Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    238

nie mozna zmienić zestawienia rf, ale można je ... "skorygować" , ja tak zrobiłem.

3/4 osób prowadzących wnioski nie pozwala nawet zrezygnować z jakiejś maszyny, chyba że nie przysługuje ci, więc słucham na czym polegało te twoje skorygowanie? I czy osoba prowadząca wniosek już to uznała czy dopiero wysłałeś poprawki?

Kula07    137

Można zmienić zestawienie r-f tylko że na wniosek agencji, wiec można było tak skonstruować wniosek, żeby agencja o taką zmianę poprosiła.

Wiadomość z agroFakt.pl

geo2    4

3/4 osób prowadzących wnioski nie pozwala nawet zrezygnować z jakiejś maszyny, chyba że nie przysługuje ci, więc słucham na czym polegało te twoje skorygowanie? I czy osoba prowadząca wniosek już to uznała czy dopiero wysłałeś poprawki?

w rozmowie z osoba prowadzącą w sumie przez przypadek wyszło że można  zmienić zestawienie rf (decyzja nie na jej szczeblu)- pod warunkiem że punkty te były wyszczególnione na liście do korekty.

zamieniłem (raczej dodałem) 1/3 maszyn, zdaję sobie sprawe z tego, że dopóki nie ma umowy to różnie może być ...bo coś się komuś odwidzi.

rafftti    2

PATr bardzo miło by było ale 150 osób to prawie 10% osób a tyle to nie możliwe żeby zrezygnowało z podpisania umowy. A co do kwot na które są podpisywane umowy to agencja ostatnio ogłosiła że jest to ponad 202tyś zwrotu jeżeli dobrze pamiętam. i d... a zmieniam profil produkcji i przydała by się ta modernizacja jak nigby

PATr    238

PATr bardzo miło by było ale 150 osób to prawie 10% osób a tyle to nie możliwe żeby zrezygnowało z podpisania umowy. A co do kwot na które są podpisywane umowy to agencja ostatnio ogłosiła że jest to ponad 202tyś zwrotu jeżeli dobrze pamiętam. i d... a zmieniam profil produkcji i przydała by się ta modernizacja jak nigby

Teraz są takie wymogi i ograniczenia dot. Maszyn że dużo osób odpada, pisałem ostatnio ze agencja podsumowala nabór z jesieni 2015r, odpadło w naborze dla krów 55% wniosków więc przy maszynach 10 czy 20% to wcale nie jest wygórowana wielkość, tymbardziej że dużo osób poskladalo wnioski z ekologią a teraz nie dostarczaja certyfikatow więc za 2-3 miesiące powinni spaść daleko w głąb listy

Teraz są takie wymogi i ograniczenia dot. Maszyn że dużo osób odpada, pisałem ostatnio ze agencja podsumowala nabór z jesieni 2015r, odpadło w naborze dla krów 55% wniosków więc przy maszynach 10 czy 20% to wcale nie jest wygórowana wielkość, tymbardziej że dużo osób poskladalo wnioski z ekologią a teraz nie dostarczaja certyfikatow więc za 2-3 miesiące powinni spaść daleko w głąb listy

Ja akurat jestem w ekologi i zadnych certyfikatow czy umowy nie chce Agencja więc z listy napewno nie spadną :D

PATr    238

Ja akurat jestem w ekologi i zadnych certyfikatow czy umowy nie chce Agencja więc z listy napewno nie spadną :D

Chcesz mi wmówić że dostałeś 4 pkt i agencja nie wymaga od ciebie żadnego dokumentu potwierdzającego? Sorry ale to nie przejdzie

Macius    7

ZMIEŃ DILERA

Co do naboru 2015 to ja sam zrezygnowałem a znajomemu odrzuciła agencja. Ekologia kosztowała chyba 700 zł to nie dziw ze ludzie zrezygnowali z opłacania jej.

koses    2

ZMIEŃ DILERA

Miałem tu nie pisać ale nie mogę wytrzymać  jak ktoś obraża innych tylko dlatego że sam jest niedouczony ! 

Jestem w ekologii i do etapu zakupu maszyn nikt się nawet słówkiem o certyfikat nie zapytał , a certyfikat przyszedł dziś. 

Pewnie poleży teraz aż będzie składany wniosek o płatność końcową ....

Artis    14

Jestem na liście około 950, dzisiaj dostałem pismo, że fundusz na maszyny się skończył i jedyna opcja żebym dostał to rezygnacja osób z listy co są wyżej ode mnie. Czyli lipa :)

Chcesz mi wmówić że dostałeś 4 pkt i agencja nie wymaga od ciebie żadnego dokumentu potwierdzającego? Sorry ale to nie przejdzie

Jestem juz dawno po podpisaniu umowy i jak narazie Agencja nic nie wspomniala o certyfikacie, więc dlatego mowie ze napewno nie spadną z listy :)

ZMIEŃ DILERA

Ty już dawno powinienes

zetorr6441    25

ja przy pierwszej poprawce juz mysiałem certyfikat dac , a ze byl to dopiero poczatek weryfikacji  to kobieta rozpatrujaca nie mogla ogarnac tematu 1 ar ekologi i kazala z wniosku usunac koszty zakupu nawozow itd :D

karol19920    12

Małopolska dziś dotarły poprawki miejsce 54x.

Kolego możesz powiedzieć czy bardzo czepiają się w poprawkach? Ja jestem koło 30 miejsc wyżej i nadal cisza.

DanielFarmer    105

jak widac kazdy przypadek inny,kazdy urzednik w agencji inny i interpretacja inna wiec nie ma co sie przepierdywac tylko czekac o ile miescimy sie w limicie lub blisko jestesmy.Przysla poprawki.wszystko sie wyjasni.

Marco82    34

Kolego możesz powiedzieć czy bardzo czepiają się w poprawkach? Ja jestem koło 30 miejsc wyżej i nadal cisza.

A ja koło 40 miiejsc za kolegą i dostałem pismo że brak kasy więc nie wiem,czy jest na co  czekać.... Ciągnik kupił bym sobie teraz używkę w fajnym stanie za małą kasę bo dużo osób chcąc wymienić model na większy lub w ogóle sfinalizować po podpisaniu umowy zakupy sprzedają co mają :) ps.Nowy JD 6090RC ponad 230 tyś netto używka 3 lata z 800mth 150 netto...

karol19920    12

A ja koło 40 miiejsc za kolegą i dostałem pismo że brak kasy więc nie wiem,czy jest na co  czekać.... Ciągnik kupił bym sobie teraz używkę w fajnym stanie za małą kasę bo dużo osób chcąc wymienić model na większy lub w ogóle sfinalizować po podpisaniu umowy zakupy sprzedają co mają :) ps.Nowy JD 6090RC ponad 230 tyś netto używka 3 lata z 800mth 150 netto...

Ja jestem na samym początku 5 setki także z tego co podane jest na stronie arimr to się niby łapę ale do końca to nigdy nic nie wiadomo. No u mnie totalna cisza. Pożyjemy zobaczymy:)

damianzbr    976

Z ekologią to miało być tak, że niby trzeba w niej być przez pięć lat, bo jak firmy certyfikujące się dowiedziały jakie wałki chcemy zrobić to się wkurzyły że kaska co roczna się dla nich skończy i się poskarżyły w ARiMR i że będą donosić kto się wypisał z systemu certyfikowania (ekologi) To tak nie oficjalnie, a oficjalnie jak to rozwiązano trzeba się dowiedzieć. Bo rozporządzenie rozporządzeniem, a przepisy wewnętrzne i zalecenia do których my nie mamy dostępu to inny temat. 

Kilka str wcześniej był poruszany wątek przyczepy teraz do bel i przyczepy na prow 2013-2014 do np zboża czy gnoju.

Ktoś coś komuś i jest problem bo niby dwie przyczepy. Ale z drugiej str. o innym przeznaczeniu i powstaje zagadka... Jedna nie, zagadki brak, wszystko dokładnie rozpisane w przepisach wewnętrznych.

Mogę pomóc poprawki w bardzo trudnych wnioskach. Tylko Maz. powiaty wschód. Pisać na PW.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się