Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ansja    342

W 2018 to ma byc PROW na produkcje nielegalnego bimbru,bo w polsce znacznie spadla jego produkcja i bruksela wydala nowy dekret ,info prosto od przewodniczacego parlamente europejskieg :D

shrek    1

O to jest konkretna informacja ;) trzeba poprawic recepturę zacieru :) tylko mam nadzieje ze na taki prawdziwy samogon powyzej 50 % a nie marne wyroby wodkopodobne:'

Wiadomość z agroFakt.pl

RafaKdziela    141

Nie podgryzajcie siebie nawzajem, ci którzy weszli w eko jadą po tych, którzy przegapili natomiast ci drudzy jadą po eko "A żebyś musiał oddawac"

Ogólnie m-f nie wiem jakie tam modele mają, ten u nas ma 8t też brał na mgr i teraz żałuje. Nie chodzi o dokładnie ten model czy markę, dostajecie duże dofinansowanie i można pomyśleć o lepszym sprzęcie. Nie mówię żeby zaraz same pichony i annaburgery, ja też obornika dużo nie mam 500t rocznie, ale jak będę brał to wolę 3 maszynki konkretne niż 7 ciulowatych. Nie jest to żadna opinia, ze polski szrot itd. Bo zaraz mnie zlinczujecie po prostu mgr to okazja żeby kupić porządny sprzęt, na który z własnej kieszeni ciężko nam wyłożyć pieniądze rzędu 100tyś rozrzutnik. Weźcie też pod uwagę za ile to uda się sprzedać za kilka lat bo nikt tego nie chce.

Teraz to ju jest raczej pozamiatane ,bo rorzutnik mam taki ,jaki mam wpisany i go raczej kupię .Nalwyżej łańcuchy się wymieni i po krzyku .Ja też nie mam tego obornika tak wiele w granicach ok 400 ton rocznie .

Może jeszcze się ktoś wypowie na temat cen rozrzutnika z Metal Fachu N267/1 po ile macie oferty kupna na Modernizację ?

Morfek    13

dzisiaj byl gosc z mf n267 z deflektorami i w nowej budzie 48 netto. katalogowa 52 plus deflektory 1700 i jego rabat 10%. A jak 6 to nie pytałem zalezy czy chcesz w nowej budzie czy w starej bo i tak podrożały o 5% wg ceny z tamtego roku

choper    1

Podpisał ktoś w ogóle umowę w Mazowieckim, czy na razie tylko same poprawki?

pedro2    349

Pedro to jaki rozrzutnik proponujesz?

Nie ten temat na takie rozmowy. prawie 50 netto za to coś? olaboga :D

pedro2    349

2 posty wyżej morfek podał cenę

RafaKdziela    141

dzisiaj byl gosc z mf n267 z deflektorami i w nowej budzie 48 netto. katalogowa 52 plus deflektory 1700 i jego rabat 10%. A jak 6 to nie pytałem zalezy czy chcesz w nowej budzie czy w starej bo i tak podrożały o 5% wg ceny z tamtego roku

Cenę widać mają sporą .Na olx ogłaszają się firmy z 6 tonowymi mf za nie całe 40 tyś brutto .Wysłałem zapytanie o wycenę zobaczymy ile w tym prawdy .

Dobryniec11    0

Czy wy kupujecie tylko rozrzutniki i wozy paszowe i nic wiecej i tylko krowy i krowy ja tam skladalem tylko na uprawy i bez ekologji i tez jakos sie zalpalem

pedro2    349

4 letni, na af ludzie piszą, że "powłoka lakiernicza do d... ale to nie problem bo można pomalować" no ja mam troszkę inne wymagania ;)
http://www.truck.pl/pl/d/maszyny-rolnicze/maszyny-do-ochrony-i-nawożenia/rozrzutniki-obornika/rozrzutnik-obornika-metal-fach-n2671-01-6t-165838919?utm_source=offer_detail&utm_medium=similar_bottom&utm_campaign=detail
Grzesiek25 alima też ma dużo złych opinii, chociaż sam chciałem to kupić na mr i zrezygnowałem. z tańszych i w miarę ok zaczynaj od apollo i joskin siroko, porównaj adapter w tych nowych 12t m-f do joskina/pichona śmiech normalnie. Ale ja kończę już tego off'a

Apola jakos nie brałem wczesniej pod uwagię joskina patrzyłem ale złożyłem w wniosku na mf. Alimy atutem byl niski próg ładowności ale narazie dopieru pierwsze poprawki poszły to jest czas się zastanowić

RafaKdziela    141

Czy wy kupujecie tylko rozrzutniki i wozy paszowe i nic wiecej i tylko krowy i krowy ja tam skladalem tylko na uprawy i bez ekologji i tez jakos sie zalpalem

Nie tylko .Agregat uprawowo siewny Agro maszu SN300  z komputerem wszystko na talerzach minimum 510z wałem gumowym   do tego opryskiwacz Biardzkiego 1500 litrowy z 15 metrową belką hydraulicznie rozkładaną i komputerem ,wspomniany rozrzutnik ,rozsiewacz nawozu i ciągnik NH T5-115 .Ciągnik być może nowa wersja z adblue,ale też są dostępne jeszcze stare wersje bez tych udogodnień .

mój brat wpisał rozrzutnik fliegl we wniosek niby maszyna droga ale lepiej drogie kupić a porządne jak dużo gratów 

Arek    113

Na piach to rurowy, Packer zwłaszcza taki malutki jak montuje agromasz to nieporozumienie.

RafaKdziela    141

Kumpel mi mówił ,że mam gumowy do tego agregatu kupić .Fakt koleś w okolicy ma inny zestaw  z Agro -Maszu z wałem packera to się topi i blokuje cały zestaw .Wał blokuje  się i spycha piach jak jest sucho.

the1mati1    45

A ja ma na ten rozrzutnik M-Fa 6T oferte 36500netto. Nie wiem czy dobra czy zła ale u siebie w okolicy lepszej nie znalazłem...

bodo101    6

Wał gumowy mniej się topi ? Jest gładki i chyba też trochę waży

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski