Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

rolnik8887    0

Witam,

czy wiadomo ile wniosków z Lubelszczyzny przejdzie? mój jest dosyc daleko, przyszło teraz do poprawek a chęci i czasu troche brak nie wiem czy zawracac głowe bo moze i tak nic z tego..

FROG1979    7

Czy jak jestem w Małopolsce na 8xx jest szansa że dostane w tym roku?

Zadzwoń sobie na 12/629-80-10 to dowiesz sie więcej swojego wniosku. Osobiście jestem na 6** i szanse w tym roku równe zeru!

To jednak będę musiał aneks zrobić to słabo .Z tego ,co wiem aneks mogę dopiero zrobić po podpisaniu umowy .W biurze ARiMR mówili mi ,że ponoć do 18 marca obowiązują stare zasady ,tak mówili w Toruniu .W sumie to oni na 100% sami nie wiedzą do końca ,jak to jest i będą dopiero szkoleni i za 2 tygodnie i będzie wiadomo ,jak jest .

Co do agregatu talerzowego i siewnika to mi uznali ten zestaw do siewu bez orkowego .Mam zestaw SN300 i producent wystawił mi oświadczenie ,że ten agregat spełnia wszelkie wymogi do siewu bez orkowego .Ta pani z Agro-Maszu mówiła ,ze już kilka takich zaświadczeń wystawiła i to przechodzi .

Rafak z tego co pamietam to bierzesz N. Hollanda, które są na Common Rail i możesz swobodnie tuningować. Może warto teraz kupić słabszy i dogadać się z dealerem nt. tuningu po gwarancji. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, a jak odtrzesz to moc do góry. Podobnie jest z samochodami. Róznica w skodzie 1,6 90km, a 105km to przy zakupie kwota 5tyś. Po dotarciu robisz tuning za max 1,5tyś w profesjonalnym warsztacie (tuning44)i masz 120KM. Ogarniesz temat przed powstaniem platformy i sprzęty będziesz miał za 2 tyg na podwórku. I tak bedziesz go na początku oszczędzał.

Wiadomość z agroFakt.pl

takiten    2

Umowa podpisana i z tego co się dowiedziałem można zakończyć postępowanie ofertowe prędzej jeśli dostaniemy wszystkie oferty.

do którego miejsca rozsyłają poprawki  Kuj-Pomorskie? jestem troszkę gonad tysiąc i niewiem czy czekać czy inwestować w glebę bo się trafiła okazja

tomi1991    0
Napisano (edytowany)

the1mati1 kolego pisałem o tym wczoraj ,że są dwa kryteria cena i jedno do wyboru dodatkowe .Ta pani z działu finansowego mówiła mi ,że mogę już zbierać oferty mimo ,że nie mam podpisanej umowy .Powiedziała ,że mogę oferty złożyć przy podpisaniu umowy .A zapowiada się na luty podpisanie .Ale będzie chyba mała mała korekta u mnie ,bo ciągnik jaki chciałem kupić już nie jest produkowany ,a nowszy ma o 3 km więcej mocy .Czy będę musiał to aneksować ?

Miałem to samo tylko ze o 5 km. Niestety musisz aneksowac i miesiąc w plecy a wiesz ze nie możesz zrobić postępowania zanim nie podpiszesz aneksu wiec byś się załapał na platformę

nie tak koniecznie trzeba aneksować bo ja np wniosek miałem na ciągnik 150km a w zestawieniu rzeczowo  finansowym mam wpisane ciągnik o mocy 130-150km wiec z tym aneksem nie koniecznie zależy co będziesz miał wpisane albo dogadaj się żeby ci przedział mocy ci wpisali   ale wydaje mi się ze będziesz miał widełki 2 znajomych co już podpisało też tak miało jeden 110-130 a drugi 80-100

Edytowano przez tomi1991

kacper111    1

Dziennik ustaw z 17 stycznia Punkt 3. dwa kryteria oceny oferty, które nie utrudniają uczciwej konkurencji oraz zapewniają równe traktowanie wykonaw-ców, a także informację o wagach punktowych lub procentowych przypisanych do poszczególnych kryteriów oceny oferty; CZYLI  ci co do 18 stycznia 2017 podpisali umowę mają jedno kryterium a ci co po 18 dwa kryteria. paranoja z tą ARIMR

radek151    1

Koledzy wczoraj podpisałem umowę, czy mogę już zamawiać sprzęt, o który wnioskowałem?

radek151    1

Ale trzeba czekać na rozpatrzenie tego postępowania przez Agencję? Przecież i tak będzie zrobione, że diler u którego mam ceny wynegocjowane wygra to postępowanie.

Pawel328    127

No to jeśli ma wygrać to postępowanie no to rob fakturę zaliczkowa i czekaj na finał z agencji.

takiten    2

To już twoja decyzja, wedle wytycznych agencji powinieneś czekać. Z tego co słyszałem agencja lubi też odrzucić postępowanie ofertowe. Nie wiadomo co będzie jak agencja odrzuci postępowanie a wejdzie w między czasie portal przetargowy, wtedy będziesz robił przez niego a tam będzie ciężko kombinować.

RafaKdziela    141
Napisano (edytowany)

FROG1979  kolego dobrze pamiętasz mam wpisanego New Hollanda t5-115 ,a te nowe mają o kilka km więcej .Szkopuł w tym ,że ostatni model mają na placu taki o jaki wnioskuję .Dealer jest chętny , żeby mi wystawić wszystkie potrzebne dokumenty nawet z datą chce coś tam naciągnąć .Co do podrasowania to nawet w salonie o tym mi mówili w Brzozie .W okolicy też ludzie zwiększają moc jeden taki znajomy w Case 180km zwiększył moc o 45km teraz ma 225 .

tomi1991 kolego ciekawe to jest co piszesz ..Ta pani rozpatrująca mój wniosek słowem mi nie wspomniała o takiej opcji .Dobrze by było zakupić sprzęty przed tym wynalazkiem zwanym platformą ofertową .

Edytowano przez RafaKdziela

pedro2    350

Ile hektarów wam liczą na ciągnik 100-110km czy jakieś argumentacje mają znaczenie? Np transport ziemniaków na krochmalnie 30km, przyczepy mam. Wiem, ze dużo zależy od prowadzącej, ale cokolwiek da się im wytłumaczyć?

Tylko ze ja miałem widełki zrobione 100-115 bo miałem brać t6 120 a wkoncu się wzięło ta nowa wersje 116 km i juz musiałem aneksowac teraz zrobiłem 115-125

tomi1991    0

FROG1979  kolego dobrze pamiętasz mam wpisanego New Hollanda t5-115 ,a te nowe mają o kilka km więcej .Szkopuł w tym ,że ostatni model mają na placu taki o jaki wnioskuję .Dealer jest chętny , żeby mi wystawić wszystkie potrzebne dokumenty nawet z datą chce coś tam naciągnąć .Co do podrasowania to nawet w salonie o tym mi mówili w Brzozie .W okolicy też ludzie zwiększają moc jeden taki znajomy w Case 180km zwiększył moc o 45km teraz ma 225 .

tomi1991 kolego ciekawe to jest co piszesz ..Ta pani rozpatrująca mój wniosek słowem mi nie wspomniała o takiej opcji .Dobrze by było zakupić sprzęty przed tym wynalazkiem zwanym platformą ofertową .

mi ta kobieta co prowadziła tesz nic nie mówiła dopiero przy podpisaniu umowy zobaczyłem ten przedział mocy  i jeszcze w agregacie uprawowo siewnym miałem 3 metrowy a mam wpisane 2,5-3,5m

RafaKdziela    141

To nawet jest na plus ,ze są widełki w wyborze ciągnika czy doboru maszyn .Zawsze to łatwiej dobrać sprzęt .A jak jest na sztywno w razie jakiegoś poślizgu już trzeba się sprężać i aneksować .

macin87    42

U mnie w poprawkach właśnie chcieli by były widełki i dodatkowo miałem stary model podany kazali zmienić.

Napisano (edytowany)

Z tym przydziałem mocy to chyba wychodzi 10km na ha. Tak przynajmniej mi się wydaje bo u mnie tak wychodziło i ciągników powyżej 20lat nie wilczają

Edytowano przez grzesiek250990

RolnikMat    29

Mam pytanie w związku z postępowaniem ofertowym. Myślę że wielu to może interesować. Powyżej piszecie że należy teraz po 18 stycznia podać 2 kryteria wyboru oferty. Jakie najlepiej podać i jakie wartości %? I później jak to liczyć przy wyborze? Dilerzy nadal najchętniej piszą cena 100% i nie wiem teraz jak pisać w postępowaniu. Z góry dzięki za odpowiedź. Pzdr

dirk41    11

do którego miejsca w mazowieckim realne jest załapanie się na pomoc?

tomi1991    0

Mam pytanie w związku z postępowaniem ofertowym. Myślę że wielu to może interesować. Powyżej piszecie że należy teraz po 18 stycznia podać 2 kryteria wyboru oferty. Jakie najlepiej podać i jakie wartości %? I później jak to liczyć przy wyborze? Dilerzy nadal najchętniej piszą cena 100% i nie wiem teraz jak pisać w postępowaniu. Z góry dzięki za odpowiedź. Pzdr

ja zrobiłem 80% cena 20% gwarancja z tym ze na gwarancji wpisałem 0%-12 miesięcy , 10%-24 miesiące  20%-36 miesięcy  z tym ze i tak tutaj role grała cena bo na wszystko jest 12 miesięcy gwarancji postępowanie ok w poniedziałek odbieram kwita

Z tym przydziałem mocy to chyba wychodzi 10km na ha. Tak przynajmniej mi się wydaje bo u mnie tak wychodziło i ciągników powyżej 20lat nie wilczają

z tym ze 10 km na ha to nie masz kolego racji ja miałem 24 ha i 150 km absolutnie nie dopiero  dopisałem dodatkowo 10ha i 150 km powiedzieli może być  na ha to chyba niecałe 5 km ale nie jestem pewien

pedro2    350

W tym naborze? Chyba było by zbyt pięknie ;) Z tego co wcześniej pisali 140 koni na 40ha. Ale każdy przypadek jest indywidualny i pytam czy docierają do nich jakieś argumenty. Poniżej 100KM mnie nie interesuje bo było by to bez sensu. Jest ponad 30ha, ale dzierżawy na gębę 26 na papierze

U mnie podobna sytuacja 24ha swojego i 36 dzierżawy i z wyliczeń wychodziło że przypada mi tylko 96km ciągnik. Zobaczymy co powiedzą po poprawkach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski