawdzali Ci poprawki 4 m-ce ;) Ja odesłałem poprawki w połowie października i cisza do tej pory.

pedro2    349

kolega na 9 ha dostal nh T5 99km, jak masz dobra firme doradcza to 20ha na 120km spokojnie styknie, Sasiad bierze t7 150km na 32ha kwestia dobrego wyjasnmienia:)

A co do postepowania ofertowego to mozna je caly czas robic az do czasu gdy wejdzie platforma info od naczelnik arimr Bialystok

Jak dla mnie wystarczy 100km, na te 26ha może nie robili by problemu. Ale problem jest z modelami, dajmy na to nh nie widzi mi się 105km w 3.4l pojemności T6 najmniejszy już podbili do 115km. Dlatego pytam czy coś do nich dociera. Dzięki za odp

Peron    18

na dniach będę podpisywał umowę. U jednego dilera powiedzieli, że zakupy z umów podpisanych  po 18 stycznia będą wrzucane na platformę (odpada postępowanie ofertowe "papierowe"). Potwierdzi ktoś?

takiten    2

Do wprowadzenia platformy możesz robić po staremu, była o tym mowa kilka razy

Peron    18

a kiedy planowane wprowadzenie platformy?

Piwo111    4

Jak sytuacja w Mazowieckim. Ktoś dostał poprawki  w 300* miejscu ?

nowaczek96    3

Hej, mam takie pytanko. Czy wie ktos o naborze na modernizacje w 2017 roku ??

grzen    177

a kiedy planowane wprowadzenie platformy?

ja słyszałem że w marcu, ale palca uciąć nie dam

takiten    2

Do 18 marca mają wprowadzić a miesiąc przed mają poinformować

MatiRol92    9

jest tu ktoś z dolnego ślaska, macie jakieś informacje dotyczace listy? ktoś już podpisuje umowe, na jakim miejscu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski