Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

karolr2    180

Skoro jesteśmy przy dzierżawach to trzeba brać na nie dopłaty czy nie koniecznie.

Macius    7

@Macius Ciebie nie da się czytać, swoje mądrości zachowaj dla siebie. Wstyd, że ktoś pomyśli, bądź uzna, że takie ofermy są w województwie opolskim. Czekaj na modernizację w 2018 r., oczywiście jeśli będzie, a teraz opuść forum, bo chyba ten nabór Cię nie dotyczy, a najwięcej złotych myśli czytamy od Ciebie. Daj sobie spokój!

Masz racje trzeba opuścić to forum bo pelno tu buców buraków przemądrzałych cwaniaczkow itp. Nic mądrego tu sie nie idzie dowiedziec bo jeden mądrzejszy od drugiego a tak naprawde gowno wiecie. Spokojnie o mnie sie nie martw ja sobie rade dam i z dofinansowaniem czy bez kupie to co mam.

ładną wiadomość  dostałem na prywatną skrzynkę chyba ktoś nie potrafi emocji opanować

temat to " Smierdzielu"

a treść wiadomości "Nawachałes to się ty GOWNA w chlewie bucu jeden"

od buraka co sie podpisuje MACIUS

moderator dawno powinien zweryfikować jego wypociny i go zablokować bo sieje tylko zamęt nic nowego nie wprowadza do tematu tylko szeży swoje herezje których nie daje sie czytać 

MACIUS nie radzi sobie z opanowaniem emocji i nie radzi sobie z modernizacją , czytaniem zresztą z niczym sobie nie radzi jego życie to wielka bajka 

jak by burak był porządnym człowiekiem to by podziękował że ktoś go w czymś uświadomił czego on nie wiedział a on reaguje agresją i to taką tchórzliwą bo nie na ogólnym forum pisze tylko na prywatną skrzynkę bo boi sie że inni zaczną sie z niego śmiać 

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    988

Krzysiek daj sobie spokój z tym koleżką, nie warto na niego krwi psuć. Wcześniej cię nie było ale żebyś ty widział jakie on cuda wyczyniał gdy się dowiedział że ludzie powpisywali 1ar ekologicznych malin dla 4 pt. w modernizacji. Mało nie pękł z zawiści że ktoś tak zrobił a on nie wiedział że tak można.

@karolr2 składanie dopłat na dzierżawę wpisaną w MGR to że tak powiem podstawa. Czyli jest to absolutnie obowiązkowe bo w przeciwnym wypadku nie będzie się ona liczyć.

Edytowano przez damianzbr

to ja burakowi pomogłem wytłumaczyłem co i jak pokolei i gdzie a on jeszcze do mnie z takimi tekstami wyskakuje cieszył bym sie jak by wszyscy dostali a jego by odrzucili bo jego firma pisząca wniosek była mądrzejsza od arimr

damianzbr    988

Wtedy była tak samo, już nie pamiętam czy przed zakończeniem naboru ktoś mu wytłumaczył o co chodzi z ekologią. Ale w każdym bądź razie napisałem mu grzecznie że nie każdy musi się znać na danej materii i od tego jest forum aby się konsultować. I jeśli mu się nie uda uzyskać dotacji teraz aby śledził temat przy następnym programie i dopytywał a na pewno ktoś mu podpowie jak zwiększyć szanse na zdobycie dofinansowania. I co uzyskałem w zamian?? Zje...by... :blink: Takie podziękowanie za życzliwość...

szczypka    59

panowie mam pytanie aktualnie jestem poza limitem ale niedużo mi brakuje i może się złapie a mam teraz okazję wydzierżawić 5 ha na umowę notarialną czy te grunty które teraz wydzierżawię uznają mi do wzrostu ekonomicznego (jeśli się dostanę na "zieloną")

Kula07    139

ładną wiadomość dostałem na prywatną skrzynkę chyba ktoś nie potrafi emocji opanować

temat to " Smierdzielu"

moderator dawno powinien zweryfikować jego wypociny i go zablokować bo sieje tylko zamęt nic nowego nie wprowadza do tematu tylko szeży swoje herezje których nie daje sie czytać

MACIUS nie radzi sobie z opanowaniem emocji i nie radzi sobie z modernizacją , czytaniem zresztą z niczym sobie nie radzi jego życie to wielka bajka

jak by burak był porządnym człowiekiem to by podziękował że ktoś go w czymś uświadomił czego on nie wiedział a on reaguje agresją i to taką tchórzliwą bo nie na ogólnym forum pisze tylko na prywatną skrzynkę bo boi sie że inni zaczną sie z niego śmiać

Niedawno Maciuś też uraczył mnie podobną wiadomością. Myślałem, że czegoś się od tamtego czasu nauczył. Myliłem się.

papasmerf    5

ładną wiadomość  dostałem na prywatną skrzynkę chyba ktoś nie potrafi emocji opanować

temat to " Smierdzielu"

ja już dawno się z niego śmieje :lol: :lol: :lol:

i już dawno dostałem od niego wiad. o nazwie "zamknij się gówniarzu" :D

Edytowano przez papasmerf

bialy2005    193

Wracajac do tematu umów na szkolaniach dla doradców był ten temat poruszany umowy z data pewna sa potrzebne jesli ktos zazaczy daną dziłake jako DD ( dierżawa długoterminowa), ale jesli zaznaczyc ze to umowa ustna, lub dzierżawa bez daty pewnej -  krótkoterminowa, to umowa nie potrzebna ( możliwe ze jej zarzadaja ale napewno bez potwierdzenie  notariusza).

A z tego co pamietam do wyliczenia żywotności jak i do doboru maszyn umowa krótkoterminowa tez jest brana pod uwaga,  ale własnie jest warunek musisz na te działki brac dopłaty 5 lat po uzyskaniu dofinansowania. Ja praktycznie wiekszosc miałem umów  bez notariusza wiec zazaczone jako  krótkoterminowe, a exel wszytko łądnie wyliczył  oczywiscie wpisywane tylko te które mam w dopłatach i bede miał ( jesli cos wyskoczy musisz na to miejsce dołozyc inna działke i to tyle w temacie. Chyba ze w trakcie weryfikacji ktos zmienil zasady  lub prowadzacy wniosek ma swój poglad na ten temat :) 

karolr2    180

Więc jeśli mi poprawki przyślą np. w maju a ja wydzierżawię kilka ha i złożę o dopłaty to się będą liczyć do doboru maszyn?

A jak mi poprawki przyślą wcześniej a będę miał umowę dzierżawy ale jeszcze na dopłaty nie będą złożone to co wtedy?

XTRO    160

mi jak przyszły poprawki to m.in. musiałem podpisać umowę dzierżawy w gminie

karolr2    180

A składałeś tą działkę do dopłat wcześniej. Ja we wniosku podałem tylko własne pole na które biorę dopłaty. Ale teraz mi się wydaje że mogą się czepiać że za duże maszyny a mały areał. Sporo dzierżaw ustnych ale może by się udało z kilkoma osobami podpisać umowę ale czy to coś da?

XTRO    160

właśnie złożyłem do dopłat, bo te pole samo kupowałem, ale poprawki przyszły przed kupnem i musiałem podpisać umowę. Teraz są już na własność.

bialy2005    193

A jak miałes okreslony w spisie dziłek  dierżawa długoterminiwa czy  krótkoterminowa. Jesli DD to oczywisice umowa konieczna. Jesli ja miałbym załatwic umowy podpisane u notariusza lub w gminie na wszytkie działki to praktycznie nie wykonalne :) włąsciciele rozrzucenie po całej PL  a nawet jesli mieszkja w okolic to musiałbym kazdego ciagnac do notariusza - porazka. W poprzednim PROW wystarczałą umowa  bez daty pewnej i wszytko przechodziło aby okresy dzierżawy sie zgadzały i obowiazkowo trzeba było skłądac dopłaty na te dziłki jesli nie były w roku bazowym to w kolejnym juz musiały byc. 

karolr2    180

Więc jeśli przyjdą poprawki i się będą czepiać to podpisywać umowę dzierżawy i na wiosnę składać o dopłaty.  

bamberool    2

Wracajac do tematu umów na szkolaniach dla doradców był ten temat poruszany umowy z data pewna sa potrzebne jesli ktos zazaczy daną dziłake jako DD ( dierżawa długoterminowa), ale jesli zaznaczyc ze to umowa ustna, lub dzierżawa bez daty pewnej - krótkoterminowa, to umowa nie potrzebna ( możliwe ze jej zarzadaja ale napewno bez potwierdzenie notariusza).

A z tego co pamietam do wyliczenia żywotności jak i do doboru maszyn umowa krótkoterminowa tez jest brana pod uwaga, ale własnie jest warunek musisz na te działki brac dopłaty 5 lat po uzyskaniu dofinansowania. Ja praktycznie wiekszosc miałem umów bez notariusza wiec zazaczone jako krótkoterminowe, a exel wszytko łądnie wyliczył oczywiscie wpisywane tylko te które mam w dopłatach i bede miał ( jesli cos wyskoczy musisz na to miejsce dołozyc inna działke i to tyle w temacie. Chyba ze w trakcie weryfikacji ktos zmienil zasady lub prowadzacy wniosek ma swój poglad na ten temat :)

Ja jestem po 1 poprawkach.myślę tak samo jak Ty i tak zrobiłem we wniosku że krótkoterminowe.nie czepiali się w poprawkach.muszę tylko to 5 lat utrzymac a jak wyskoczy działka do muszę szybko zastąpić inną.czekam na 2 poprawki albo i podpisanie umowy.czas pokaze

panowie mam pytanie aktualnie jestem poza limitem ale niedużo mi brakuje i może się złapie a mam teraz okazję wydzierżawić 5 ha na umowę notarialną czy te grunty które teraz wydzierżawię uznają mi do wzrostu ekonomicznego (jeśli się dostanę na "zieloną")

Według mnie tak.data nie może być prędzej jak złożenie wniosku

XTRO    160

A jak miałes okreslony w spisie dziłek  dierżawa długoterminiwa czy  krótkoterminowa. Jesli DD to oczywisice umowa konieczna. Jesli ja miałbym załatwic umowy podpisane u notariusza lub w gminie na wszytkie działki to praktycznie nie wykonalne :) włąsciciele rozrzucenie po całej PL  a nawet jesli mieszkja w okolic to musiałbym kazdego ciagnac do notariusza - porazka. W poprzednim PROW wystarczałą umowa  bez daty pewnej i wszytko przechodziło aby okresy dzierżawy sie zgadzały i obowiazkowo trzeba było skłądac dopłaty na te dziłki jesli nie były w roku bazowym to w kolejnym juz musiały byc. 

tego nie wiem bo ja wniosku swojego praktycznie nie widziałem :)

mrozon07    9

biały2005, żeby notariusz potwierdził umowę dzierżawy datą pewną nie musisz ciągać właściciela, wystarczy że sam pojedziesz do notariusza. Wydzierżawiający i dzierżawca są potrzebni u notariusza tylko jak chcecie żeby potwierdził/poświadczył podpisy.

bialy2005    193

Oj chyba jesteś kolego w błedzie. Tu nie chodzi o potwierdzenie daty tylko według prawa umowa z data pewana to jest taka,  która podpisuje sie przed notariuszem lub pracownikiem gminy.

mrozon07    9

Tak, umowa z datą pewną czyli notariusz tego i tego dnia poświadcza już podpisaną umowę, też składałem na modernizację i osobiście byłem sam z umowami u notariusza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski