rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Tomek90    2255

takiego balaganu jak przy tej mgr to ja nie pamietam.poprawki losowo.umowy losowo.50 na liscie czeka a 500 umowe podpisal.paranoja.co za problem wnioski zweryfikowac pod katem punktow i zrobic tzw zielona liste a nastepniedzialac pokolei?a tak to wolna amerykanka i walki odchodza.zamiast lepiej to coraz gorzej w tym arimr....

A czego się spodziewales po osobach zatrudnionych po znajomości i majacych ciebie w d*pie. Tj Polska. Podlaskie już lecą umowy co są przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Listy za jakieś 2 - 3 miesiące będą od podstaw aktualizowane. Na dzień dzisiejszy najczęściej są to błędy, lub całkowity wypad z listy kogoś kto nie dostarczył poprawek w wymaganym terminie.

 

Ale za te 2-3 miesiące będą spore zmiany bo multum głupot we wnioskach, punkty za ciągniki na ekologię czy młodych rolników którzy w majestacie przepisów tacy młodzi już nie są.

 

Info wprost niemal że od Jurgiela :D

jakoś mi się nie chce wierzyć w to że będą przetasowania na szerszą skalę najwyżej parę osób po prostu zrezygnuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W samym mazowieckim na dziś dzień szacunki mówią o co najmniej 200 osobach, niby kropla w morzu, ale jak ktoś jest na miejscu 4500 niech się nawet nie łudzi. Jednak nr. 2000 , 2300 ma spore szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Przyszły poprawki lubelskie 5xx. Bardzo dużo  tego do ogarniecia i stąd moje pytanie. Jeżeli nie uzupełnie poprawek w 14 dni to wzywaja jeszcze raz?  Oraz gdy uzupełnie je a bedzie cos zle to musza jeszcze raz wezwac do uzupełnienia i wtedy albo ok i zaproszenie na podpisanie umowy lub koniec zabawy i odrzucenie wniosku?

Powiedzcie mi jeszcze czy w biznes planie  arkuszu cele  (cele przekrojowe programu innowacyjnośc,środowisko,klimaty) moge zaznaczyc jedynie np środowisko pomijając klimat i innowacyjnośc. oraz jak byście to opisali uzasadnili przy zakupie kombajnu zbozowego, ładowarki, kosiarki rotacyjnej?

Edytowano przez olimpik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Mi w lubelskim brakuje ok 150 miejsc żeby się załapać, ale mam nadzieję że nie dostanę odmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Niby czemu hektary nie mogą? Ja nie mam żadnych maszyn sama budowa bez hodowli to co niby ma mi zwiększyć GVA beton na placu, właśnie tylko hektary. I celowo do dopłat w tym roku wszystkich działek na siebie nie wpisałem.

Nie mogą miałem tak wpisane i w poprawkach napisali że wzrost ha nie może być równoznaczny że wzrostem gva a poprawki dostałem w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

No to Damian mnie troche pocieszył ja w Mazowieckim miejsce 2300 wiec moze cos z tego bedzie :)

 

A ile masz punktów?

Jest ktoś około miejsca 48xx? Jak tak to ile ma punktów?  Bo coś mi tu nie pasuje w tej punktacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A ile masz punktów?

Jest ktoś około miejsca 48xx? Jak tak to ile ma punktów?  Bo coś mi tu nie pasuje w tej punktacji...

 

6,21 pkt, miejsce 27xx, woj. mazowieckie, podobno liczyli strasznie niedokładnie i niektórzy mają źle obliczone punkty

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nawet 6 nie przebilem w pkt i jestem wyzej od Patr w listach dziwne wlasnie

Edytowano przez Mariuszbrzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Według mnie wzrost gva można podnieść polem i to nawet nie musi być zakup tylko dzierżawa. Całość musi trzymać sìę kupy z zakupowanym sprzętem i być uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No ja nawet 6 nie przebilem w pkt i jestem wyzej od Patr w listach dziwne wlasnie

jakie miejsce i mniej wiecej punkty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

Według mnie wzrost gva można podnieść polem i to nawet nie musi być zakup tylko dzierżawa. Całość musi trzymać sìę kupy z zakupowanym sprzętem i być uzasadnione.

 

To nie program młody rolnik.... Powierzchnia gospodarstwa w roku bazowym i docelowym w biznesplanie ma być taka sama. To realizacja zadań ma się przyczynić do wzrostu GVA - zmiana struktury upraw, zwiększenie jakości plonów (cen), zmniejszenie kosztów itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś tu nie pasuje.

6,21 pkt, miejsce 27xx, woj. mazowieckie, podobno liczyli strasznie niedokładnie i niektórzy mają źle obliczone punkty

 

No ja nawet 6 nie przebilem w pkt i jestem wyzej od Patr w listach dziwne wlasnie

Za równiutkie 6 pt. Miejsce 218x

3 pt. młody rolnik

2 pt. budowa magazynu płodów rol w woj. maz.

1 pt. wzrost produkcji czy jakoś tak

 

Albo PATr powinieneś być na lepszym miejscu listy. Albo masz źle pt. obliczone, arimr źle ci obliczyła i dała miejsce jakie dała, albo robiący wniosek coś źle ci przekazał.

 

Za 6 pt. plus parę setnych za agregat do uprawy bezorkowej którego wartość była wpisana 30 tys neto. Jest miejsce 186x

Nie wiem dokładnie ile to pt. ale jak ktoś umie to liczyć to wniosek pełna kwota i w nim agregat bezorkowy za 30.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie było to tak

3 pkt za wiek

1 pkt za zwiększenie skali

i reszta za maszyny

Opryskiwacz   117netto       (17 pkt)=  1,105061392
Głębosz 28 netto   (8pkt) =0,124451358
Rozrzutnik  135 netto    (10pkt) =0,750041669
Rozsiewacz nawozów 61 netto   (7pkt) =0,237235402
Siewnik do kuku 98 netto   (0 pkt)=0 pkt

 

Suma wynosi ewidentnie 6,21, chyba muszę się wybrać do agencji bo przez telefon to raczej nic mi nie powiedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj