Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

pupeq    0

Ktoś z pierwszej setki w mazowieckim dostał już poprawki? 5x na liście i cicho... Pewnie znowu jakaś szuja obsługuje wniosek ; /

denzel    12

Była aktualizacja list .. zamiast piąć się w górę spadłem o jedną pozycję :) chyba ktoś dostał dobrze w łapę, że doszedł do listy .. takie rzeczy tylko Kuj-pom..

trzeba było wstąpić do partii z którego się wywodzą wszyscy aktualni prezesi w ARiMR i jesteś kilka oczek wyżej :D  

mazowieckie dwa miejsca w do tyłu

czyżby jeszcze wnioski napływały ??????

Edytowano przez denzel

marcin31    3

trzeba było wstąpić do partii z którego się wywodzą wszyscy aktualni prezesi w ARiMR i jesteś kilka oczek wyżej :D  

mazowieckie dwa miejsca w do tyłu

czyżby jeszcze wnioski napływały ??????

Pewne ruchy na liście są możliwe, wiem to sam po sobie gdyż w moim przypadku póki co nie uwzględnili mi tego że jestem młodym rolnikiem a co za tym idzie nie mam 3 dodatkowych punktów. Teraz przy dokonywaniu poprawek we wniosku i uzupełnieniu m.in dyplomu ukończenia studiów przeskakuje mocno do przodu, więc póki co zmiany na liście są możliwe i to bez jakiś znajomości czy też napływania nowych wniosków :) 

Wiadomość z agroFakt.pl

mf25    7

Panowie prosilbym o odpowiedz  . Pytam w imieniu kolegi Kolega do wniosku o modernizacje zadeklarowal dzialke ktora dzierzawi i ma na nia umowe od bodajze marca, ale doplate w tym roku jeszcze napisal koles od ktorego dzierzawi on dopiero od nastepnego roku bedzie pisal juz doplate na ta dzialke , moze byc to jakis problem ?

szczypka    58

co ci takiego powiedział ? bo chyba jesteś ze śląskiego ?

ogólnie kasa jest dla ok 200 wniosków stwierdził że jak dołożą kasy to się zdziwi ponieważ jest to pierwszy nabór z nowej perspektywy finansowej i będą następne nabory 

bizon1    18

@mf25 powiedz koledze że działki muszą się zgadzać i w MGR i we wniosku o dopłaty ,oczywiście tą działkę wpisuje w 2017r co w pewnym stopniu może zwiększyć GVA.

Grzesiu95    7

Pewne ruchy na liście są możliwe, wiem to sam po sobie gdyż w moim przypadku póki co nie uwzględnili mi tego że jestem młodym rolnikiem a co za tym idzie nie mam 3 dodatkowych punktów. Teraz przy dokonywaniu poprawek we wniosku i uzupełnieniu m.in dyplomu ukończenia studiów przeskakuje mocno do przodu, więc póki co zmiany na liście są możliwe i to bez jakiś znajomości czy też napływania nowych wniosków :)

Nie jestem pewny, ale zawsze było tak że liczyła sie sytuacja na dzień składania wniosku, więc nie wiem czy doliczą ci punkty :) ale moge sie mylić

kasiula8013    1

Panowie prosilbym o odpowiedz  . Pytam w imieniu kolegi Kolega do wniosku o modernizacje zadeklarowal dzialke ktora dzierzawi i ma na nia umowe od bodajze marca, ale doplate w tym roku jeszcze napisal koles od ktorego dzierzawi on dopiero od nastepnego roku bedzie pisal juz doplate na ta dzialke , moze byc to jakis problem ?

Witam

Miałam taką samą sytuację, działki dzierżawione od kwietnia, ale jeszcze w 2016 roku działki były wpisane do wniosku o dopłaty u dzierżawcy i był problem, ale do rozwiązania. OR kazał mi zmienić umowę dzierżawy- dzierżawa podpisana w kwietniu, ale z terminem przejęcia działki od stycznia 2017 roku. Działki we wniosku na Modernizację muszą być takie same jak w obszarówce. 

Sunf    9

własnie dostałem poprawkę, że wszystkie działki z obszarówki mają byc wpisane do mgr, ciekawa rzecz jeżeli jest umowa ustna

Sumik    2

A ja mam  takie pytanie chciałbym kupić teraz jedną z maszyn którą mam wpisaną we wniosku czyli wykreślić ją z  wniosku a na jej miejsce wpisać inną . Dowiadywał się ktoś może czy można taki manewr wykonać ? Doradca mówi że nie powinno być problemu ale wole się upewnić też w innych źródłach bo jak wiadomo wszyscy jesteśmy tylko ludzmi

Podbijam

krzychuuuuu    18

Gosc ktory pisam moj wniosek mowi ze na tym etapie maszyn zmieniac nie mozna ale po podpisaniu umowy mozna aneksowac i  nie powinno byc z tym problemu zeby kupic np ciagnik ktory wczesniej nie byl wpisany do wniosku.

PATr    238

Gosc ktory pisam moj wniosek mowi ze na tym etapie maszyn zmieniac nie mozna ale po podpisaniu umowy mozna aneksowac i  nie powinno byc z tym problemu zeby kupic np ciagnik ktory wczesniej nie byl wpisany do wniosku.

u mnie jeden gość twierdzi podobnie ale dodaje że aby było można zmienić/dodać maszynę musisz zrobić to tak aby nie było zmiany punktów rankingowych, czyli np. miałeś wpisany siewnik do kuku który nie był punktowany i zmieniasz na ciągnik który też nie jest punktowany, nie możesz ani skoczyć do góry ani do dołu...

Grzesiu95    7

u mnie jeden gość twierdzi podobnie ale dodaje że aby było można zmienić/dodać maszynę musisz zrobić to tak aby nie było zmiany punktów rankingowych, czyli np. miałeś wpisany siewnik do kuku który nie był punktowany i zmieniasz na ciągnik który też nie jest punktowany, nie możesz ani skoczyć do góry ani do dołu...

Z tego co wiem to punkty wyliczane są także z tego jaki jest procentowy udział maszyny punktowanej w całej inwestycji. Więc trudno będzie coś zmieniać, no chyba że znajdziesz ciągnik w tej samej cenie co siewnik. Bo jeśli dołożysz ciągnik to automatycznie ci spadnie ilość punktów, chyba że nie masz żadnej maszyny punktowanej :)

patfilmax    7

Panowie robię poprawki i potrzebuje specyfikacje maszyn i przedstawiciel nie wie co oznacza w dodatkowych punktach za opryskiwacza pkt 3) "zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze" Czy jeżeli jest komputer w opryskiwaczu bez GPS to się łapie pod te punkty i należy wpisać że ma tą funkcje, czy "zdalnie" oznacza że ma się samo wyłączać, ale same mogą się tylko wyłączać z GPS bo bez to niby skąd komputer ma wiedzieć kiedy ma zamknąć sekcje. A punkty za opcje z GPS są w pkt 2) i nie wiem jak to rozumieć. Macie jakieś pomysły?

Macius    7

Bylem przed chwila w arimr w Opolu i powiedziano mi ze nie wiadomo jeszcze ile pieniądz jest na dane woj ale ze w opolskim jest nieco ponad 750 wniosków to pani powiedziała ze raczej wszyscy sie zalapia tym bardziej ze dostali informacje o dalszych przesunieciach srodkow
Bylem przed chwila w arimr w Opolu i powiedziano mi ze nie wiadomo jeszcze ile pieniądz jest na dane woj ale ze w opolskim jest nieco ponad 750 wniosków to pani powiedziała ze raczej wszyscy sie zalapia tym bardziej ze dostali informacje o dalszych przesunieciach srodkow

Marco82    34

Panowie robię poprawki i potrzebuje specyfikacje maszyn i przedstawiciel nie wie co oznacza w dodatkowych punktach za opryskiwacza pkt 3) "zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze" Czy jeżeli jest komputer w opryskiwaczu bez GPS to się łapie pod te punkty i należy wpisać że ma tą funkcje, czy "zdalnie" oznacza że ma się samo wyłączać, ale same mogą się tylko wyłączać z GPS bo bez to niby skąd komputer ma wiedzieć kiedy ma zamknąć sekcje. A punkty za opcje z GPS są w pkt 2) i nie wiem jak to rozumieć. Macie jakieś pomysły?

Zdalnie wyłączane sekcje czyli jak piszesz że masz komputer to guzikiem wyłączasz i  to jak najbardzej się łapiesz na punkty bo ne musisz za dzwignie ciągnąc.. Opryskiwacze mają dzielone belki na 3- 5 czy 7 sekcji a kwestia wyłączania komputerowego samych rozpylaczy to musiałbyś mieć GPS i wtedy. ale nie myl też sobie  sekcji z rozpylaczami bo to już inna bajka

Edytowano przez Marco82

patfilmax    7

ja wiem że wystarczą wyłączane sekcje, bo jest wyraźnie napisane sekcje "lub" rozpylacze tylko chodzi o słowo "zdalnie", ale raczej wątpliwości już rozwiane bo jak by w pkt 3 chodziło o ty by się same wyłączały to by nie było pkt 2 w którym wyraźnie jest napisane że GPS ma wyłączać. Więc moim zdaniem wyłączanie sekcji ręcznie na komputerze łapie się pod pkt 3

Dla zainteresowanych mam nr 7x w opolskim i w zeszłym tygodniu przyszły poprawki. Też słyszałem ze pieniędzy starczy dla wszystkich, a umowy będą podpisywane od lutego.

PATr    238

Zdalne to zdalne, czyli krótko i prosto mówiąc na odległość a takim właśnie jest wyłączanie przez komputer i elektro-cewkę, a automatyczne wyłączanie to już całkiem  inna bajka

bodo101    6

Przesunięcia i przesunięcia....może niech najpierw podpiszą te umowy na które są pieniądze ,niech coś się ruszy......Skoro niby jest kasa to na co czekać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski