rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Lekko nie będzie i przy normalnym postępowaniu ofertowym.

Przy normalnym jakiejś tragedii nie ma, większość dilerów ma po 2-3 firmy zarejestrowane, a nawet jak ktoś się boi dać oferty od kilku firm pod prawie identycznym adresem to też nie ma problemu, dilerzy znają się bardzo dobrze i wystawią takie oferty znajomym jakie zechcesz bo wiedzą że sami będą tego potrzebować

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przecież składanie zapytania do 3 różnych dilerów to jest tylko i wyłącznie w naszym interesie a nie dilerów.

 

tak, ale diler musi zadbać o to by maszynę sprzedać więc jak trzeba to potrafi załatwić by pozostali złożyli wyższe oferty niż on...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Przecież składanie zapytania do 3 różnych dilerów to jest tylko i wyłącznie w naszym interesie a nie dilerów.

Chodzi o to że jak ktoś chce np. pług 4 obrotowy kvernelanda za 100 tyś ,to może się okazać że najlepszą ofertę cenową dostanie na pług bomet którego za darmo pewnie by nie wziął bo nie wpisujesz marki a liczy się najniższa cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Lodzkie , miejsce 750, poprawki sa.

Jedak plug obrotowy nie jest liczony..

Podalem ceny jakie podali mi producenci katalogowe, a napisali mi ze sa zawyzone heh.

 

Jezeli wniosek nie moze byc zmieniany, chodzi tez o maszyny?

Jezeli teraz nie moge wziac pługa, to zamieniam przeciez. Rowniez chcialbym zmienic przyczepe Pronar na Zaslaw.

Jak to wyglada?

Edytowano przez adizetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

czy w pierwszych poprawkach czepiają się doboru wielkości maszyn czy kiedy jest to rozpatrywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Mi tylko kazali uzasadnić wielkość maszyny w oparciu o ZASADY DOBORU MASZYN. Dopiero teraz będzie to analizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Lodzkie , miejsce 750, poprawki sa.

Jedak plug obrotowy nie jest liczony..

Podalem ceny jakie podali mi producenci katalogowe, a napisali mi ze sa zawyzone heh.

 

Jezeli wniosek nie moze byc zmieniany, chodzi tez o maszyny?

Jezeli teraz nie moge wziac pługa, to zamieniam przeciez. Rowniez chcialbym zmienic przyczepe Pronar na Zaslaw.

Jak to wyglada?

 

Przeciez nie można wpisywac jakiej chcesz marki przyczepe tylko tonaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Hmm to bardzo dziwne ja jak wpisywalem to tylko ciagnik rolniczy tyle i tyle koni , przyczepa rolnicza tyle ton itd nie mozna było podawac marki . Teraz bede robil zapytania ofertowe i zobaczymy co Agencja na to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba nie uważnie czytałeś wniosek. Załącznik 4, Opis zadań, kolumna 4 "Źródło ceny i Marka, typ lub rodzaj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

No juz mniejsza z tym w zapytaniu ofertowym bedzie marka juz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1978    0

Mam następujący problem, otrzymałem wniosek do poprawki i ku mojemu zdziwieniu została mi "niezaliczona" do kosztów kwalifikowanych przyczepa do transportu bel gdyż w poprzednim prow brałem przyczepę 7 t. (jak wiadomo jest to inna przyczepa i o zupełnie innym przeznaczeniu). Zostałem w tym momencie postawiony pod ścianą gdyż zakup jako koszt niekwalifikowany nie opłaca mi się (brak dofinansowania i obniża punkty). Może ktoś miał podobny przypadek i udało się "obronić" maszynę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O kurcze, paranoja. Dzwoniłeś do osoby prowadzącej? A jak się rejestruje przyczepę do bel? Jaką to ma homologację? Jeśli taką samą jak zwykła przyczepa to chyba pozamiatane...

Może kup to jako podwozie wymienne do przewożenia bel, czy skrzynia do bel. Diler jakoś to ogarnie, aby sprzedać maszynę robią różne dziwne rzeczy. Tylko zarejestrować będzie ciężko, ewentualnie koła i ramę kup za 20 zł za swoją kasę, a skrzynię podwozie wymienne kup za dotację. To już kwestie do ustalenia z dilerem, wszystko zależy od jego możliwości.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Chodzi o to że jak ktoś chce np. pług 4 obrotowy kvernelanda za 100 tyś ,to może się okazać że najlepszą ofertę cenową dostanie na pług bomet którego za darmo pewnie by nie wziął bo nie wpisujesz marki a liczy się najniższa cena

Chodziło mi o daną maszynę u różnych dilerów, a zapewne bomet nie ma ani jednej wspólnej cech z kvernelandem chyba że wygląd :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Jeżeli w zapytaniu ofertowym można wpisać markę i typ maszyny to oczywiście że masz racje .Ale różnie tu piszą ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W zapytaniu ofertowym nie można podawać marki(teoretycznie nie można nawet podać czegoś takiego że wyklucza możliwość udziału w przetargu innym podmiotom ale jak oni to sprawdzą to nie mam pojęcia) , przeczytajcie instrukcje do zapytań ofertowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1978    0

O kurcze, paranoja. Dzwoniłeś do osoby prowadzącej? A jak się rejestruje przyczepę do bel? Jaką to ma homologację? Jeśli taką samą jak zwykła przyczepa to chyba pozamiatane...

Może kup to jako podwozie wymienne do przewożenia bel, czy skrzynia do bel. Diler jakoś to ogarnie, aby sprzedać maszynę robią różne dziwne rzeczy. Tylko zarejestrować będzie ciężko, ewentualnie koła i ramę kup za 20 zł za swoją kasę, a skrzynię podwozie wymienne kup za dotację. To już kwestie do ustalenia z dilerem, wszystko zależy od jego możliwości.

 

Jeszcze nie dzwoniłem. Tylko byłby problem z zakwalifikowaniem do wykazu (punkty) jeżeli zaczął bym kombinować. Bo żadnych zmian w zestawieniu rzeczowo finansowym robić nie można ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Mam następujący problem, otrzymałem wniosek do poprawki i ku mojemu zdziwieniu została mi "niezaliczona" do kosztów kwalifikowanych przyczepa do transportu bel gdyż w poprzednim prow brałem przyczepę 7 t. (jak wiadomo jest to inna przyczepa i o zupełnie innym przeznaczeniu). Zostałem w tym momencie postawiony pod ścianą gdyż zakup jako koszt niekwalifikowany nie opłaca mi się (brak dofinansowania i obniża punkty). Może ktoś miał podobny przypadek i udało się "obronić" maszynę.  

 

To mnie załamałeś bo też pisałem o taką przyczepę do bel i również brałem w innym naborze przyczepę  myślałem że to przejdzie zobaczymy jeszcze u mnie bo poprawek nie dostałem jeszcze jak byś jakoś dał rade obronić to pisz jak możne się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/znajdz-10-roznic-arimr-ich-nie-dostrzega/

 

Skoro ciągnik z ładowaczem a ładowarka teleskopowa to to samo to co dopiero przyczepa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

dzisiaj poprawki przyszly. wlkp miejsce 12**, sporo tego ale się ogarnie, najwiecej zamieszania o jakieś 0,01 ha na niektórych działkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1978    0

To mnie załamałeś bo też pisałem o taką przyczepę do bel i również brałem w innym naborze przyczepę  myślałem że to przejdzie zobaczymy jeszcze u mnie bo poprawek nie dostałem jeszcze jak byś jakoś dał rade obronić to pisz jak możne się przyda

 

Niestety nie wygląda to dobrze jak na moje oko to będą dwa wyjścia albo pozwolą usunąć przyczepę (co w moim przypadku byłoby korzystne) albo przeniesienie jej w niesłużące ochronie środowiska (dla mnie nie do przyjęcia). Jutro będę dzwonił to zobaczymy co powiedzą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze nie dzwoniłem. Tylko byłby problem z zakwalifikowaniem do wykazu (punkty) jeżeli zaczął bym kombinować. Bo żadnych zmian w zestawieniu rzeczowo finansowym robić nie można ?

Jakie woj. tak wymyśla? W ZF masz napisane przyczepa do bel, czy platforma do bel, bo to może być decydujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj