Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

strzymek    15

nie ma żadnego przymusu kredytowego jak masz to kupujesz za własne pieniądze jedynie zapłata musi być przelewem 

PawelS    42

Pierwsze poprawki miałem we wrześniu i na razie cisza, dostał już ktoś odzew co do drugich poprawek bądź umowy z województwa Lubelskiego  >?

Edytowano przez PawelS

Wiadomość z agroFakt.pl

batim    3

Dostałem poprawki i man problem z jednym pytaniem od nich cytuję
Proszę wykazać W jaki sposób na powiększenie skali produkcji zwierzęcej będą wpływały maszyny służące do produkcji roślinnej takie jak
opryskiwacz . rozsiewacz, włóka , siewnik , pług .

może macie jakieś pomysły ? to mam prośbę możecie napisać jakieś przykład

tomi1991    0

Pierwsze poprawki miałem we wrześniu i na razie cisza, dostał już ktoś odzew co do drugich poprawek bądź umowy z województwa Lubelskiego  >?

ja pierwsze poprawki miałem koniec sierpnia drugie pocżatek listopada w tym tygodniu podpisałem umowe miejsce20x

PATr    238

Proszę wykazać W jaki sposób na powiększenie skali produkcji zwierzęcej będą wpływały maszyny służące do produkcji roślinnej takie jak

Standardowe pytanie, jak masz z nim problem to życzę powodzenia w prawidłowym zrobieniu wniosku

janczar810    245

Kolego bierz prospekty w garsc i przepisywanko.

batim    3

Standardowe pytanie, jak masz z nim problem to życzę powodzenia w prawidłowym zrobieniu wniosku

Dzięki za miłe słowo i pomoc

ralf3635    0

Cześć , mam pytanie odnośnie przeprowadzenia zapytania ofertowego na zakup maszyny .Będę wysyłał zapytanie ofertowe 19-12-2016 do kilku sprzedawców termin odp.będzie na dzień 30-12-2016 .Teraz mam pytanie czy wiążącą datą na odpowiedz jest odpowiedz dostarczona do mnie do dnia 30-12-2016 włącznie ,czy też odpowiedz wysłana pocztą do dnia 30-12-2016 włącznie decyduje data stempla pocztowego ,czy też oferta z datą powiedzmy rozpatrzenia 30-12-2016 a wysłana poczta dnia np 03-01-2017r . Czy odpowiedzi pocztą powinny być za potwierdzeniem zwrotnym odbioru czy tez mogą wysyłać zwykłe listy tylko jak długo mam na nie czekać. Dzieki za odp.

ktoś podpowie

poosa21    53

'

nie ma żadnego przymusu kredytowego jak masz to kupujesz za własne pieniądze jedynie zapłata musi być przelewem

We wniosku był taki punkt ile miesięcy potrzebujesz żeby kupić ten sprzęt bez pomocy agencji i jeżeli masz gotówkę na pokrycie całej inwestycji to dofinansowanie się nie należy. Więc lepiej brać jakiś kredyt niż nie dostać dotacji.

ktoś podpowie

No musisz wysłac wszystkie zapytania jednego dnia i  postepowanie musi trwac minimum 7 dni czyli jak wysyłasz tam 19 to podajesz w zapytaniu że termin skladania ofert upływa dnia 26.

kamil41    28

w którym miejscu w umowie jest inforamacja że nie można robić zakupów za środki własne?

poosa21    53

Czytaj między wierszami, nie ma tego nigdzie oficjalnie napisane. Ale na szkoleniu kierownik a ARIMR to mówił. Jak ktoś chce to zrobić po swojemu to jego wolą, ja tylko mowie co wiem.

ralf3635    0

Ok ,ale jak jest z ich odpowiedziami powiedzmy ustalam termin na zakończenie postępowania na dzień 30-12-2016 i czy do tego dnia mają mi doslac odpowiedz, czy też ja rozpatrzyc do tego dnia włącznie i wyślą mi potem w terminie np 03-01-2017r.Wydaje mi się że muszą ja rozpatrzyc do 30-12-2016 włącznie wysłać najpóźniej tego dnia za potwierdzeniem odbioru decyduje data na kopercie .Chyba ze jest inaczej to mnie poprawcie

Ok ,ale jak jest z ich odpowiedziami powiedzmy ustalam termin na zakończenie postępowania na dzień 30-12-2016 i czy do tego dnia mają mi doslac odpowiedz, czy też ja rozpatrzyc do tego dnia włącznie i wyślą mi potem w terminie np 03-01-2017r.Wydaje mi się że muszą ja rozpatrzyc do 30-12-2016 włącznie wysłać najpóźniej tego dnia za potwierdzeniem odbioru decyduje data na kopercie .Chyba ze jest inaczej to mnie poprawcie

No tak do 30 muszą wystawic Ci oferty i tego ostatniego dnia tez mogą wysłac bo jeszcze data pieczatki bedzie jednak wiec wywiazał sie w terminie ale pozniej juz nie. Raczej nie bedziesz musial czekac az tyle dni bo oni od reki to robią no ale w razie jak sie ktos nie wyrobi to bedziesz musial odczekac te maks 3 dni po zakonczeniu postepowania i dopiero zrobic protokol

ralf3635    0

Dzięki, chciałem się upewnić ze jak na przykład termin jest na 30-12-2016 to do tego dnia mają ostatecznie wysłać do mnie odp.a nie na przykład rozpatrzą 30 i wyślą 3 stycznia 2017 i termin rozpatrzenia byłby ok, ale wysłane juz po terminie .

maxler    8

Wiecie cos na ten temat ? Jesli robię postępowanie ofertowe na 5 maszyn(ciagnik,woz paszowy,kosiarka, woz asenizacyjny, brona talerzowa) i skladam zapytanie ofertowe do dealera to musze składać u niego na te wszystkie maszyny, czy moge tylko np na dwie ?

martin0000    10

Czytaj między wierszami, nie ma tego nigdzie oficjalnie napisane. Ale na szkoleniu kierownik a ARIMR to mówił. Jak ktoś chce to zrobić po swojemu to jego wolą, ja tylko mowie co wiem.

potwierdzam u mnie na szkoleniu też tak gadali

ralf3635    0

Wiecie cos na ten temat ? Jesli robię postępowanie ofertowe na 5 maszyn(ciagnik,woz paszowy,kosiarka, woz asenizacyjny, brona talerzowa) i skladam zapytanie ofertowe do dealera to musze składać u niego na te wszystkie maszyny, czy moge tylko np na dwie ?

Z tego co wiem to możesz na dwie ,tylko ze na każdą z maszyn zapytanie musi być wysłane do trzech dealerów Edytowano przez ralf3635

maxler    8

Z tego co wiem to możesz na dwie ,tylko ze na każdą z maszyn zapytanie musi być wysłane do trzech dealerów

No właśnie, nigdzie nie jest napisane ze trzeba na wszystkie, a kobieta która sprawdza moje postępowanie ofertowe twierdzi ze nie mozna na wybrane składać tylko na wszystkie.

PATr    238

Potwierdzam, agencja twierdzi że jak cie stać kupować za gotówkę to nie potrzebujesz dotacji, kwestia jest tylko taka jak agencja planuje ci udowodnić że nie wziąłeś kredytu na jakąś kwotę z maszyn z wniosku

karol091193    85

@PATr bardzo proste. Umowa kredytowa. Przecież jest w niej napisane, że kredyt bierzesz na określony cel. Do mnie z agencji dzwonili i upominali się o umowę kredytową  przy programie Młody Rolnik

OPawel    4

Nie nakręcajcie się już tak z tymi kredytami. To, że masz załóżmy 400 000 oszczędności, nie oznacza, że całą kwotę możesz przenaczyć na inwestycję w maszyny, ale obracać nimi możesz jak Ci się to tylko podoba. Nikt Ci nie zarządzi jak masz wydawać swoje pieniądze.

Maciek1337    2

Czy ktoś z was nie otrzymał jeszcze żadnego wezwania do poprawek? była tylko kontrola obszarowa i nic więcej. wniosek na produkcję prosiat.

PATr    238

Nie nakręcajcie się już tak z tymi kredytami. To, że masz załóżmy 400 000 oszczędności, nie oznacza, że całą kwotę możesz przenaczyć na inwestycję w maszyny, ale obracać nimi możesz jak Ci się to tylko podoba. Nikt Ci nie zarządzi jak masz wydawać swoje pieniądze.

Ty to wiesz, ja to wiem ale de**le z agencji tego nie wiedzą, wpadli na takie stwierdzenie i nic im nie zrobisz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się