Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

mk9422    108

otóż to, co niektórzy co oddaja do piątnicy piszą że od kilkunastu lat piątnica nie płaci poniżej 1.50 zł to można się budować, pozazdrościć takiej długoterminowej ceny , tak samo śniadowiaki jakby dostawali po 1 zł czy 1.20 zł to by nie płacili za ha po 100 tyś i za jałówki po 10 tyś 

czareczek85    34

Narazie nic nie liczone. Budowa jak dostaniemy to i tak najwcześniej w 2018 roku zapewne będzie. Mam pytanie bo niektórzy twierdzą że nie mogę placu manewrowego utwardzć na zwrot? wiecie coś więcej na ten temat? Piątnica płaci stabilnie. Więc jest to zawsze jakiś plus

pedro2    349

Napisz do bialy2005 on ogarniał utwardzenie

Wiadomość z agroFakt.pl

patrystyka    1
Napisano (edytowany)

ludzie kiedyś sprzedałem 150 świń i kupiłem ciągnik 100 konny 

teraz sprzedałem 200 swin odliczyłem vat i prov i ciagnik 90 km  jaka to jest pomoc niech nie będzie provu to ciagnik zamiast 300 będzie kosztował 200 albo i mniej 

Edytowano przez patrystyka

alan123    0

Dzis powinna byc aktualizacja listy...chyba ze swieta w armir jeszcze..

szczypka    58

oni tam cały rok mają święto ruszają się jak mucha w smole 

Karolciaaa    2

Z jakim wyposażeniem cie interesuje? ceny od 59 do nawet 73 netto

dwa adaptery pionowe 2 walcowe o szer.1,5m DODATKOWE WYPOSAŻENIE:  tylna osłona adptera, zasuwa skrzyni ładunkowej, rozdielacz RBS, błotniki kól 

XTRO    160

teraz święta były to trochę się przeciąga, po drugie choroby itp. Dzwoniłem do osoby prowadzącej wnioski i u mnie w okolicy powoli umowy są podpisywane ale z tego co się dowiedziałem to Ci co składali na 1-3 maszyny i na mniejszą kwotę (jeśli dobrze usłyszałem) :)

Poprawki drugie nie do wszystkich przychodzę a jak już są to dzwonią telefonicznie do osoby robiącej wniosek i poprawiają tel. 

rafalkom555    13

Jak tam sytuacja w Lubelskim?

Dziś przyszły pierwsze poprawki, miejsce 16xx, a w miejscu o 100niżej telefoniczna informacja o zbyt dużych maszynach. W sumie 9 podpunktów, nie wiem dlaczego mam dostarczać dokumenty które złożyłem razem z wnioskiem ale chyba tak musi być. Jak narazie nie czepiają sie za bardzo wielkości maszyn, jedynie na lekko ponad 15ha nie pasuje pług 4 skibowy obrotowy, a do kosiarki dyskowej na 1ha narazie brak zastrzeżeń.

Mieliście takie coś oprócz jakichś błędów w wypełnieniu wniosku że czepiaja się tego co było złożone? Typu braku dokumentów potwierdzającuch tytuł prawny do gospodarstwa? A składałem kopie aktu.

freetaxi    170

Zdarzyło się Rafał kilka razy podobna sytuacja jak u Ciebie i też w lubelskim z ponownym dostarczeniem dokumentów mimo tego, że były składane z wnioskiem o przyznanie pomocy. 

grzegorz132    9

Dziś przyszły pierwsze poprawki, miejsce 16xx, a w miejscu o 100niżej telefoniczna informacja o zbyt dużych maszynach. W sumie 9 podpunktów, nie wiem dlaczego mam dostarczać dokumenty które złożyłem razem z wnioskiem ale chyba tak musi być. Jak narazie nie czepiają sie za bardzo wielkości maszyn, jedynie na lekko ponad 15ha nie pasuje pług 4 skibowy obrotowy, a do kosiarki dyskowej na 1ha narazie brak zastrzeżeń.

Mieliście takie coś oprócz jakichś błędów w wypełnieniu wniosku że czepiaja się tego co było złożone? Typu braku dokumentów potwierdzającuch tytuł prawny do gospodarstwa? A składałem kopie aktu.

sprawdz kogo masz w ksiegach wieczystych  moze sa nowe ksiegi ....  

plusz    0

witam mam pytanie do zorientowanych w wniosku złozonym do arimr wpisałem wózek widłowy, a po czasie dowiedziałem sie ze  moze sie okazac za słaby do mojego gospodarstwa a teraz nie wiem czy moge zrobic zmiane na wózek ten sam tylko drozszy o pare tysi i mocniejszy od tamtego. dadam ze poprawki juz miałem

takiten    2

Możesz zmienić na większ, aneksem po podpisaniu umowy o ile wyraża zgodę. Zwrotu nie dostaniesz więcej niż to co wnioskowałeś, możesz droższy o ile odłożysz ze swoich.

RafaKdziela    141

Widać trafiłeś na wyrozumiałą osobę ,że tak ulgowo Cię traktuje .U mnie na prawie 40 ha czepiają się agregatu uprawowo siewnego SR300 ,że za wielki .To jest kpina .Na forum już czytałem ,ze koledzy na mniej niż 20 ha takie agregaty dostali przyznane .Ta polityka ARiMR jest dla mnie nie pojęta .To samo tyczy się opryskiwacza 1500 litrowego z belką 15 metrów i ciągnika 115km .Poprawki już dawno odesłałem i cisza .Widać ,że przez okres świąteczny w ARiMR mają wolne .

patrystyka    1

Widać trafiłeś na wyrozumiałą osobę ,że tak ulgowo Cię traktuje .U mnie na prawie 40 ha czepiają się agregatu uprawowo siewnego SR300 ,że za wielki .To jest kpina .Na forum już czytałem ,ze koledzy na mniej niż 20 ha takie agregaty dostali przyznane .Ta polityka ARiMR jest dla mnie nie pojęta .To samo tyczy się opryskiwacza 1500 litrowego z belką 15 metrów i ciągnika 115km .Poprawki już dawno odesłałem i cisza .Widać ,że przez okres świąteczny w ARiMR mają wolne .

to nie wiesz co zrobic wez agregat i siewnik rozdziel to i Ci dadzą 

a opryskiwaczem napisz ze duzo robisz zabiegów po 10 na każdy ha i też powinni przyznać mi na 30 nie chcieli dac uni kombi 5,10 to kazali napisac ,że mam ciężkie ziemie i musze mieć duży agregat haha same deb,,,, tam robią 

krzychuuuuu    18
Napisano (edytowany)

U mnie na prawie 40 ha czepiają się agregatu uprawowo siewnego SR300 ,że za wielki .To jest kpina .Na forum już czytałem ,ze koledzy na mniej niż 20 ha takie agregaty dostali przyznane .Ta polityka ARiMR jest dla mnie nie pojęta .To samo tyczy się opryskiwacza 1500 litrowego z belką 15 metrów i ciągnika 115km .Poprawki już dawno odesłałem i cisza .Widać ,że przez okres świąteczny w ARiMR mają wolne .

W opryskiwaczu szerokosc belki jest dowolna i agencja nic do tego nie ma.

Edytowano przez krzychuuuuu

jaroWM    26

ja przy prawie 60 ha zielonek koszonych min. 2 razy w sezonie pisałem uzasadnienie dlaczego przy posiadanej już zwykłej kosiarce rotacyjnej o szer. rob. 1,85 m wystąpiłem o drugą kosiarkę - dyskową o szer. rob. 2,65 m...

RafaKdziela    141
Napisano (edytowany)

Pisałem w poprawkach ,że mam gliny i góry powyżej 9% nachylenia odnośnie ciągnika w poprawkach .Co ciekawe nie uznali mi zwierząt w przeliczniku na moc ciągnika i terenu nie korzystnego oraz odległości ,co już we wniosku wpisałem .Uzasadnienie z ARiMR jest takie ,że moc ciągnika nie wpływa na plony oraz ,że plony nie mają nic wspólnego z produkcją zwierząt u mnie.Żeby było śmieszniej całe plony przerabiam zwierzętami jedynie ziemniaki sprzedaję do miastowych.Mam wdrożony program Rś i tym zestawem RS300 chciałem siać poplony ,które na ten program są obowiązkowe .A broną talerzową z agregatu po wypięciu mam zamiar talerzować ścierń po żniwach ,obornik i te wspomniane poplony na wiosnę ,co też w poprawkach wpisałem .Po zliczeniu tego daje nam sumę ponad 100 ha łącznie czyli 3 razy w sezonie na hektar używam samej brony talerzowej .  .Sory ,że to powiem ,ale w ARiMR pracują de,,le.

Edytowano przez RafaKdziela

rafalkom555    13

@mamdres właśnie przy składaniu potwierdzali

@freetaxi a wiesz może czy to jest standardowe werifikowanie wniosków czy jakieś bliższe do podpisania umowy? miejsce 16xx, znajomy miejsce 15xx z tego samego oddziału dzwonili że ma za duże maszyny podane ale nic jeszcze nie przysłali.

@grzegorz132 a mozliwe, akt był z przepisu a pół roku później hipoteke na jedną księgę zrobiłem

@RafaKdziela nie wiem czy maja wolne, poprawki z 28grudnia stempel pocztowy 29grudzień. Nie wiem czy wyrozumiała czy co ale ja nie mam żadnych maszyn poza ciągnikiem, muszę na wszystko usługi brać, zresztą fv za usługi dołączyłem. Agregat z hydropakiem i siewnik 3m, talerzówka też 3m, psikacz 600l 15m, znajomemu co ma ze 3ha mniej już kwestjonują taki, kosiarka dyskowa też na 0,88ha koniczyny i tu jest błąd we wnisoku bo będzie 1,88ha i się nie czepiają. A pług 4skibowy trzeba będzie argumentować dużym ciągnikiem o szerokosci 2,4metra i nie mozliwością wykończenia pola mniejszym 3 skibowym pługiem, z powodu długich pól z wysokimi miedzami.

RafaKdziela    141

O widzisz ja też biorę sporo usług ,ale mi faktur znajomy nie wystawia ,a widać ,że tu się przydadzą.

tomi1991    0

ja na twoim miejscu bym się tak nie cieszył ja też z lubelskiego i maszyn ani w pierwszych ani drugich poprawkach się nie czepiali ale 2 tygodnie po złożeniu drugich czepili się ciągnika ze za duży wiec z tym to różnie  ale już mam za sobą umowa podpisana w połowie grudnia

rafalkom555    13
Napisano (edytowany)

@tomi1991 Ja sie nie ciesze tylko pisze jak jest, pozatym skoro się teraz jednej czepili a nie wszystkich, miałeś takie błedy do poprawki jak wszelkie dane osobowe pozaznaczane mam że źle, rubryka z młodym rolnikiem miałem zaznaczoną Tak, a tutaj przysłali kopie że zaznaczone Nie i każą poprawić na Tak, normalnie paranoja. Który na liscie byłeś? kiedy pierwsze a kiedy drugie poprawki??

@RafaKdziela ja faktury tylko pod wniosek mam

Edytowano przez rafalkom555

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski