Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

damianzbr    975

Masz w umowie, chyba nawet na 1 stronie tłustym drukiem napisany cel

Najpierw znajdź zakład gdzie dorabiają takowe tablice. Docelowo pod dotacje unijne. Pojedź tam z umową z arimr i oni w zakładzie będą wiedzieć co wpisać.

marekfarmer    4503

dobrze ze zrobią porządek z tymi pseudo ekologami bo to jednym słowem oszustwo i próba wyłudzenia funduszy unijnych i tyle.

Wiadomość z agroFakt.pl

Macius    7

Jeździ malymi traktorkami i śpi spokojnie a ciebie to komornicy ścigają. Cwaniactwo twoje niezna granic

Kula07    137

A Ty takie durnoty piszesz, że aż żenada. Wiesz, że go komornicy ścigają?

Durnoty Twoja nie zna granic.

Edytowano przez Kula07

DanielFarmer    105

martwcie sie lepiej jak sfinansowac to co zadeklarowaliscie a nie sie przepychacie.Cierpliwosci i podejrzewam ze wszyscy dostaną a ze poczekac przyjdzie. dluzej to macie czas w skarpete zbierac. :)

dobrze ze zrobią porządek z tymi pseudo ekologami bo to jednym słowem oszustwo i próba wyłudzenia funduszy unijnych i tyle.

słuchaj każdy orze jak może, prawie każdy coś tam próbował wyłudzić od unii, albo z dopłatami coś kręcili albo z poplonu nagle się robi zboże jare na drugi rok, albo ludzie sami kleją oborę a ktoś im fakturę wystawia... a wy się ekologów czepiacie

Eryk70    5

Wejście w pakiet ekologiczny oznacza spełnienie wielu wymogów, oraz wyłożenie pewnej sumy,ale znaleźli się wygodni i naiwni, którzy myśleli ,że wszystko będzie podane na tacy, a teraz wielkie rozczarowanie bo są na końcu kolejki.

Mam pytanie czy ktoś z lubelskiego otrzymał wezwanie do agencji ,celem uzupełnienia wniosku.

Pawel328    124

a w mazowieckim ktoś już dostał wezwanie do poprawek i które miejsce na liście mniej więcej zajmuje?

Mistrz18    16

W podlaskim dzisiaj dostalem telefon ze jutro ma byc kontrola dotyczaca struktury zasiewow i powierzchni gruntów w zwiazku z biznesplanem zlozonym we wniosku na modernizacje takze cos sie dzieje chociaz poprawek nie dostalem jak natazie amiejsce mam ponad 600

masa24    55

eryk70 kto jest na koncu kolejki?  nie wygodni i naiwni tylko myslacy kolego.   

war maz  miejsce w pierwsze 300  , dzisiaj zlozone poprawki.  zmiany dotyczace ekologii beda dotyczyly nowego naboru. dziekuje , pozdrawiam

Eryk70    5

Masa24 jeżeli jesteś w pierwszej 300 to oznacza że posiadasz zwierzęta lub kupujesz maszyny służące ochronie środowiska, lub robisz budowlankę, inni musieli nazbierać punkty w inny sposób. Znam takie osoby które same wypełniały wniosek bez doradcy i dlatego są na końcowych miejscach.Pozdrawiam wszystkich, miejmy nadzieję że wszyscy dostaną,jedni wcześniej drudzy później. Jeszcze się zastanówmy czy to się wszystko opłaca przy tak niskich cenach płodów rolnych.

masa24    55

nie mam  zwierzat, nie robie zadnej budowlanki, kupuje same maszyny a ktore dostalem ponizej 1 pkt.  robilem wniosek sam, znam osoby ktorym robily firmy za 3000 i 2 % wartosci inwestycji w przypadku gdyby te osoby dostaly, podobno renomowane firmy i  niestety te osoby sa na koncu listy

czary co?:)

Eryk70    5

Miejsce na liście nie zależy od firmy robiącej wniosek tylko od liczby punktów. Z jakiego jesteś województwa i ile miałeś punktów , tylko nie czaruj.

masa24    55

jakbys czytal temat i moje wczesniejsze posty to bys wiedzial ze namawialem do samodzielnego myslenia przy robieniu wniosku a nie placenia i wierzenia w doradcow ktorzy w 90% sa kretynami

war mazu  kolo 9 pkt

RafaKdziela    135

Eryk i tu trafiłeś w sedno tej całej sprawy .Na dniach rozmawiałem z kolegą ,który tak jak ja prowadzi podobne gospodarstwo mam na myśli hektary .Maszyn ma sporo dobrych ,ale też kredytów ma już sporo i to spędza mu sen z powiek .A teraz złożył wniosek na modernizację cała pula .Podziwiam takich odważnych ,bo będzie miał ładną sumkę do spłaty .W tym roku nakosił 1,5 tony rzepaku i do 4 ton pszenicy .Gdzie tu jest mowa o opłacalności i tym bardziej ,czy jest sens brać nowe maszyny .Jestem pewien ,że więcej osób się zastanawia ,czy aby skorzysta z modernizacji .Bo ten rok pod względem plonów jest tragiczny .

Marco82    34

Rafał trzeba być kretynem aby mieć szansę i nie wziąć 200tyś. Tu nie chodzi o opłacalność w danym roku tylko o całokształt gospodarstwa. Jeżeli ktoś nie wyrabia bo kredyty ma na głowie to radzę się poważnie zastanowić czy rzeczywiście nadaje się na rolnika. Kredyt musi zarobić na siebie , nie można go brać np: na kostke przed domem bo oprócz tego że ładnie wygląda to nic po za tym, u mnie beton zdaje 10 razy lepiej egzamin i wyszło 5 razy taniej od najtańszej kostki.. Kredyt np: na pole  widzisz tu się robi ciekawie  biznesowo i opłacalnie a przecież o to chodzi..

jaroWM    26

mój "koncert życzeń" w MGR opiewa na 0,5 mln PLN brutto. jestem na liście w warm-maz. w pierwszej 300 na ponad 1500 wniosków. sam go robiłem.

punkty jakoś 8,3 -> 3 wiek, 4 eko, 1 przygotowanie produktu wytworzonego w gospo. do sprzedaży i za potrzebny ciągnik i maszyny tylko 0,3 pkt.

moje gosp. nastawione jest na zielonki - produkcja pasz. rok temu przez suszę wszystko szło na pniu za porządną kasę i jeszcze suszowe wpadło, a w tym słabym, mokrym roku sporo oddaje się za darmochę, aby ktoś chciał sam skosić i zebrać, jak pogoda pozwoli...

cały biznesplan (przewidywany dochód) wziął w łeb.

zastanawiam się, czy brnąć w to dalej, lub czy nie lepiej kupić starszego, tańszego używanego sprzętu...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się