Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

zybek2110    1

powinna wpisać 60% przez co prawdopodobnie będzie ponad 30tys do tyłu .

to zależy bo teraz nie ma tak jak kiedyś że młody rolnik do 40 lat to i punkty i 60% dofinansowania tylko młody rolnik do 40 lat to 3 punkty oczywiście są ale dofinansowanie 60% jest dla takiego młodego rolnika który nie ma jeszcze gospodarstwa 5 lat a powyżej 5 lat jeśli prowadzi gospodarstwo jest już 50% dofinansowania

bizon1    18

@zybek2110 w tym naborze jest tylko kryterium wieku do 40lat wg rozporządzenia i jest za to 60% dofinansowania

Wiadomość z agroFakt.pl

Marco82    34

@zybek2110 w tym naborze jest tylko kryterium wieku do 40lat wg rozporządzenia i jest za to 60% dofinansowania

Tak tak, jasne  60% to jest wody w wódce.. Kryterium było wygórowane ale cóż zrobić.Dealerzy dzwonią co dzień z ofertami maszyn i urządzeń zaproszenie na pokazy co trzeci dzień listonosz przywozi. wdać ze naganiają jak mogą na swoje....

karolr2    180

to zależy bo teraz nie ma tak jak kiedyś że młody rolnik do 40 lat to i punkty i 60% dofinansowania tylko młody rolnik do 40 lat to 3 punkty oczywiście są ale dofinansowanie 60% jest dla takiego młodego rolnika który nie ma jeszcze gospodarstwa 5 lat a powyżej 5 lat jeśli prowadzi gospodarstwo jest już 50% dofinansowania

Mi pani też wpisała 50% chociaż nie mam40lat i gospodarstwo mam na siebie od 4lat, Mówiła że w tym naborze młody rolnik to taki co ma wykształcenie średnie i coś jeszcze ale nie pamiętam.

jacek1296    69

Jak masz pisać pierdoły i głupoty, to nie pisz nic.

Marco82    34

Mi pani też wpisała 50% chociaż nie mam40lat i gospodarstwo mam na siebie od 4lat, Mówiła że w tym naborze młody rolnik to taki co ma wykształcenie średnie i coś jeszcze ale nie pamiętam.

Bo to na tym polega doradcy tak specjalnie robili aby jak najmniej pkt miała osoba wnioskująca. Nie dostaniesz się to będziesz składał jeszcze raz i będzie kaska jesszcze raz na koncie złodzieja..... Jeśli ktoś był cwany to się nie dał i upomniał o pkt  ale jak ktoś nie ogarniał sprawy to  dał się z łatwością zrobić w uja... 50% a 60 to różnica 40 tys zł przy pełnym wsparciu na obszar D. i niech nie pitolo bo duzo osób w weku  35 lat po 7 klasach podstawowych nie majacych pola zadeklarowało że w ciągu 3 lat zrobią  wykształcenie zawodowe i przeszło to na młodego rolnika a teraz na 60% zwrotu bez problemu...

karolr2    180

To jak się wpisało 50% to przy poprawkach jak się należy 60% nie da się zmienić?

szabelka    2

Bo to na tym polega doradcy tak specjalnie robili aby jak najmniej pkt miała osoba wnioskująca. Nie dostaniesz się to będziesz składał jeszcze raz i będzie kaska jesszcze raz na koncie złodzieja..... Jeśli ktoś był cwany to się nie dał i upomniał o pkt  ale jak ktoś nie ogarniał sprawy to  dał się z łatwością zrobić w uja... 50% a 60 to różnica 40 tys zł przy pełnym wsparciu na obszar D. i niech nie pitolo bo duzo osób w weku  35 lat po 7 klasach podstawowych nie majacych pola zadeklarowało że w ciągu 3 lat zrobią  wykształcenie zawodowe i przeszło to na młodego rolnika a teraz na 60% zwrotu bez problemu...

gospodara na własność do 5 lat to jest 60% i nie lejcie wody bo to już zaczyna być chore

Macius    7

Bo to na tym polega doradcy tak specjalnie robili aby jak najmniej pkt miała osoba wnioskująca. Nie dostaniesz się to będziesz składał jeszcze raz i będzie kaska jesszcze raz na koncie złodzieja..... Jeśli ktoś był cwany to się nie dał i upomniał o pkt ale jak ktoś nie ogarniał sprawy to dał się z łatwością zrobić w uja... 50% a 60 to różnica 40 tys zł przy pełnym wsparciu na obszar D. i niech nie pitolo bo duzo osób w weku 35 lat po 7 klasach podstawowych nie majacych pola zadeklarowało że w ciągu 3 lat zrobią wykształcenie zawodowe i przeszło to na młodego rolnika a teraz na 60% zwrotu bez problemu...

Haha doradcy tak specjalnie robili Chlopie czegos ty się naćpal??

soltys48    347

gospodara na własność do 5 lat to jest 60% i nie lejcie wody bo to już zaczyna być chore

dodaj jeszce że wykształcenie

michalma22    0

nie na własność tylko lata ubezpieczenia w krusie może być ubezpieczony jako domownik 5 lat i liczy się to do stażu pracy na gospodarstwie plus średnie wykształcenie . Taki jest wymóg na młodego rolnika

Macius    7

nie na własność tylko lata ubezpieczenia w krusie może być ubezpieczony jako domownik 5 lat i liczy się to do stażu pracy na gospodarstwie plus średnie wykształcenie . Taki jest wymóg na młodego rolnika

Co ty gadasz musisz prowadzić gospodarstwo do 5 lat a nie być domownikiem... Ludzie litości

niunia0709    4

Co ty gadasz musisz prowadzić gospodarstwo do 5 lat a nie być domownikiem... Ludzie litości

Kolego czytaj ze zrozumieniem a nie piszesz co Ci ślina na język przyniesie...

60% dofinansowania należy się osobie :

-do 40 lat

- prowadzi gospodarstwo nie dłużej niż 5 lat

Oraz

-Posiada kwalifikacje rolnicze,takie jak przy ubieganiu się o premie dla młodego rolnika(tutaj między innymi 5 letnie ubezpieczenie w krus jako domownik i jednocześnie wykształcenie średnie wystarczą).

Piteriiv    8

mili państwo piszcie dokładnie co w nagłówku waszego pisma jest, ja dostałem wezwanie o uzupełnienie wniosku , slask niecale 100 miejsce, 4,9 pkt, wcześniej około miesiąca temu miałem kontrole, wczesniej dzwonii, co do działek-pomiar i zasiew      

Marco82    34

Haha doradcy tak specjalnie robili Chlopie czegos ty się naćpal??

Maciuś chłopczyku co ty się wtrącasz do moich wypowiedzi świata jeszcze dobrze nie znasz a już od razu takie domysły piszesz publicznie.   Jak byś się znał z kilkoma doradcami osobiście to byś wiedział o czym pisze. Ja ludziom uświadamiam co to jest tak na prawdę MGR na czym to polega kto ma zarobić na tym jeżeli ktoś nie chce tej informacji którą piszę jego problem niech nie czyta Ja piszę jak jest wiem że nikt się nie przyzna ale ilu takich rolników którzy zapłacili po 3 tyś za samo wypełnienie i złożenie wniosku a potem 2,5 tys po podpisaniu umowy i co i nie dostaną kasy bo są poza limitem ....mądry doradca nie powiedział że 2 albo 4 pkt można było zdobyć łatwo i muszą kiedyś próbować jeszcze raz.. Nie wtrącaj się bo ciebie nikt nie prosi sam sie nie załapałeś i żal ci dupe ściska teraz a jeszcze rolników za to obwiiniasz........Co do młodego rolnika  to ludzie czytajcie ze zrozumienie co napisałem . Premia na młodego rolnika gospodarstwo max 12 miesięcy + świadectwo ukończenia szkoły zawodowej w zupełności wystarcza żadne 5 lat krusu... 60% wsparcia Swiiadectwo po szkole zawodowej wystarczy + nie dłużej jak 5 lat gospodarik na własność tyle po co krus tu mięszacie.....

Edytowano przez Marco82

Macius    7

Maciuś chłopczyku co ty się wtrącasz do moich wypowiedzi świata jeszcze dobrze nie znasz a już od razu takie domysły piszesz publicznie. Jak byś się znał z kilkoma doradcami osobiście to byś wiedział o czym pisze. Ja ludziom uświadamiam co to jest tak na prawdę MGR na czym to polega kto ma zarobić na tym jeżeli ktoś nie chce tej informacji którą piszę jego problem niech nie czyta Ja piszę jak jest wiem że nikt się nie przyzna ale ilu takich rolników którzy zapłacili po 3 tyś za samo wypełnienie i złożenie wniosku a potem 2,5 tys po podpisaniu umowy i co i nie dostaną kasy bo są poza limitem ....mądry doradca nie powiedział że 2 albo 4 pkt można było zdobyć łatwo i muszą kiedyś próbować jeszcze raz.. Nie wtrącaj się bo ciebie nikt nie prosi sam sie nie załapałeś i żal ci dupe ściska teraz a jeszcze rolników za to obwiiniasz........Co do młodego rolnika to ludzie czytajcie ze zrozumienie co napisałem . Premia na młodego rolnika gospodarstwo max 12 miesięcy + świadectwo ukończenia szkoły zawodowej w zupełności wystarcza żadne 5 lat krusu... 60% wsparcia Swiiadectwo po szkole zawodowej wystarczy + nie dłużej jak 5 lat gospodarik na własność tyle po co krus tu mięszacie.....

W takim razie Marco82 wspolczuje ci znajomych... Mi jakos doradca wyciagnal max punktów jakie szło oprócz ekologi bo niechcialem bo uświadomił mi czym to sie łączy (kontrole certyfikaty itp) wiec nie gadaj ze wszyscy doradcy to złodzieje i naciągacze bo nie masz racji. Ja zaplacilem 3000zl jednorazowo bo mam wniosek łączony z ojcem i sie tego nie wstydzę ze kto to zrobił za mnie. A jesli ty jesteś taki mądry wspanialy i w ogóle to załóż biuro doradcze naciagaj ludzi jak to mówisz i będziesz teraz na Karaibach lezal a nie pszenice na polu sial.

Kula07    139

A widzisz, żeby Twój doradca był w 100% wporządku, to wziąłby połowę za napisanie wniosku a drugą połowę kasy po podpisaniu umowy. To jest sprawiedliwe. No chyba, że po podpisaniu umowy macie mu jeszcze dołożyć.

Edytowano przez Kula07

michalma22    0

widzę że szkoda się tu udzielać. zaraz cię wyśmieją a nic nie wiedzą . radze poczytać ustawy i wymogi a potem się mądrkowć

FROG1979    7

Na stronie agencji nie widze żadnych aktualizacji listy. Aktualnie widzę z 6 września. Czy macie jakieś nowsze info? np Małopolska

PATr    238

a jakich aktualizacji byś się spodziewał? więcej niż o 5-10 miejsc nie podskoczysz więc jest to tak wgl. zbędne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski