Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Saperxxx    1

Teoretycznie trzeba mieć certyfikat na dzień składania wniosku, ale nikt z agencji nie potrafi zinterpretować tego przepisu ;)

AS2    52

kujawsko-pomorskie miejsce 8xx dostał poprawki moj kolega, druga sprawa sporo osób wypadło w kuj-pom potracili punkty wiec beda duze przesuniecia.

No ja jestem teraz 6 miejsc do przodu. Czy to takie duże przesunięcie? Tym bardziej, że podpisano już pewnie ze 250 umów, a jak sam piszesz Twój kolega z ósmej setki jest na etapie poprawek, zaś szacowany limit na kujawsko-pomorskie wynosi 952 wnioski. Ja nadal jestem około 30 miejsc poza limitem i coś czuję, że koniec końców po tych wszystkich przesunięciach mój wniosek awansuje na ten pechowy 953. A w takim przypadku to bym chyba wolał jednak pozostać na pierwotnym miejscu.

Wiadomość z agroFakt.pl

kacper111    1

witam. ja mam kolegę 2XX to jeszcze umowy nie podpisał a drugi kolega ma 7XX to w tamtym tyg podpisał umowe w lubelskim, ja czekam 11XX, miesiąc jak złożone poprawki, ciekawe ile czasu będę czekał

martinoss    1

A ja jestem okolice 150 miejsca w pomorskim i niestety - totalna cisza... Już mnie to zaczyna irytować, ale co mogę zrobić poza cierpliwym czekaniem? :)

xxx987    0

A w łódzkim do którego miejsca już rozpatrzyli i wysylaja poprawki ktoś coś wie i podzieli się info ??

damianzbr    988

Listy za jakieś 2 - 3 miesiące będą od podstaw aktualizowane. Na dzień dzisiejszy najczęściej są to błędy, lub całkowity wypad z listy kogoś kto nie dostarczył poprawek w wymaganym terminie.

Ale za te 2-3 miesiące będą spore zmiany bo multum głupot we wnioskach, punkty za ciągniki na ekologię czy młodych rolników którzy w majestacie przepisów tacy młodzi już nie są.

Info wprost niemal że od Jurgiela :D

Kamilek1    17

mi brakuje dosłownie 15 pozycji i u mnie jest wszystko ok to za 2-3miesiace mówisz że, jest spora szansa ze wskoczę na ,,premiowane miejsce''?

DanielFarmer    108

takiego balaganu jak przy tej mgr to ja nie pamietam.poprawki losowo.umowy losowo.50 na liscie czeka a 500 umowe podpisal.paranoja.co za problem wnioski zweryfikowac pod katem punktow i zrobic tzw zielona liste a nastepniedzialac pokolei?a tak to wolna amerykanka i walki odchodza.zamiast lepiej to coraz gorzej w tym arimr....

koledzy koleżanki czy ktoś wie jak maszynami zrobić gva ( prasa belująca ,kosiarka dyskowa, siewnik do kukurydzy , owijarka ,pług 3+1 skibowy obracany) mam problem bo w okolicy pola nigdzie już nie ma dodam że nie mam hodowli na wniosku 

damianzbr    988

Daniel winę zwalasz na arimr a tak na prawdę sami rolnicy i ich doradcy są temu winni.

Po pierwsze w poprzednich naborach też podpisywano umowy nie zważając na kolejność którą wyznaczała lista. Było to tłumaczone 20 razy...

1000 wniosków. 10 rozpatrujących. Pierwsza osoba dostaje wnioski od 1 do 100, druga osoba dostaje wnioski od 101 do 201 itd.

Pierwsza osoba rozpatrująca wzywa do podpisania umowy osobę np. z nr. 2. Drugi pracownik arimr wzywa do podpisania umowy nr. 205.

I takim sposobem odległy nr 205 wcześniej podpisze umowę niż np. nr. 30.

Po drugie wnioski cały czas są weryfikowane pod katem pt. Wysyłane są poprawki do osób które prawdopodobnie powpisywały głupoty do wniosku. Poprawki są wysyłane właśnie po to aby zweryfikować czy głupoty są głupotami czy nie są i ktoś faktycznie ma wymagany wiek i jest młodym rolnikiem tylko np. źle PESEL wpisał.

swiety77    1

Mam pytanie jak wnioskowałem o zestaw uprawowo- siewny czy mogłem we wniosku podciągnac to pod siewnik do poplonu ?:P który jest punktowany? 

kamik90    2

Mam pytanie czy będę mógł zmienić zestaw uprawowo-siewny talerzowka plus siewnik na siewnik nabudowany na bronie wirnikowej?

Edytowano przez kamik90

Grzesiu95    7

jeżeli agregat przed siewnikiem jest talerzowy to jak najbardziej 

A dlaczego uważasz że zwykły agregat sie nie nadaje tylko talerzowy?

AS2    52

A ja jestem okolice 150 miejsca w pomorskim i niestety - totalna cisza... Już mnie to zaczyna irytować, ale co mogę zrobić poza cierpliwym czekaniem? :)

Nie ma problemu. Idziesz do swojego OR do kancelarii i mówisz, że chciałbyś się dowiedzieć na jakim etapie rozpatrywania jest Twój wniosek albo, że chciałbyś sprawdzić na ile punktów Agencja oceniła Twój wniosek. Pracownik kancelarii sprawdza, kto rozpatruje Twój wniosek, podaje imię i nazwisko tej osoby i odsyła Cię do portierni. Pracownik portierni dzwoni do tej osoby i mówi jej kto i w jakiej sprawie chce z nią rozmawiać. Potem przy odpowiednich drzwiach swoim magicznym identyfikatorem robi "Sezamie otwórz się" :D i mówi, że przykładowo na drugim piętrze czeka ta osoba. Ot i cała procedura :)

koledzy koleżanki czy ktoś wie jak maszynami zrobić gva ( prasa belująca ,kosiarka dyskowa, siewnik do kukurydzy , owijarka ,pług 3+1 skibowy obracany) mam problem bo w okolicy pola nigdzie już nie ma dodam że nie mam hodowli na wniosku 

Jak nie masz w ogóle hodowli to ja tej kosiarki i owijarki w ogóle nie widzę. Prasa jako maszyna do zbioru słomy sprzedawanej na brykiety? Też cienka sprawa. Najłatwiej pewnie będzie z siewnikiem do kukurydzy. Ale co do reszty to nie za bardzo da się tu stworzyć jakieś spójne i logiczne uzasadnienie. GVA mają Ci zwiększyć właśnie maszyny a nie dodatkowe hektary.

Mam pytanie jak wnioskowałem o zestaw uprawowo- siewny czy mogłem we wniosku podciągnac to pod siewnik do poplonu ? :P który jest punktowany? 

A nie lepiej pod zestaw uprawowo- siewny do uprawy bezorkowej?

Mam pytanie czy będę mógł zmienić zestaw uprawowo-siewny talerzowka plus siewnik na siewnik nabudowany na bronie wirnikowej?

Na nabudowany na bronie talerzowej to by było najłatwiej. Na wirnikową ciężko będzie. Zależy czy brałeś na to punkty jako zestaw do bezorkowej uprawy.

damianzbr    988

GVA mają Ci zwiększyć właśnie maszyny a nie dodatkowe hektary.

Niby czemu hektary nie mogą? Ja nie mam żadnych maszyn sama budowa bez hodowli to co niby ma mi zwiększyć GVA beton na placu, właśnie tylko hektary. I celowo do dopłat w tym roku wszystkich działek na siebie nie wpisałem.

asmodan28    7

A w łódzkim do którego miejsca już rozpatrzyli i wysylaja poprawki ktoś coś wie i podzieli się info ??

Kolega wcześniej pisał ze dostał poprawk jest na liście 7xx.

To coś drgnęło w łódzkim

the1mati1    45

Miałem w wniosku wpisaną bronę talerzową a chciałbym zmienić na agregat talerzowy. Marka ta sama wyposażenie prawie identyczne tylko dochodzi hydropak przy agregacie. Przejdzie mi taka zmiana czy  będzie z nią trochę problemu?

SlawekSS86    4

Powinieneś sam wiedzieć, skoro już to zdeklarowałeś we wniosku ;)

Teraz możesz obracać się jedynie w ramach zmian technologii/organizacji produkcji i tak napisać biznesplan żeby było poparcie tego w liczbach. Musisz odnieść się do sytuacji w gospodarstwie, w której nie używasz tych zakupionych maszyn - plony są mniejsze a koszty większe (z dokładnym argumentowaniem np. wynajmowanie maszyn, mniej wydajne maszyny, większe spalanie paliwa itd.). A później pokazujesz spadek kosztów, ewentualnie wzrost plonów (lepszy siew kukurydzy) - czy wystarczy na wymagany wzrost GVA, nie wiem, zależy od specyfiki gospodarstwa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski