Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rudy0406    1

Od nowego roku zmienily sie przepisy odnosnie vat teraz jest 60 dni na zwrot jesli przeszedles na vat termin 25 dni przysluguje tylko tym ktorzy sa ja min 2lata na vat wiec trzeba to brac pod uwage przy kredyvie

pedro2    341
Napisano (edytowany)

To u mnie akurat 2 lata mija. Co chodzi o VAT to minimum ta 1/4 każdy z oszczędności uzbiera chyba, jeśli nie to jaki sens zakładać petelke na szyję z nadzieją, ze jakoś się spłaci.

Edytowano przez pedro2

soltys48    315

Panowie podrzuci ktoś linka z podziałem kasy na województwa ^^ ^^ ??

Wiadomość z agroFakt.pl

Saperxxx    1

"Dokumentacja dotycząca prowadzenia w gospodarstwie ewidencji przychodów i rozchodów w sposób i zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 3 (..)"

O jakie dokumenty chodzi? Należy je dołączyć do wniosku o płatność. Księga? Czy faktury? 

karol19920    12

Czy orientuje się ktoś jak wygląda następująca sytuacja. Mam podaną we wniosku maszynę ale nie była podana do maszyn punktowanych natomiast teraz okazało się że ona także podlega punktacji. Czy można ją w poprawkach dopisać do maszyn punktowanych?

PrzemoO    8
Napisano (edytowany)

Jak tam w kuj.-pom. ja jestem na 11xx i na razie poza pismem o braku funduszy cisza. Od początku listy skoczyłem do góry o 30 pozycji 

Edytowano przez PrzemoO

janczar810    245

Czy orientuje się ktoś jak wygląda następująca sytuacja. Mam podaną we wniosku maszynę ale nie była podana do maszyn punktowanych natomiast teraz okazało się że ona także podlega punktacji. Czy można ją w poprawkach dopisać do maszyn punktowanych?

Mozna. Mam podobny problrem i rozmawialem z dyrektorem dzialu i mowil ze podczas poprawek mozNa to zmienic. Inf. Poznan

Znafca    3

Mozna. Mam podobny problrem i rozmawialem z dyrektorem dzialu i mowil ze podczas poprawek mozNa to zmienic. Inf. Poznan

zmienić możesz ale jeśli myślisz że awansujesz w górę takim zabiegiem to się grubo mylisz bo pozostaniesz w miejscu

pedro2    341

Punkty Ci się zwiększają teraz, a nie na dzień składania wniosku

Orientuje się ktoś kiedy będzie nabór wniosków na restrukturyzacje i modernizacje gospodarstw.  Na ARiMR pisze ze w pierwszym kwartale 2017 roku.

pedro2    341

Ale tylko na obszary ABC

karol19920    12

No rozumiem tylko w przypadku gdy teraz np ci się zmniejszą to lecisz w dół to analogicznie powinno być w drugą stronę

rudy0406    1

Ale jest jasno napisane ze nie mozesz miec wiecej punktow niz w dniu skladania wniosku bo wtedy kazdy by zmienial i wymyslal
Nabor na restrukturyzacje ma byc w marcu tego roku my juz szykujemy dokumenty do naboru

RafaKdziela    135

W jakim celu liczycie wkoło te punkty ?.Ja rozumiem osoby ,które mają chęci wskoczyć na miejsca premiowane i zrealizować modernizację ,ale w jakim celu liczyć punkty ,jak ktoś się załapał i dajmy na to dostał poprawki pierwsze ,lub kolejne i jest bliski realizacji wspomnianej modernizacji .W moim przypadku listę sprawdzałem pewnie ze dwa miesiące wstecz i co kilka dni dosłownie kilka miejsc do góry podskoczyłem to kilka w dół .Odpuściłem sobie sprawdzanie listy .A o sprawy związane z modernizacją dzwonię do osoby ,która prowadzi mój wniosek w ARiMR .Powiem wam ,że ładnych  kilka razy już dzwoniłem i widzę tego pozytywne efekty .Łącznie z tym ,że się coś rusza do przodu po każdym telefonie .A tak była głucha cisza .

pedro2    341

No rozumiem tylko w przypadku gdy teraz np ci się zmniejszą to lecisz w dół to analogicznie powinno być w drugą stronę

Zmniejszają się i lecisz w dół bo po weryfikacji okazało się, ze nazmyślałeś i za dużo sobie naliczyłeś. Proste

Wojtu    2

Jak tam w kuj.-pom. ja jestem na 11xx i na razie poza pismem o braku funduszy cisza. Od początku listy skoczyłem do góry o 30 pozycji 

wynika to z tego, że ok 80 % wniosków z "zielonej listy " w woj. Kuj.-Pom. Wielkopolskim, Pomorskim, Śląskim i Dolnośląskim to tzw budowlanki i ich rozpatrzenie trwa o wiele dłużej, jak ktoś ma tylko maszyny i jest z " zielonej listy " to w większości już umowy podpisane. Ja jestem w pierwszym tysiącu, miałem jedną poprawkę w październiku a przyszłym tygodniu kontrolę na miejscu zapowiedzieli ..... czekam ;)

soltys48    315

no przecież w wlkp najwyższy średni zwrot ok 260tys przy chyba 206 w skali kraju

zetor521189    2

trzy strony temu pytalem czy wchodzic w modernizacje
a jak mam np. z mlodego rol z 2016 roku ( do konca 2019 rozliczyc musze)  100 tys , jakby to jako wklad wlasny teraz w modernizacje - maszyny za 300 tys netto , czyli musze zaplacic 369 tys brutto, sto mam, 269 tys kredyt,  agencja zwraca mi z tej kwoty 180 tys, urzad skarbowy 69 tys vat, czyli 20 tys zostaje tak naprawde splacenie kredytu , no plus odsetki itd
dobrze licze?
w 2019 musze wylozyc ze swoich na rozliczenie 70 proc mlodego rolnika

kacper111    1

Witam. Podpowie ktoś jak dobrze przeprowadzić zapytania ofertowe, czy składając do 3 dilerów mogą oni wystawić na taką samą maszynę  ofertę czy lepiej by każdy na inną wystawił, czy można składać do dilera który nie handluje taką maszyną ale ściągnie i sprzeda a wystawi ofertę, czy oferty na daną maszynę dwie mogą być wysłane a jedna tego samego dnia doręczona osobiście.

pedro2    341
Napisano (edytowany)

Dobrze kombinujesz, ale! Na dzisiaj będzie ok, nie licz na to, że potem weźmiesz preferencyjny na 2.6% i zrealizujesz młodego nie jeden już tak kombinował nie przejdzie. Będziesz musiał wydać 70tys brutto. Sprawdź na kiedy masz wpisaną realizacja mr. A wisienka na torcie jest taka: jesteś pewien, że masz 100tyś? :D ja mysle ze masz 80tyś, a 20 dostaniesz dopiero po realizacji mr.

Edytowano przez pedro2

Kula07    137

Dobrze kombinujesz, ale! Na dzisiaj będzie ok, nie licz na to, że potem weźmiesz preferencyjny na 2.6% i zrealizujesz młodego nie jeden już tak kombinował nie przejdzie. Będziesz musiał wydać 70tyś netto. Sprawdź na kiedy masz wpisaną realizacja mr. A wisienka na torcie jest taka: jesteś pewien, że masz 100tyś? :D ja mysle ze masz 80tyś, a 20 dostaniesz dopiero po realizacji mr.

Nie 70tyś netto, tylko udokumentowane zakupy mają być na 70tyś czyli faktura na 70tys czyli 70tys brutto,czyli jeszcze można od tego VAT rozliczyć. Trochę zakręcone ale z sensem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się