Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

michalma22    0

byłem w  OR Krakowie i powiedzieli mi że narazie mają na 345 wniosków kase i weryfikują wnioski. poprawki i uzupełnienia  przyszły tydzień temu

Marco82    34

widzę że szkoda się tu udzielać. zaraz cię wyśmieją a nic nie wiedzą . radze poczytać ustawy i wymogi a potem się mądrkowć

Mam wykształcenie zawodowe rolnicze  gospodarka na mnie jest 4,5 roku  3 dnii po odpisie ubezpieczyłem się sam w krusie wcześniej byłem w szkole za 30 zł na rok  i teraz  60 % mi przysługuje refundacji Kuzyn z takim samym zawodem jak ja ( ten sam rocznik)  wzioł młodego rolnika  ja tez mogłem ale zrezygnowałem więc kto tu się mądrkuje....  Jutro zapowiedziana kontrola działek Małopolska nr 6xx na liście.

Edytowano przez Marco82

Wiadomość z agroFakt.pl

martinoss    1

Ojjjj widzę tu niektórych coraz bardziej emocje ponoszą. :)

Mam pytanie, bo za cholerę nie mogę tego znaleźć - wie ktoś może gdzie znajdę dokument, gdzie w tabelce wyliczone jest jaki sprzęt na jaki areał można wnioskować? Mam 30 ha i doradca twierdził, że maksymalnie mogę wnioskować o ciągnik 109KM, a teraz się dowiaduję, że istnieje jakiś margines, że można to było delikatnie nagiąć i chcę to sprawdzić. Pomoże ktoś z szanownych kolegów?

FROG1979    7

Pisz i argumentuj, że potrzebujesz ciągnik łącznie o 25% mocniejszy ponieważ masz ciężkie warunki glebowe, ukształtowanie terenu na jakim będzie pracował, wprowadzasz nowy sytem uprawy za pomoca agregatów i cięzkich maszyn aby ograniczyć przejazdy, potrzebujesz większą moc na Wom np do redliniarki, masz oddalone działki od domu i ograniczyć czas przejazdu dzięki większej mocy. Szukaj ciągnika z BOSTEM :) Lepszym systemem oczyszczania spalin. Argumentuj oszczędnością paliwa, większą wydajnością i innymi pierdołami zwanymi ekologia:). Po gwarancji możesz wgrać wirusa . Zmień doradcę jeżeli nie umie Ci tego doradzić.

misiek_ad    1

Ojjjj widzę tu niektórych coraz bardziej emocje ponoszą. :)

Mam pytanie, bo za cholerę nie mogę tego znaleźć - wie ktoś może gdzie znajdę dokument, gdzie w tabelce wyliczone jest jaki sprzęt na jaki areał można wnioskować? Mam 30 ha i doradca twierdził, że maksymalnie mogę wnioskować o ciągnik 109KM, a teraz się dowiaduję, że istnieje jakiś margines, że można to było delikatnie nagiąć i chcę to sprawdzić. Pomoże ktoś z szanownych kolegów?

Na stronie agencji wszystko jest ->    http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

IV punkt - Narzędzia pomocnicze:    > Zasady doboru maszyn rolniczych w ramach PROW na lata 2014-2020  i tam klikasz sobie i wszystko masz.

mamdres    3

jeśli chodzi o lubelskie to znajomy z miejsca około 600 już dostał poprawki więc teraz mogło dojść do 700.

freetaxi    170

Jak jesteś w miarę na wysokim miejscu a wezwania brak to prawdopodobnie była, jest albo szykuje się kontrola na miejscu. 

RolnikMati    25

Poprawki nie idą kolejno z listy tylko w zależności jak szybko dany sprawdzający sprawdzi dokumenty bo rzucili na oddziały

Marco82    34

Ja po kontroli już z ARiiMR jednym słowem masakra. 10 godzin u mnie byli ponad 150 fotek zroblii na 10 niewielkich działkach... Wszystko ich tak szczegółowo interesowało że w ogródku po 10-20m2 uprawy tyczyli. Podchwytliwie podpytywali o uprawy ale nie dałem się. Jak pytałem ich o limity środków  to oni  nic nie wiedzą  są tylko od miary....Jak tak u każdego jest to dajcie spokój.....

myciu    11

Mam wykształcenie zawodowe rolnicze  gospodarka na mnie jest 4,5 roku  3 dnii po odpisie ubezpieczyłem się sam w krusie wcześniej byłem w szkole za 30 zł na rok  i teraz  60 % mi przysługuje refundacji Kuzyn z takim samym zawodem jak ja ( ten sam rocznik)  wzioł młodego rolnika  ja tez mogłem ale zrezygnowałem więc kto tu się mądrkuje....  Jutro zapowiedziana kontrola działek Małopolska nr 6xx na liście.

Witam!Też nie mam 40 lat  gospodarstwo od 3 lat na siebie kurs kwalifikacyjny R3 zrobiony pod młodego rolnika i nie przejdzie to na dofinansowanie 60% bo osoba prowadząca powiedziała ze jeszcze musze mieć technikum do tego.Tydzien temu byłem zmienic we wniosku na 50% i w tym tygodniu miałem mieć podpisanie umowy ale narazie cisza.Woj.Małopolskie miejsce 8* poprawki były miesiąc temu kontroli żadnej nie miałem narazie

Dylek    2

witam mam pytanie z tym zwrotem 50 % bo każdy mi mówi co inne jak nie jestem w vacie to wkoncu ile mi agencja zwraca od wartosic netto zakupu czy brutto ?? 

masa24    55

FROG o co chodzi z tym wgraniem wirusa? pytam z czystej ciekawosi bo naprawde nie wiem co miales na mysli:)

ktos kiedys pisal o 2 poprawkach. cos jest na rzeczy bo ja dzis dostalem pismo z poprawkami po raz drugi. ze 3 pozycje, same pierdoly no ale jednak to juz 2 poprawka.   troche sie czepiaja bo np pisalem ze korzystalem z uslug rolniczcych bo nie mam sprzetu to chca faktury albo oswiadczenia uslugodawcow.

marco to co piszesz moze miec troche sensu. ale nei wiem czy doradcy nie mieliby lepszego obrotu jakby te punkty jednak zdobywali. wiecej zadowolonych klientow to lepsza opinia i wiekszy ruch w interesie. no chyba ze w regionie takich doradcow jest malo wiec moze faktycznie trzepie kase na robieniu wniosku ciagle tym samym osobom w kolejnych naborach. ale fakt jest tez taki ze wiekszosc doradcow to barany ktore nie wiedza podstawowych rzeczy

adamk    0

Witam!Też nie mam 40 lat  gospodarstwo od 3 lat na siebie kurs kwalifikacyjny R3 zrobiony pod młodego rolnika i nie przejdzie to na dofinansowanie 60% bo osoba prowadząca powiedziała ze jeszcze musze mieć technikum do tego.Tydzien temu byłem zmienic we wniosku na 50% i w tym tygodniu miałem mieć podpisanie umowy ale narazie cisza.

no jak to? piszesz o MR czy modernizacji?

R3 to tylko 50% kto to wymyślił?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski