rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

AS2    199

Wkońcu dostałem poprawki i się przyczepili że agregat talerzowy i siewnik talerzowy nie wchodzi w uprawę bezorkową a miałem za to punkty, i musze napisac uzasadnienie dlaczego wnioskuje o 2 rozsiewacze jeden do nawozów zawieszany a drugi do wapna ciągany. A reszta to same pierdoły.

Zgłoś się do producenta tych maszyn, żeby wydał Ci zaświadczenie, że ich konstrukcja pozwala stosowanie ich do uprawy i siewu bezpośredniego. Powinno pomóc, przynajmniej w przypadku zestawów nabudowanych. Nie wiem jak to wygląda w hydropakach.

 

A na co zmieniłeś bo u mnie jak bym wszystko przeniósł do nie punktowanych to bym stracił 0,7punkta na 1,1 obecnie, jeszcze mogę wrzucić sama bronę talerzową do przykrywania obornika ale to tylko 0,2punkta.

Do tej pory miałem wpisane jako dwie osobne maszyny a ciekawe jak by dało rade to wpisać jako zestaw do uprawy i siewu bezorkowego jako jedna maszyna z jednej firmy..

Jako osobne maszyny nie miało prawa przejść. Spróbuj razem.

 

do którego miejsca rozsyłają poprawki  Kuj-Pomorskie? jestem troszkę gonad tysiąc i niewiem czy czekać czy inwestować w glebę bo się trafiła okazja

Od początku listopada do dzisiaj jestem 65 miejsc do przodu. Jak rozsądna cena lub przez granicę to kupuj ziemię. Nową maszynę zawsze zdążysz kupić.

 

No i wkoncu sie odezwali z postępowanim ofertowym i zostało odrzucone , trzeba działąc znowy zeby wyrobic sie do platformy ;)

Jeszcze dokładnie to sprawdź, ale według mnie osoby, które podpisały umowy przed 18 stycznia mogą robić postępowanie ofertowe nawet za rok a i tak obowiązują je stare zasady a nie platforma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy interesuje mnie budowa obory na bydło mięsne z funduszy MGR z obszaru C. Wie może ktoś jakie trzeba spełniać warunki jakaś minimalna liczba mamek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

W tym naborze? Chyba było by zbyt pięknie ;) Z tego co wcześniej pisali 140 koni na 40ha. Ale każdy przypadek jest indywidualny i pytam czy docierają do nich jakieś argumenty. Poniżej 100KM mnie nie interesuje bo było by to bez sensu. Jest ponad 30ha, ale dzierżawy na gębę 26 na papierze

Ja mam ziemi własnej z dzierżawami na papierze 30ha to ledwo udało mi się wytłumaczyć ciągnik 120km. Wszystkie inne ciągniki w gospodarstwie sie nie liczą bo są starsze niż 20lat.

No miesiąc czasu musisz czekać. A czepiali się ze dałem zapytanie do tych firm co posiadaja tylko w swojej ofercie new hollanda, że przedmiot zamówienia jest bardzo szczegółowy co może wskazywać na konkretny model chociaż marki nie wpisywaLem przecież z zapytaniu i wiele wiele innych, masakra.

Też przez to samo przechodzilem.Tak samo jak U Ciebie mi powiedziała kobieta.Musiałem wycofać postępowanie i robić na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
maxler kolego to już sprawę dograłeś ???

    Też przez to samo przechodziłem.Tak samo jak U Ciebie mi powiedziała kobieta.Musiałem wycofać postępowanie i robić na nowo.

 

Ja też będę składał na konkretny ciagnik NH i jak to zrobić ,żeby się nie czepiali ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Zrób postępowanie tak żebyś miał oferty też na inny ciągnik, np JD albo nawet na dwa inne, a wybierzesz i tak NH.


Ja mam też pytanie odnośnie postępowania, widzę że się czepiają jeśli są oferty na te same marki, ale jak mam to zrobić inaczej jeśli mam wpisane 155KM, i pasuje chyba tylko JD którego chcę. Wystarczy jeśli wyślę zapytanie do innych firm a potem je odrzuce, bo oferta będzie na ciągnik 156km albo 153km? Dodam że nie mam widełek w mocy traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

 

Ja też będę składał na konkretny ciagnik NH i jak to zrobić ,żeby się nie czepiali ?

U mnie wszystko już załatwione, maszyny zamówione i czekam.

Musisz po prostu mieć ofertę na tego NH jakiego chcesz i musisz mieć oferty innych marek ciągników O podobnych parametrach Ale o wyższej cenie. Nie możesz szczegółowo rozpisywać w zapytaniu ofertowym ze np chcesz ciągnik z skrzynia 24x24 tylko musisz napisać że musi mieć dużą ilość przełożeń biegów. Np nie możesz napisać że chcesz szerokość opon 600x540 tylko musisz napisać że ma mieć szerokie ogumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z tym szerokim ogumieniem i dużą liczbą przełożeń to chyba jaja, przecież to pojęcie względne, jak Ci diler napisze ze opony 400 to też szerokie i ma to niby przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

z dealerem masz się ugadać że  twoim przypadku te szerokie będą 600/38. Ale na ofercie ma być ogólnie podane że szerokie wtedy jest większe pole ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

A co napisać np. żeby kupić grubera jakiego się chce jak nie jest z tych najtańszych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Z tym szerokim ogumieniem i dużą liczbą przełożeń to chyba jaja, przecież to pojęcie względne, jak Ci diler napisze ze opony 400 to też szerokie i ma to niby przejść?

Może i jaja ale tak jest. W John Deere szerokie ogumienie to 600, a w Ursusie szerokie to 400. Jakbyś napisał że Cie interesuje ogumienie 600 to przecież już Ursus nie mógł by konkurować a przecież musi być w postępowaniu "zasada konkurencyjnośći" . Tak samo jak z początku wpisałem w postępowaniu ofertowym ze ciągnik ma być na konstrukcji ramowej to kobietka od razu powiedziała że tak nie może być bo to wyklucza inne marki . Edytowano przez maxler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2

zamierzam złożyć wniosek na młodego rolnika i czy całość można przeznaczyć na zakup ziemi i czy składając wniosek na modernizacje rolnictwa to trzeba mieć już ziemię czy można mieć ziemie 3 miesiące po złożeniu wniosku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

RafaKdziela po to zaświadczenie do bezorkowego SN 300 coś pisałeś czy wystarczy zadzwonić i czy masz to konkretnie wystawione dla ciebie czy jakiś ogólny opis parametrów {np.katalog z opisem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

Może i jaja ale tak jest. W John Deere szerokie ogumienie to 600, a w Ursusie szerokie to 400. Jakbyś napisał że Cie interesuje ogumienie 600 to przecież już Ursus nie mógł by konkurować a przecież musi być w postępowaniu "zasada konkurencyjnośći" . Tak samo jak z początku wpisałem w postępowaniu ofertowym ze ciągnik ma być na konstrukcji ramowej to kobietka od razu powiedziała że tak nie może być bo to wyklucza inne marki .

nie masz kolego racji ja miałem wpisane w postepowaniu ogumienie przód  szerokość min 540 tył minimum 650 i postepowanie przeszło bardziej sie czepiają zeby były oferty różnych producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Można dopisać coś w postępowaniu ofertowym czego nie ma w opisie zadań? np GPS w opryskiwaczu, albo właśnie rozmiar opon którego nie zwarłem w opisie zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

RafaKdziela po to zaświadczenie do bezorkowego SN 300 coś pisałeś czy wystarczy zadzwonić i czy masz to konkretnie wystawione dla ciebie czy jakiś ogólny opis parametrów {np.katalog z opisem]

 

Pisałem emajla do nich z prośbą o wystawienie takiego zaświadczenia .Trochę czekałem i zadzwoniłem to od ręki mi wystawili .To jest ogólne oświadczenie o tym agregacie .Nie wystawiają indywidualnego .

 

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A na co zmieniłeś bo u mnie jak bym wszystko przeniósł do nie punktowanych to bym stracił 0,7punkta na 1,1 obecnie, jeszcze mogę wrzucić sama bronę talerzową do przykrywania obornika ale to tylko 0,2punkta.

Do tej pory miałem wpisane jako dwie osobne maszyny a ciekawe jak by dało rade to wpisać jako zestaw do uprawy i siewu bezorkowego jako jedna maszyna z jednej firmy..

Ja to zmieniłem w końcu na siewnik do kukurydzy.   ja jak ofertę składałem to miałem jako zestaw do siewu bezpośredniego i na jednej ofercie miałem brone+ siewnik, czyli jakby jedna maszyna i nie przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

z dealerem masz się ugadać że twoim przypadku te szerokie będą 600/38. Ale na ofercie ma być ogólnie podane że szerokie wtedy jest większe pole ruchu.

Jak wejdzie portal przetargowy to nie masz szans się dogadać, bo skąd masz wiedzieć że nie wyskoczy ci diler z drugiego końca Polski z ofertą na szerokie opony 400 do ciągnika 200km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Najlepiej  ciągnik będą nam oferować bez kół  ,lub na używanych ,bo najtaniej ...normalnie śmiech mnie bierze .Na pewno będą jakieś rozsądne kryteria ,bo kto będzie kupował w ciemno ? Przecież jasno w ARiMR powiedzieli ,że nie trzeba najtańszej oferty wybrać .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co niektórzy to już chyba spać nie mogą przez ten portal przetargowy  :lol: - jak by tak było jak co niektórzy wróżą to zamiast autostrad były by drogi żużlowe

Co niektórzy już chyba nie znają pojęcia przetargu i na jakiej zasadzie to działa

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23


Ja też będę składał na konkretny ciagnik NH i jak to zrobić ,żeby się nie czepiali ?

U mnie wszystko już załatwione, maszyny zamówione i czekam.
Musisz po prostu mieć ofertę na tego NH jakiego chcesz i musisz mieć oferty innych marek ciągników O podobnych parametrach Ale o wyższej cenie. Nie możesz szczegółowo rozpisywać w zapytaniu ofertowym ze np chcesz ciągnik z skrzynia 24x24 tylko musisz napisać że musi mieć dużą ilość przełożeń biegów. Np nie możesz napisać że chcesz szerokość opon 600x540 tylko musisz napisać że ma mieć szerokie ogumienie.

Kolego a jak to się ma do tego co jest wpisane w zestawieniu rzeczowo finansowym. Mam tam wypisane wszystko czyli biegi udzwig opony wszystko z oferty. I co, nie musi siè tam zgadzac z tym co kupię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

te parametry co są w zestawieniu rzeczowo finansowym wszystkie muszą być w zapytaniu ofertowym ja zapomniałem nie przepisał 1 parametru i się czepili musiałem podmiankę robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Macie jakieś informacje o kolejnych przesunięciach czy należy już się pogodzić z faktem, że sie nie otrzyma pomocy jeśli jest się poza limitem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj