Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

RafaKdziela    141

Dokładnie wał gumowy jest uniwersalny .Kolega talerzował mi pole po kukurydzy to nic się nie pchał a było moro ,ze woda stała na glinie .Zestaw talerzówka z wałem gumowym ..Wcześniej kilka dni koleś mi talerzował z wałem podobnym do packera to mi naściągał pełno słomy po kukurydzy i błota .Jestem bardzo zaskoczony uniwersalnością tego wału gumowego .Dodatkowo jest lżejszy niż packera ,co dla mnie ma znaczenie .

farmino22    0

Witam, orientuje się ktoś do którego miejsca poprawki w świętokrzyskim? Jak sytuacja u osób z miejsc 500-600

Morfek    13

Jeśli ktos chce sobie kupic "tego zloma mfa" to kupi. U mnie w okolicy jest ich kilka i jeden gosc ma juz z 8 lat to fakt troche farba odeszła ale nie dba a drugi ma 5-6 lat i chyba caly czas myje to wyglada jak nowy. Nie kazdego stac zeby sobie kupować nie wiadomo jakie maszyny bo nie wiem czy pomyśleliście ale ktos moze miec inne duze zobowiązania finansowe lub sobie wezmie tansze a złoży znowu zeby pociągnąć z naboru na ABC. Kazdy chyba przemyślał swoja inwestycje

Wiadomość z agroFakt.pl

Dobryniec11    0

Wal rurwy sprawdza sie wszedzie gumowy i pakera potrafi sunonc ziemie a najlepszy jest crosfilda najlepiej dogniata ziemie a i waga tez ma znaczenie bo im bardziej dociazony zestaw tym jepsza uprawa i potem wschody wiem z praktyki

No u mnie też mają parę mf to nie nażekają tylko inne madele niż chcę ale co prawda to w mf co by nie było to farba po 4 latach odstaje np. mam 2 przyczepy mf używane do zborza i kukurydzy a na burtach na zewnatrz burchle

pedro2    350

Morfek ja nikomu nie narzucam, masz rację każdy ma swoje zdanie. To jest tylko moja opinia. U mnie jak już to będzie ciągnik z ładowaczem i rozrzutnik, zostanie może z 20-30 tys na rozsiewacz i gruber. Kupisz m-f kilka lat się potłuczesz, kupisz pichona to jeszcze twoje dzieci będą go tłukły taka prawda.

Wojtu    2
Napisano (edytowany)
do wypowiedzi PATr, w 09 Sty 2017 - 11:39,

dokładnie. prawo nie działa wstecz. kilka postów wcześniej rzuciłem kawałek rozporządzenia dotyczącego eko i punktów. jeśli chodzi o eko i powierzchnię gospodarstwa to taki przepis już był żeby otrzymać płatność PRS do ekologi to trzeba było mieć całe gospodarstwo, a później od tego odeszli. Podam inny przykład zmian przepisów w trakcie realizacji zobowiązania w ARiMR - zmiana warunków dla pakietu 8 w PRS. Do chyba 2014 w poplonie można było siać jedną roślinę, a później zmiana że muszą być 3 i każdy rolnik mógł wybrać czy kontynuuje na nowych warunkach, czy rezygnuje z pakietu 8 bez zwrotu pobranych płatności, jeśli przepisy w sprawie eko zmienią się już po zgłoszeniu gospodarstwa do JC do będą dotyczyły tylko tych, którzy dopiero chcą przystąpić. pzdr

Edytowano przez Wojtu

Arek    113

Wał gumowy mniej się topi ? Jest gładki i chyba też trochę waży

Też się topi ale zewnętrzną średnice ma 500 a rura w packerze ma 400mm. Gumowy jest cięższy od packera.

Morfek    13

to ogolnie nie idzie po numerach juz wiele razy pisali. Przed świetami doradca mowil ze ludzie kolo 600-700 umowy podpisują ja jestem na poczatku 400 i dopiero poprawki w tamtym tygodniu

takiten    2

Witam szybkie, pytanie chcę wziąć jedną maszynę tańszą o 30 tys a za to droży ciągnik, jak to zrobić i kiedy? dodam że mam już wezwanie do podpisania umowy. 

Kelton    1

Czy planowane są nabory na rozwój gospodarstwa w 2017 roku?

Bartek72511    41

Witam szybkie, pytanie chcę wziąć jedną maszynę tańszą o 30 tys a za to droży ciągnik, jak to zrobić i kiedy? dodam że mam już wezwanie do podpisania umowy. 

Najlepiej weź od jednego dealera i będzie po problemie:)

krzychuuuuu    18

Nie znam szczegolow ale rozmawialem z doradca na ten temat i jest to mozliwe. Sam bede prawdopodobnie bral drozszy ciagnik niz mialem we wniosku  za to inna maszyna bedzie tansza.

grzesior90    23
Napisano (edytowany)

Tez przyłączam się do pytania kolegi. Tylko w mojej sytuacji maszyna z ktorej chcialbym przesunac na ciagnik jest punktowana. Też 30tys tansza chcialbym kupic. Mogłby ktos wyjasnic jak to zrobic?

Edytowano przez grzesior90

Morfek    13

U jednego dealera chyba latwiej bo trzeba sie dogadac zeby to kosztowało drożej a to taniej a dla niego suma i tak sie nie zmienia bo dostaje tyle samo tyle ze inaczej ceni maszyny a wam pasuje do limitow

Dobryniec11    0

Wie ktos cos ozmianach w postepowaniu ofertowym od 1 lutego ze juz nie bedzi tylko tych co sobie wybrales a ze kazden bedzie mogl stanac do przetargu jezeli spelni wymagania i wygrywa najtansza oferta czy to prawda czy nie bo tak mi mowil moj prowadzacy wniosek

bizon1    18
Napisano (edytowany)

niby jak? chyba ze można do 10% kasy przesunąć między maszynami jak przedtem

W poprzednich naborach było tak jak piszesz sam miałem jedną maszynę 200 zł drozszą inna znów tańsza od różnych dilerów i się nie czepiają, ale to był niewielki % a czy jak piszesz 10% to może być problem radzę spytać osoby prowadzące

Edytowano przez bizon1

Mam pytanie jestem z mazur pieniedzy ma starczyc niby dla 700 wnioskodawcow jestesmy na 755 miejscu czy zalapiemy sie na zakup maszyn jedynie co przyszlo do tej pory ze nie maja pieniedzy jak myslicie uda sie zalapac a jesli nie czy realizacja bedzie przelozona druga tura czy cos takiego. Pozdrawiam

Marcin133    21

A mój wniosek podobno przekwalifikowano do puli na zwrot 500tys bo biore kilka maszyn związanych z budynkami to chyba pozostaje się cieszyc bo w razie czego na nabór d bedę miał cała pule. Miał ktoś taką sytuacje?

PATr    238

jakie to maszyny mogą być związane z budynkami? :)

Marcin133    21

Zbiornik na mleko , mieszalnik (waga + śrutownik). Reszta to maszyny typu prasa rozrzutnik itd. sam jestem zdziwiony ale gościu dzwonił do mojej kobitki z odr jeszcze drobna jedna korekta wyśle jutro i podobno pod umowe pożyjemy zobaczymy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski