Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

PATr    238

Szacowana liczba beneficjentów wg stanu na dzień 25.10.2016 r. - ta kolumna szacowna jest na pełen limit dobrze rozumiem? wiec pewnie jest szansa ze trochę więcej otrzyma kasę niż to wyliczone w tej kolumnie dobrze myślę? bo brakuje mi doslownie 20 miejsc ;D

nie wiadomo jak to jest szacowane, z jednej strony piszą że nie liczyli dokładnie a z drugiej zwroty są różne w różnych województwach i np. w lubelskim jest średnio 180 tys. zł a w wielkopolskim 280 tys. zł...

Edytowano przez PATr

SlawekSS86    4

Czy można dokonać inwestycji (nasadzeń sadów) na gruntach dzierżawionych długoterminowo? Jak nie, to jak napiszę że w przyszłym roku kupię tą ziemię to przejdzie? W poprawkach nie czepili się tego

"2. Pomoc nie obejmuje kosztów innych niż określone w ust. 1, w szczególności:
10) inwestycji budowlanych w rozumieniu przepisów prawa budowlanego oraz inwestycji związanych z zakładaniem
sadów lub plantacji krzewów owocowych, gatunków owocujących efektywnie dłużej niż 5 lat, innych niż położone
na gruntach stanowiących własność lub współwłasność podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy lub przedmiot
użytkowania wieczystego lub dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu
terytorialnego."

Nie i nie. Dzierżawa tylko pod powyższymi warunkami. A właścicielem musisz być już teraz, bo umowy nie podpiszesz na ładne oczy. Jest to inwestycja trwale związana z gruntem i w umowie przyznania pomocy przypisana jest do konkretnej działki. 

Nie czepili się? A weryfikowali już stan własności poszczególnych działek?

Wiadomość z agroFakt.pl

macin87    42

W lubelskim jest kasa na 1700 wniosków.

Skąd takie info?

ja w lubelskim mam 190x i licze ze bedzie dobrze :)

Miejmy nadzieje że tak będzie (17xx  :P ) ale i tak rozglądam się już za używanym ciągnikiem więc niech się streszczają bo do wiosny mają czas  :lol:

vdan    5

jak sie nie uda to też będzie używka, jakoś to będzie, na schron przeciwatomowy mi jeszcze styknie :)

PATr    238

Skąd takie info?

Miejmy nadzieje że tak będzie (17xx  :P ) ale i tak rozglądam się już za używanym ciągnikiem więc niech się streszczają bo do wiosny mają czas  :lol:

według agencji 1433 wnioski w lubelskim, do wiosny to oni jak w przedziale 0-800 się sprężą to max...

Bonifacy    3

ma pytanko czy jeszcze jest możliwość składania wniosków o prow? konkretnie chodzi mi o budowę obory i zakup ciągnika jeżeli tak to do kiedy można składać wniosek?

ma pytanko czy jeszcze jest możliwość składania wniosków o prow? konkretnie chodzi mi o budowę obory i zakup ciągnika jeżeli tak to do kiedy można składać wniosek?

bialy2005    193

według agencji 1433 wnioski w lubelskim, do wiosny to oni jak w przedziale 0-800 się sprężą to max...

Niestety tez raczej nie licze ze jesli sie uda to raczej za rok cos z tego bedzie :( A chciałem na wiosne zrobic sobie utwardzenie  i chyba kolejny rok zabawy w błotku bedzie :( 

K100    96

K100 - podaj więcej szczegółów - które miejsce, itp.

miejsce 2xx

od poprawek minął miesiąc

bodo101    6

miejsce 2xx

od poprawek minął miesiąc

A czy to znaczy że wszyscy co byli przed tobą to podpisali umowy,czy to idzie jak popadnie?

Tomaszek8504    14

"2. Pomoc nie obejmuje kosztów innych niż określone w ust. 1, w szczególności:
10) inwestycji budowlanych w rozumieniu przepisów prawa budowlanego oraz inwestycji związanych z zakładaniem
sadów lub plantacji krzewów owocowych, gatunków owocujących efektywnie dłużej niż 5 lat, innych niż położone
na gruntach stanowiących własność lub współwłasność podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy lub przedmiot
użytkowania wieczystego lub dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu
terytorialnego."

Nie i nie. Dzierżawa tylko pod powyższymi warunkami. A właścicielem musisz być już teraz, bo umowy nie podpiszesz na ładne oczy. Jest to inwestycja trwale związana z gruntem i w umowie przyznania pomocy przypisana jest do konkretnej działki. 

Nie czepili się? A weryfikowali już stan własności poszczególnych działek?

Nie czepili, działki jako takie analizowali bo kazali przysłać poprawne dokumenty potwierdzające posiadanie działek moich gdzie zły numer był. No i prosili przemyśleć konieczność dostarczenia oświadczenia właściciela lub współwlasciciela gospodarstwa lub jego czesci o wyrazeniu zgody na realizacje operacji, gdy będzie ona realizowana w gospodarstwie niestanowiącym własności tego podmiotu..., zgodnie z posiadanymi tytułami prawnymi do działek, które są w tabeli 4 Biznesplanu. 

To o co z tym chodzi?

macko25    5

to różnie idzie i tak nie po kolei wcześniej już pisałem dwóch kolegów mają więcej punktów i więcej maszyn punktowanych niż ja i są dalej ode mnie wiec spokojnie i cierpliwie tylko czekać

SlawekSS86    4

Nie czepili, działki jako takie analizowali bo kazali przysłać poprawne dokumenty potwierdzające posiadanie działek moich gdzie zły numer był. No i prosili przemyśleć konieczność dostarczenia oświadczenia właściciela lub współwlasciciela gospodarstwa lub jego czesci o wyrazeniu zgody na realizacje operacji, gdy będzie ona realizowana w gospodarstwie niestanowiącym własności tego podmiotu..., zgodnie z posiadanymi tytułami prawnymi do działek, które są w tabeli 4 Biznesplanu. 

To o co z tym chodzi?

Prosili przemyśleć konieczność? :) Zadzwoń i się dopytaj telefonicznie co mieli na myśli.

Mi się wydaje, że sugerują Ci "na około" błędy we wniosku, które przekreślają możliwość dofinansowania tego zadania. Mają dosłownie napisać - brak możliwości dofinansowania zadania z powodu braku tytułu prawnego do działki na której ma być realizowane?

Zestawienia R-F nie można modyfikować, ale chyba miejsca realizacji zadania to nie obejmuje. Masz szansę podmienić numer działki dla tej inwestycji na taką, do której masz tytuł prawny. Ale o tym porozmawiaj z prowądzacym wniosek.

W poprzednim PROWie też zmieniałem numer działki i nie wliczało się to w jedną przysługująca zmianę R-F.

Matixd    1

W Wielkopolsce coś jest nie tak. Lista nie jest po kolei wg punktów. Znajomy ma więcej niż ja a jest dalej a poza tym Panie W sekretariacie ARiMR Poznań powiedziały że umowę podpisywano z osobą z tysiąc któregoś miejsca więc nie wiem po jakiemu to. Zresztą one same za dużo nie wiedziały :/

bodo101    6

W Wielkopolsce coś jest nie tak. Lista nie jest po kolei wg punktów. Znajomy ma więcej niż ja a jest dalej a poza tym Panie W sekretariacie ARiMR Poznań powiedziały że umowę podpisywano z osobą z tysiąc któregoś miejsca więc nie wiem po jakiemu to. Zresztą one same za dużo nie wiedziały 

Właśnie dla tego pytałem o kolejność podpisywania umów bo jakoś ani ładu ani składu...Podpisywane są umowy z zachodniopomorskiego ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski