Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Kuba124567    1

Czy ktos w mazowieckim przeprowadzil juz poprawnie postepowanie ofertowe,moze ma ktos namiary na kogos kto to potrafi zrobic,dodam ze moj doradca juz dwa razy probowal mi to zrobic i za kazdym razem bylo odrzucone

poosa21    53

Wszystko zależy na ile maszyn jest wniosek bo każda maszyna to odrębne postępowanie ....... Przy trzech maszynach ponad 20 dni się zeszło ..

To ja jak mam 9 maszyn to trochę mi zejdzie, ale narazie to nawet poprawki nie przyszły a jestem na 33x miejscu.

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    350

Patrzę, że trzeba dobrze szukać kompetentnych doradców jak kaszane taką odwalają.
Mógłby ktoś polecić kogoś ogarnietego z Łomży i okolic? Po nowym roku ruszam
O odr nie chce słyszeć, robili mi mr brak słów poprawki sam ogarniałem z pomocą osoby prowadzącej wniosek

Edytowano przez pedro2

RafaKdziela    141

Patrzę, że trzeba dobrze szukać kompetentnych doradców jak kaszane taką odwalają.

O odr nie chce słyszeć, robili mi mr brak słów poprawki sam ogarniałem z pomocą osoby prowadzącej wnios

Z ODE-rami nie jest tak źle ,jak się je omija .

Wszystkiego dobrego na ten nowy rok .Udanego sylwestra i wytrwałości w dążeniu do realizacji planów ,a tym bardziej do realizacji modernizacji .

mj1201    0

kgal dziękuję za informacje.

nie rozumiem ich pospiechu z tymi 10 miesiącami przecież to oczywiste że nie zdążą wszystkich wniosków zweryfikować w tym czasie tym bardziej ze na obszar D nie przewidują już naboru

ReKoRd022    0

Jeśli chodzi o te podwyżki itd nie ma co się spieszyć dilerzy naciskają mają problem z sprzedażą sprzętu i wszystko stoi

będą straszyć podwyżkami itdi będą wszystko robić aby sprzedać ;) Promocje super okazje itd mają całym rokiem i warto się

negocjować i nie na stawiać na jedno markę sprzętu wiele dilerów i wiele maszyn jest w czym wybierać a czasy łatwego prowu i pełnych ciężarówek

maszyn co wyjeżdżały od dilerów się skończyły może i lepiej ostatnimi czasy trochę chore ceny maszyn były ;)

Ja poprawkę miałem w sierpniu do końca roku miała przyjść druga i cisza.

Życzę forumowiczom udanego sylwestra i wytrwałości w wnioskach.

Pozdrawiam

Kula07    139

Nie wiem co Wy macie za dilerów. Pomimo, że biorę maszyny na łączną sumę przekraczającą wysokość zwrotu z PROW to nikt mnie nie naciska ani nie straszy podwyżkami. Wiem też, że coś jeszcze uda się ugrać ale bez spiny.

Pamiętajcie, że oprócz ceny ważny też jest serwis.

Edytowano przez Kula07

redbull    8

kgal dziękuję za informacje.

nie rozumiem ich pospiechu z tymi 10 miesiącami przecież to oczywiste że nie zdążą wszystkich wniosków zweryfikować w tym czasie tym bardziej ze na obszar D nie przewidują już naboru

z tym to do końca nic nie wiadomo raczej bo gdzieś słyszałem że ma być na wszystkie czyli abcd  , tak nawet obiecywali ministrowie ale jak będzie to się okaże ;)

tomasz8641    3

Ja brałem pare maszyn z ROLTECHU z Kozenina, serwis działa szybko, usterki które zgłosiłem były usuwane do tygodnia, ja jak najbardziej mogę polecić.

daremw    128

O odr nie chce słyszeć, robili mi mr brak słów poprawki sam ogarniałem z pomocą osoby prowadzącej wniosek

Nie wiem czy ci będą pasowały okolice... Polecił bym ci agroekspert kaczyńscy z czyżewa. Pracuje tam kolega ale to nie powód polecenia :) ogólnie ogarniają z sensem, kolega to Łukasz Płotczyk i przy MR wychwycił wiele haczyków jak tylko opublikowano rozporządzenie, których inni do ostatniej chwili nie zauważyli i opowiadali takie głupoty że głowa mała.sama firma zajmuje się wnioskami na bierząco W sumie możesz skontaktować się z nim na fb i obgadać jak to wygląda.

czareczek85    34

Ja szykuje się na nabór związany z budową obory. Dokumenty już od prawie 2 miesięcy w Urzędzie gminy, Dwie decyzje pozytywne już otrzymałem jedna jest z Sanepidu a druga z RDOŚ. Jak ogłoszą termin naboru to mam nadzieje że wszystkie dokumenty już będe miał gotowe. Wniosek składam wspólnie z żoną gdyż mamy dwa gospodarstwa przysługuje nam 1 mln dofinansowania przy 60% zwrocie. 

soltys48    350

A co powiecie o serwisie roltechu, bo słyszałem kiepskie opinie? Bierze ktoś od nich maszyny?

ja sobie chwalę ich serwis

@czareczek

Tak z czystej ciekawości, nie jesteś młodym rolnikiem bądź Twoja żona (nie korzystałeś z tej formy pomocy)?

czareczek85    34

Byliśmy młodymi rolnikami. Nabór z  2010 roku, przyznane premie oboje po 75000. Teraz składamy wspólny wniosek bo mamy dwa  gospodarstwa. Wszystko zgodnie z prawem. Teraz planujemy budować wspólnie obore. W ARiMR stwierdzili że nic nie stoi na pszeszkodzie. Pozwolenia o które występujemy też są wspólne na dwie osoby.

Jak się skończyło zobowiązanie MR to ok. Uczulony jestem tylko na fakt, żeby czasem młody rolnik nie musiał zwracać premii. Należy pamiętać w tym przypadku, że MR nie może mieć współwłasności lub współposiadania, podciąga się to pod niesamodzielne prowadzenie produkcji rolnej. Niby kara w tym wypadku 100% z odsetkami. Jak zrealizowałeś biznesplan, pozostaje życzyć powodzenia w przyszłym naborze.

Co do MGR (opolskie), poprawki miałem pierwszy tydzień sierpnia i teraz drugie w grudniu. Umowa w tym miesiącu.

czareczek85    34

macie rozdzielnosc majątkową? Rozumiem że obora za 2,5mln?Na ile sztuk starczy?

Nie mamy rozdzielnosci majątkowej. Nie trzeba jej mieć by wspólnie wnioskować o dofinansowanie. na jedna osobe przysługuje dofinansowanie w kwocie około 833400 netto czyli wychodzi około 1025000 z vat na dwie osoby  to jest 2050000. A więc każdy z nas musi wyłożyć  333400zł by dostać 500000zł.

Na 90 krów dojnych plus młodzież wymiary to 25x48 do tego pomieszczenie na hale i zbiornik dobudowane ma byc do obory

pedro2    350

Czyli pow 150szt? Dodać jeszcze troche na obsadę bo pewnie chcesz wystartować z pełną no fajnie się bawisz. A liczyliscie już może ile będzie kosztować wyprodukowanie 1L?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski