Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Kula07    139

A jest gdzies napisane ile przysługuje pieniądz na dane woj z denego sektora??

A widzisz, żebyś zamiast ciągłej krytyki ekologów wziął się za czytanie tego co jest napisane na stronach Agencji to byś nie zadawał takich pytań.

Edytowano przez Kula07

Piwo111    4

Chcesz Case / New Holland to wpisujesz przedział np. 105-130 KM. Rozstaw osi , wyposażenie tylko takie które jest w tych dwóch ciągnikach. Przedstawiają ci 2 oferty i wybierzesz najtańszą. A przeciez to te same ciagniki a jesli chodzi o inne marki to nie wejda w gre bo takiego wyposazenia inne nie maja. A w przetargu wpisuje się wszystkie paramerty maszyny począwszy od rozstawu osi itd.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    139

A widzisz, żebyś był mądrzejszy i posiadał zdolność czytania ze zrozumieniem to byś wiedział, że nie wszedłem w Eko bo nie musiałem. I bez tego jestem w pierwszej 300 w pomorskim. A Ty który jesteś?

Macius    7

Na pewno madrzejszy od ciebie cwaniaczku :) to pogratuluj ojcu ze tak wysoko jest na liście :) A ja jestem który jestem i jak dostane sie to podzielę sie z toba moim szczęściem :P Pozdro ;|

soltys48    357

Ma ktoś w wielkopolsce 6,5 punktów? Które to jest mniej więcej miejsce na liście?

tak i jestem 12xx

Kula07    139

Na pewno madrzejszy od ciebie cwaniaczku :) to pogratuluj ojcu ze tak wysoko jest na liście :) A ja jestem który jestem i jak dostane sie to podzielę sie z toba moim szczęściem :P Pozdro ;|

No właśnie jak się dostaniesz...

Czyli wychodzi na to, że Ty nie masz za co ojcu dziękować?

Macius    7

Mysle ze prędzej od twojego taty sie dostane :) a jak masz cos do mnie to pisz na PW a nie chojraka zgrywasz na forum

Kula07    139

Kolego to Ty ciągle jesteś przemadrzały i czepiasz się ekologów. Powiedz mi jeszcze na podstawie czego mnie oceniasz?

Już raz pisałem że mam żonę, dziecko i gospodarstwo prowadzę sam, ale Ty zamiast czytać ze zrozumieniem to piszesz co Ci slina na język przyniesie.

Chojraka Tu zgrywasz, bo wszystkich oceniasz, krytykujesz A sam jakoś nie chcesz się pochwalić swoją zdobyczą punktową.

DanielFarmer    108

Wprawdzie to jeszcze projekt ale zalatwili polowe ludzi bez mydla.Mysle ze z tym eko wtopę zaliczyli i dlatego chcą jak najszybciej nabor na nowych zasadach zrobic co niezrozumiale bo ekolodzy są w tej premiowanej polówce.To tez lobby doradcow dziala i napychanie im kasy.

PATr    238

czy ja wiem czy takie lobby doradców, większość doradców bierze kasę dopiero po podpisaniu umowy(od wniosku i niektórzy ewentualnie % od zwrotu), mała garstka bierze kasę za złożenie wniosku(w większości to odr tylko bierze)

Kula07    139

Szanowny Panie czy Twoja wypowiedź tyczy się mnie??

Nie.

Ale niestety ocenianie przychodzi Ci równie łatwo jak koledze powyżej.

Może dziwisz się, że tak pisze, ale kolega Maciuś ciągle się wszystkich czepia i mądrzy niestety jak trzeba jakiś konkretów się dowiedzieć to sam nie potrafi tego sprawdzić tylko liczy na to, że ktoś mu gotowca podsunie. A żeby się mądrzyć to trzeba najpierw samemu poznać temat.

Pozdrawiam.

Marco82    34

znam mnóstwo osób co po 3 tyś wyłożyli za wniosek a reszta po podpisaniu umowy ps: a kiedy planują następny nabór są już  jakieś info?

Macius    7

Ty kula jesteś jakos umysłowo chory czy co?? Nic teraz o ekologach niepisze tylko zapytałem o cos a ty wyskoczyles jak filip z konopi tym Eko. To idz dzieci lepiej uspac :P

Kula07    139

Chodzi o to, że czepiasz się innych A sam prostych spraw nie potrafisz sprawdzić.

I widzisz tym się różnimy. Ja nigdy nie tykam innych prywatnej sfery. Ty po raz kolejny piszesz o mojej rodzinie, najpierw o ojcu, teraz o dziecku brakuje jeszcze żebyś cokolwiek o żonie napisał.

To świadczy tylko i wyłącznie o tym że nie dorosłeś jeszcze emocjonalnie.

DanielFarmer    108

skonczcie ten off.ktos musi nyc madrzejszy i odpuscic..nabor dawno zakonczony.teraz mozecie tylko czekac na rozwoj sytuacji.Zawsze bedzie druga szansa za rok skoro calej kasy nie dali.Tyle ze polowa kasy z danego roku to 2x mniejsza szansa na dofinansowanie.Ja troche nazbieralem pkt odpowiednimi maszynami i na 99% dostane ale wg mnie zle zrobili ze kasy nie przesuna wiecej no ale trzeba robic czesto nabory i chwalic sie dokonaniami.

PATr    238

znam mnóstwo osób co po 3 tyś wyłożyli za wniosek a reszta po podpisaniu umowy ps: a kiedy planują następny nabór są już  jakieś info?

jak ja się orientowałem w mojej okolicy, pytałem w 5 miejscach(2 firmy i 3 prywatnych) wszyscy brali po podpisaniu umowy, za złożenie nic, kwoty różne, od 2500 do 5000 tysięcy ale zapewne co rejon to inne zasady

Kula07    139

Ok, pasuje.

Nawet napiszę na temat, w pomorskim jak na razie z tego co wiem to cisza.

Pozdrawiam.

bodo101    6

Pisaliście że są już podpisane pierwsze umowy ,a zakup maszyn po podpisaniu umów czyli jak z przetargami czy bez?Przecież jeszcze niema tej strony do przetargów.To podpisali umowy,a kupić jeszcze nie mogą ?

PATr    238

mogą kupować, z przetargiem ale bez użycia tej strony, polega to na tym że wysyłają listem/faxem/emailem zapytania ofertowe do min. 3 dilerów, zasady są takie same jak będą na tej stronie z przetargami z tą różnicą, że tam zgłaszają się do ciebie firmy z ofertą, tutaj ty pytasz firmy o oferty a oni ci je odsyłają i oferują

cały plus tego polega na tym że nie musisz aż tak kombinować(ugadujesz się z trzema konkretnymi dilerami na konkretną markę i kto da lepszą ofertę ten wygrywa i tyle) a z ciągnikiem to już wgl. bajka bo w 99% marek dilerzy mają rejonizację, więc wysyłasz do trzech dilerów tej samej marki i już w trakcie wysyłania tych zapytań ofertowych wiesz od którego kupisz, ale jeśli jest to prawda że ta strona będzie w październiku to garstka osób zdąży na tych zasadach to przeprowadzić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski