Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

MatiRol92    9

a niech mi ktoś wytłumaczy po co jest lista, jak poprawki i tak nie idą po kolei? na Dolnoślaskie oszacował ktoś na ile tak naprawdę wystarczy?

maxler    8

Witam. Czy wcześniej juz ktos korzystał ze środków PROW na zakup maszyn i moze powiedzieć jak wyglada kontrol maszyn po zakupie ? Sprawdzają je dokladnie, czy tylko interesują ich papiery i tabliczki znamionowe ?

Wiadomość z agroFakt.pl

karolwiesz    3

w poprzednich prowach interesowali się w kolejności tabliczki, papiery, robili kilkanaście zdjęć, sprawdzali zgodność z deklaracjami, i wszystko musiało się zgadzać z tym co podałeś w wyposażeniu w zestawieniu. Ogólnie jak ktoś nie kombinował to było 30 minut i po krzyku ;)

kryssr    50

no dziwna sprawa z tymi podpisywaniami umów, miałem 8X  miejsce i po poprawkach cicho :P  koses miałeś jakieś kontrole czy inne rozrywki ze strony agencji ? 

janczar810    249

W naborze z 2011roku w mazowieckim było około 8 tys. Wniosków, na początku było limitu na około 1,5 tys., po 3 latach doszli do 5,5 tysiąca a na koniec zrobiło nabór powtarzający dla tych co się nie dostali i została garstka wniosków

Czyli jest duze prawdopodobieństwo że bedzie podobnie. Tylko aby aura się nie powtarzała i oby była okazja dozbierać grosza i być nie zależnym od banków

Mówią ,nadzieja umiera ostatnia, he ale także że nadzieją jest matką głupich. czas pokaże 

koses    2

no dziwna sprawa z tymi podpisywaniami umów, miałem 8X  miejsce i po poprawkach cicho :P  koses miałeś jakieś kontrole czy inne rozrywki ze strony agencji ? 

Żadnej kontroli i problemów ..... Jutro jadę zawieść zapytanie ofertowe aby zerknęli czy jest dobrze napisane ...  

Jak agencja szybko je rozpatrzy to w listopadzie wszystkie zakupy ,ale o płatność dopiero w przyszłym roku można wystąpić ...

koses    2

A jaki masz teraz rok ? bazowy ! a płatność można prawidłowo zrobić w docelowym .........

PATr    238

znacie panowie wymogi oraz warunki do różnicowania...? (usługi) wiem że nabór niedługo już rusza.

chodzi ci o różnicowanie(100 tys) czy o usługi(500 tys)?

jeśli o to pierwsze to przejście na zus na czas trwania programu(5 lat) lub na stałe, tylko na duperele typu sklep itd, żadne usługi rolnicze, ogólnie na samo "wyłudzenie dotacji" słabo opłacalne ponieważ zus przez te 5 lat wyniesie cię około 60 tys. więc większość dotacji będziesz musiał oddać

jeśli o to drugie to cię już nie musi interesować ponieważ jest tam wymóg prowadzenia firmy z usługami rolniczymi min. 2 lata więc cię automatycznie dyskwalifikuje jeśli nie wiedziałeś o tym wcześniej...

maxler    8

Koses Jak robiles te zapytania ofertowe, jak mniej więcej powinno to wygladac ?

Edytowano przez maxler

kamik90    2

Mi mój doradca powiedział że dostanę dotacje, miejsce 159X, Lubelskie, ale doradca to tylko doradca.

SlawekSS86    4

PATr, w 22 Paź 2016 - 15:30, powiedział:snapback.png

W naborze z 2011roku w mazowieckim było około 8 tys. Wniosków, na początku było limitu na około 1,5 tys., po 3 latach doszli do 5,5 tysiąca a na koniec zrobiło nabór powtarzający dla tych co się nie dostali i została garstka wniosków

Czyli jest duze prawdopodobieństwo że bedzie podobnie. Tylko aby aura się nie powtarzała i oby była okazja dozbierać grosza i być nie zależnym od banków

Mówią ,nadzieja umiera ostatnia, he ale także że nadzieją jest matką głupich. czas pokaże 

Raczej jest to mało realne. Natomiast z dużym prawdopodobieństwem można się spodziewać w połowie przyszłego roku pisma z odmową udzielenia wsparcia, z powodu wyczerpania limitu środków. Zamiast kolejnych przesunięć dostaniesz zaproszenie do udziału w naborze 2018.

No chyba, że władzy znowu coś się odmieni, bo w ciągu paru miesięcy z opcji "dostaną prawie wszyscy" zeszli do "wystarczy dla 40-45% wnioskujących".

koses    2

Koses Jak robiles te zapytania ofertowe, jak mniej więcej powinno to wygladac ?

Robiłem według wzoru z poradnika konkurencyjności , A czy dobrze to dam znać jak arimr się do tego odniesie ? Jednak mam nadzieję że będzie dobrze bo wpisałem jedyne kryterium (100% cena )  

maxler    8

Robiłem według wzoru z poradnika konkurencyjności , A czy dobrze to dam znać jak arimr się do tego odniesie ? Jednak mam nadzieję że będzie dobrze bo wpisałem jedyne kryterium (100% cena ) [/Witów]
Tez juz podpisałem umowe i musze zajac sie ofertami, a od tego goscia co prowadzi moj wniosek ciezko cokolwiek sie dowiedzieć.

PATr    238

PATr, w 22 Paź 2016 - 15:30, powiedział:snapback.png

Raczej jest to mało realne. Natomiast z dużym prawdopodobieństwem można się spodziewać w połowie przyszłego roku pisma z odmową udzielenia wsparcia, z powodu wyczerpania limitu środków. Zamiast kolejnych przesunięć dostaniesz zaproszenie do udziału w naborze 2018.

No chyba, że władzy znowu coś się odmieni, bo w ciągu paru miesięcy z opcji "dostaną prawie wszyscy" zeszli do "wystarczy dla 40-45% wnioskujących".

Według obecnego rozporządzenia powinna być odmowa ale tak jak mówię, historia uczy że władzy często się odmienia i różnie z tym może być, nawet z poprawkami, na początku w zaparte twierdzili że nie zmienią i będzie jedna poprawka bo ludzie składają puste wnioski i byle jak, po kilku miesiącach już im się odmieniło i z tym może być podobnie...

sol55    0

Panowie na ile miejsc starczy środków w małopolskim? Obecnie jestem 4xx  jak myślicie będzie ok?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski